{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Olej z łososia dla psa

Czy oleje i naturalne suplementy diety są potrzebne czworonogom? W końcu to karma powinna dostarczać im wszystkich niezbędnych składników odżywczych, witamin oraz minerałów. Niestety nawet najlepsza karma nie zawsze spełnia potrzeby psich organizmów, warto więc wzbogacać ją o odpowiednie suplementy. Jednym z najbardziej wartościowych produktów jest olej z łososia, słynący z wielu właściwości leczniczych i prozdrowotnych. Kiedy podawać psu olej z łososia i jak bezpiecznie wprowadzić go do jego diety?

Właściwości oleju z łososia

Co sprawia, że olej z łososia jest produktem tak wartościowym i cenionym przez właścicieli oraz hodowców psów? Otóż produkt ten jest nośnikiem nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3 i omega-6, których organizm psa nie wytwarza sam i musi pozyskiwać je z zewnątrz. Jaką rolę pełnią te kwasy? Czy rzeczywiście wpływają na zdrowie i dobrą kondycję naszych czworonogów? Okazuje się, że wymienione związki organiczne mają cały szereg cennych właściwości. Jednymi z najważniejszych korzyści, jakie niesie przyjmowanie oleju z łososia jest hamowanie stanów zapalnych w organizmie, spowolnienie procesów starzenia komórek, łagodzenie objawów alergii oraz wzmocnienie odporności (poczytaj również o witaminach dla psa KLIK).

Regularnie przyjmowanie niewielkich ilości oleju z łososia wpływa na stan oraz wygląd skóry i sierści zwierzaka. Zawarte w produkcie składniki mogą także usprawniać pracę mózgu, zmniejszać ryzyko chorób serca i regulować poziom cholesterolu. Coraz więcej mówi się również o możliwym działaniu przeciwnowotworowym.

Kiedy podawać psu olej z łososia?

Kiedy podstawą diety naszego pupila jest uboga w składniki odżywcze karma, możemy spodziewać się, że jego organizm szybko zbuntuje się przeciwko takiemu pożywieniu. Pamiętajmy, że niedobory substancji, takich jak nienasycone kwasy tłuszczowe są szczególnie groźnie dla zdrowia naszych zwierzaków. Niewystarczająca ilość tych związków znacznie zwiększa ryzyko chorób serca i układu nerwowego, a także wystąpienia nowotworów.

Jak rozpoznać, że pies cierpi na niedobór kwasów tłuszczowych omega-3? Z reguły pierwszym symptomem są problemy dermatologiczne. Skóra czworonoga staje się sucha i skłonna do podrażnień, natomiast sierść robi się szorstka i pozbawiona blasku. Pupil może borykać się z nawracającymi infekcjami i cierpieć na bóle stawów, utrudniające poruszanie się. Niedobór kwasów omega-3 w organizmie objawia się także podwyższonym ciśnieniem i wysokim poziomem cholesterolu (sprawdź, jakie dodatkowe suplementy podawać psu KLIK).

Na co zwrócić uwagę kupując olej z łososia?

Na rynku zoologicznym działa kilku producentów dostarczających olej z łososia oraz suplementy zawierające ten składnik. Pamiętajmy jednak, że olej olejowi nie równy, a wysoka cena nie zawsze idzie w parze z jakością. Czym zatem kierować się wybierając olej dla czworonoga? Przede wszystkim powinien on cechować się dużą zawartością kwasów tłuszczowych, czyli substancji, o które przecież najbardziej nam chodzi. Warto wiedzieć, że dla zdrowia psów największe znaczenie mają kwasy dokozaheksaenowy (DHA) oraz kwas eikozapentaenowy (EPA). To właśnie informacji o ich zawartości powinniśmy szukać na etykiecie produktu.

Istotną rolę odgrywa także sposób produkcji oleju oraz rodzaj opakowania. Wytwarzanie preparatu powinno odbywać się bez użycia wysokich temperatur, ponieważ powodują one częściową degradację kwasów. Zwrócimy także uwagę na to, w co i jak zapakowany jest olej. Najlepszy byłby pojemnik z nieprzezroczystego tworzywa, który ochroni olej przed światłem i dostępem powietrza. Pamiętajmy, że produkt wystawiony na działanie promieni słonecznych szybko traci swoja wartość i zdatność do spożycia.

Jak wprowadzić olej z łososia do psiej diety?

Olej z łososia można podawać psu w postaci tabletek, kapsułek lub w formie płynnej. Bez trudu kupimy go w sklepach zoologicznych lub w aptece. Pamiętajmy tylko, by zawsze trzymać się instrukcji dotyczących dawkowania produktu. Te zwykle podane są na opakowaniu, ale w razie wątpliwości warto skonsultować się z weterynarzem. Dzienna dawka oleju dla psa nie powinna wynosić więcej niż 2 ml na każde 5kg masy jego ciała. Pomimo wielu prozdrowotnych właściwości olej podawany w nadmiarze może wręcz zaszkodzić pupilowi.

↓ OLEJ Z ŁOSOSIA DLA PSA ↓

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zdjęcie: Fotolia.pl

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu