olej z lososia dla psa 938x535 - Olej z łososia dla psa

Olej z łososia dla psa

Czy oleje i naturalne suplementy diety są potrzebne czworonogom? W końcu to karma powinna dostarczać im wszystkich niezbędnych składników odżywczych, witamin oraz minerałów. Niestety nawet najlepsza karma nie zawsze spełnia potrzeby psich organizmów, warto więc wzbogacać ją o odpowiednie suplementy. Jednym z najbardziej wartościowych produktów jest olej z łososia, słynący z wielu właściwości leczniczych i prozdrowotnych. Kiedy podawać psu olej z łososia i jak bezpiecznie wprowadzić go do jego diety?

Właściwości oleju z łososia

Co sprawia, że olej z łososia jest produktem tak wartościowym i cenionym przez właścicieli oraz hodowców psów? Otóż produkt ten jest nośnikiem nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3 i omega-6, których organizm psa nie wytwarza sam i musi pozyskiwać je z zewnątrz. Jaką rolę pełnią te kwasy? Czy rzeczywiście wpływają na zdrowie i dobrą kondycję naszych czworonogów? Okazuje się, że wymienione związki organiczne mają cały szereg cennych właściwości. Jednymi z najważniejszych korzyści, jakie niesie przyjmowanie oleju z łososia jest hamowanie stanów zapalnych w organizmie, spowolnienie procesów starzenia komórek, łagodzenie objawów alergii oraz wzmocnienie odporności (poczytaj również o witaminach dla psa KLIK).

Regularnie przyjmowanie niewielkich ilości oleju z łososia wpływa na stan oraz wygląd skóry i sierści zwierzaka. Zawarte w produkcie składniki mogą także usprawniać pracę mózgu, zmniejszać ryzyko chorób serca i regulować poziom cholesterolu. Coraz więcej mówi się również o możliwym działaniu przeciwnowotworowym.

Kiedy podawać psu olej z łososia?

Kiedy podstawą diety naszego pupila jest uboga w składniki odżywcze karma, możemy spodziewać się, że jego organizm szybko zbuntuje się przeciwko takiemu pożywieniu. Pamiętajmy, że niedobory substancji, takich jak nienasycone kwasy tłuszczowe są szczególnie groźnie dla zdrowia naszych zwierzaków. Niewystarczająca ilość tych związków znacznie zwiększa ryzyko chorób serca i układu nerwowego, a także wystąpienia nowotworów.

Jak rozpoznać, że pies cierpi na niedobór kwasów tłuszczowych omega-3? Z reguły pierwszym symptomem są problemy dermatologiczne. Skóra czworonoga staje się sucha i skłonna do podrażnień, natomiast sierść robi się szorstka i pozbawiona blasku. Pupil może borykać się z nawracającymi infekcjami i cierpieć na bóle stawów, utrudniające poruszanie się. Niedobór kwasów omega-3 w organizmie objawia się także podwyższonym ciśnieniem i wysokim poziomem cholesterolu (sprawdź, jakie dodatkowe suplementy podawać psu KLIK).

Na co zwrócić uwagę kupując olej z łososia?

Na rynku zoologicznym działa kilku producentów dostarczających olej z łososia oraz suplementy zawierające ten składnik. Pamiętajmy jednak, że olej olejowi nie równy, a wysoka cena nie zawsze idzie w parze z jakością. Czym zatem kierować się wybierając olej dla czworonoga? Przede wszystkim powinien on cechować się dużą zawartością kwasów tłuszczowych, czyli substancji, o które przecież najbardziej nam chodzi. Warto wiedzieć, że dla zdrowia psów największe znaczenie mają kwasy dokozaheksaenowy (DHA) oraz kwas eikozapentaenowy (EPA). To właśnie informacji o ich zawartości powinniśmy szukać na etykiecie produktu.

Istotną rolę odgrywa także sposób produkcji oleju oraz rodzaj opakowania. Wytwarzanie preparatu powinno odbywać się bez użycia wysokich temperatur, ponieważ powodują one częściową degradację kwasów. Zwrócimy także uwagę na to, w co i jak zapakowany jest olej. Najlepszy byłby pojemnik z nieprzezroczystego tworzywa, który ochroni olej przed światłem i dostępem powietrza. Pamiętajmy, że produkt wystawiony na działanie promieni słonecznych szybko traci swoja wartość i zdatność do spożycia.

Jak wprowadzić olej z łososia do psiej diety?

Olej z łososia można podawać psu w postaci tabletek, kapsułek lub w formie płynnej. Bez trudu kupimy go w sklepach zoologicznych lub w aptece. Pamiętajmy tylko, by zawsze trzymać się instrukcji dotyczących dawkowania produktu. Te zwykle podane są na opakowaniu, ale w razie wątpliwości warto skonsultować się z weterynarzem. Dzienna dawka oleju dla psa nie powinna wynosić więcej niż 2 ml na każde 5kg masy jego ciała. Pomimo wielu prozdrowotnych właściwości olej podawany w nadmiarze może wręcz zaszkodzić pupilowi.

↓ OLEJ Z ŁOSOSIA DLA PSA ↓

banerek-promocyjny-kakadu1

Zdjęcie: Fotolia.pl

Kupuj taniej!
Ekskluzywne oferty na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Gady
Psy
Koty

Zapisanie się do newslettera jest bezpłatne i nie wiąże się
z żadnymi kosztami. Zawsze masz możliwość wypisania się
z naszej listy mailingowej. Mail z kodem rabatowym dotrze
do Ciebie w ciągu 24 h.

*Rabat dotyczy zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu Sp. z o.o.