{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Ontario – mój pies, moja rodzina

Psy dla nas nie są tylko zwierzętami ale są członkami rodziny, naszymi partnerami i najwierniejszymi przyjaciółmi.

Tak samo jak my i psy do zdrowego życia potrzebują pożywienia wysokiej jakości, zrównoważonej diety oraz odpowiedniej ilości aktywności fizycznej. Dieta psów powinna opierać się przede wszystkim na wysokiej jakości białka oraz tłuszczu, węglowodanów, witaminy i minerałów. Prawidłowe proporcje tych poszczególnych składników z doda tkiem wyselekcjonowanych ziół i przypraw zapewniają naszemu pupilowi optymalny rozwój, wzrost, lśniącą sierść i dobre funkcjonowanie całego organizmu, a co najważniejsze – dłuższą żywotność. Bazując na wieloletnim doświadczeniu we współpracy z najlepszymi specjalistami do spraw żywienia zwierząt, opracowaliśmy karmy najwyższej jakości, które są w zgodzie ze wszystkimi wymogami żywieniowymi, są lekkostrawne i pozwalają utrzymać zdrowie psa w najlepszej kondycji. W karmach Ontario składniki zostały dobrane w taki sposób aby zapobiegać wielu problemom zdrowotnym takim jak choroby przewodu pokarmowego, zaburzenia układu mięśniowo-szkieletowego, alergiom, otyłość i wiele innych. Szczególną uwagę przywiązaliśmy do źródeł pochodzenia składników użytych do produkcji karm Ontario.

Białka w karmach Ontario

Białka są ważnym i naturalnym składnikiem diety psów. Białka zwierzęce są idealne dla psów, zwierzęta łatwo je trawią i uzyskują z nich wiele cennych substancji odżywczych (aminokwasy, witaminy i pierwiastki śladowe) koniecznych do budowy tkanek, mięśni, koniecznych do odzyskanie sił i regeneracji organizmu. Ale równie istotne jest pochodzenie tych białek. Dlatego do karm Ontario używane jest najwyższej jakości wyselekcjonowane, wysokobiałkowe mięso z gwarancją pochodzenia. Mięsa użyte do produkcji karm Ontario:

 1. kurczak –  dietetyczne mięso o wysokiej zawartości pełnowartościowego białka, które jest bardzo dobrym źródłem aminokwasów. Posiada niską zawartości tłuszczu, cholesterolu i nasyconych kwasów tłuszczowych. Bogate jest w składniki mineralne takie jak: fosfor, potas, magnez, wapń, żelazo, witaminy B3, B5, B6. Charakteryzuje się wysoką trawiennością.
 2. wołowina –  biologicznie bardzo wartościowy składniki karmy o doskonałych właściwościach odżywczych
  i dużej zawartości wysokiej jakości białka zawierającego aminokwasy i składniki mineralne jak: żelazo, cynk, witaminy B2, potas, fosfor. Jest bogatym źródłem tłuszczów nienasyconych. Lekkostrawne.
 3. jagnięcina – mięso antyalergiczne, dietetyczny składnik karmy, bogate źródłem białek, aminokwasów, witamin i minerałów (dużą zawartością wapnia, fosforu, żelaza, witaminy B1, B2). Lekkostrawne z wyjątkowym smakiem.
 4. ryby –    mięso o wysokiej wartości odżywczej. Doskonałe źródło białka, aminokwasów, wysokiej jakości tłuszczów nienasyconych, kwasów tłuszczowych omega 3, minerałów i mikroelementów (jod i cynk). Delikatny, wyjątkowo smaczny składnik karmy.

Tłuszcz w karmach Ontario

Tłuszcze są kolejnym istotnym składnikiem zdrowej diety psów. Stanowią one źródło niezbędnych kwasów tłuszczowych omega 3 i omeg 6, dzięki którym witaminy rozpuszczalne w tłuszczach (wit.A, wit.D, wit.E, wit.K) są łatwiej przyswajalne przez organizm. Stanowią również bardzo dobre źródło energii potrzebnej aktywnym psom. W diecie tłuszcze przede wszystkim wspomagają sierść, utrzymując ją zdrową i lśniącą oraz mają pozytywny wpływ na stan skóry. Najlepsze źródła tłuszczu to olej rybnego i tłuszczu z kurczaka.

Węglowodany w karmach Ontario

W żywieniu psów, węglowodany są głównie źródłem „szybkiej” energii, ich trawienie jest znacznie łatwiejsze niż trawienia białek a ich przyswajanie nie obciąża układu trawiennego. Spożywane w odpowiedniej ilości korzystnie wpływają na kondycję fizyczną psa ponieważ to one w pierwszej kolejności są przetwarzane na energię dzięki czemu masa mięśniowa naszego psa pozostaje nienaruszona. Dlatego tak ważne jest znalezienie optymalnej proporcji węglowodanów i białka w karmach, gdyż pozwala to na utrzymanie właściwej kondycji fizycznej i wagi, która będzie zdrową dla psa oraz będzie dostosowana do jego wieku. Źródłem węglowodanów w karmach Ontario są

 1. ryż – jest to doskonałe źródło energii zawierające również wiele minerałów i witamin. Jest bardzo łatwo przyswajalny, co znacznie pomaga w leczeniu zaburzeń trawienia. Ponieważ nie wywołuje alergii jest odpowiedni dla szczególnie wrażliwych psów.
 2. ziemniaki – Skrobia ziemniaczana, w przeciwieństwie do produktów zbożowych, ma wyższy udział amylopektyny, która jest polisacharydem roślinnym, działającym jako substancja odżywcza dla mikroflory jelitowej w jelitach ssaków. Włókno ekstrahuje się z ziemniaków, jest ono bardzo delikatne co umożliwia całkowite oczyszczenie jelita, w tym fałd, co dla włókien pochodzących z innych źródeł jest niemożliwe do osiągnięcia. Dzięki tej właściwości, włókna pochodzące z ziemniaków ułatwiają prawidłowe funkcjonowanie perystaltyki jelit.

Witaminy i minerały w karmach Ontario

Witaminy i minerały są istotne dla zdrowia psów a ich niedobór może objawiać się na różne sposoby, na przykład osłabieniem organizmu, stanami zapalnymi, problemami skórnymi oraz wieloma innymi problemami.

Zioła i przyprawy w karmach Ontario

Stosowana do produkcji karm Ontario specjalna mieszanka ziół i przypraw sprawia, że są to karmy o zupełnie unikalnej formule charakteryzującej się korzystnymi efektami jej zastosowania, takimi jak:

 • wzmocnienie układu odpornościowego,
 • poprawa stanu zdrowia zębów i dziąseł,
 • wspomaganie w zdrowym trawieniu,
 • redukcja wzdęć

oraz wiele innych korzystnych efektów.

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu