odblaski dla psa 938x535 - Odblaski dla psa

Odblaski dla psa

Jak zapewnić bezpieczeństwo sobie i pupilowi podczas wieczornych spacerów? Pamiętajmy, że widoczność po zmroku spada, a uczestnikom ruchu drogowego trudno zauważyć maszerującego poboczem psa. Niestety brak jakichkolwiek odblaskowych oznaczeń często kończy się tragicznie. Szczególnie w sezonie jesienno-zimowym, gdy zmierzch zapada dużo wcześniej, warto pomyśleć o specjalnych odblaskach dla psa. Dzięki nim zwierzak stanie się dobrze widoczny dla nadjeżdżających aut, co może nawet uratować jego życie.

Akcesoria odblaskowe dla psa

Odblaskowe akcesoria zapewnią czworonogowi bezpieczeństwo podczas wieczornych spacerów, szczególnie porą jesienno-zimową. W sklepach zoologicznych znajdziemy rozmaite gadżety dla psów wyposażone w odblaski. Do wyboru mamy między innymi obroże z odblaskowymi paskami czy innymi elementami. Obroże tego typu wykonane są przeważnie z nylonu i do złudzenia przypominają te standardowe. Są wygodne dla psa, posiadają regulowane zapięcie i mogą być noszone przez cały dzień. To wygodne rozwiązanie, ponieważ nie ma potrzeby zakładania psu dodatkowych akcesoriów lub zmiany obroży przed każdym wyjściem z domu.

Na rynku znajdziemy także odblaskowe szelki i smycze dla psów. Dzięki nim nasz pupil będzie doskonale widoczny dla nadjeżdżających aut. Zarówno szelki, jak i smycz mają większą powierzchnię niż obroża, co daje więcej miejsca również na odblaski.

Nowoczesne odblaski dla psa

Poza dobrze nam znanymi, tradycyjnymi odblaskami, znajdziemy również nieco bardziej zaawansowane akcesoria. Ciekawym wynalazkiem są chociażby obroże wyposażone w lampki ledowe. Natężenie światła lampeczek można regulować oraz ustawić tak, by świeciły ciągle lub delikatnie migały. Dzięki takiej obroży zwierzak będzie doskonale widoczny na drodze, a i nam łatwiej będzie go wypatrzeć, na przykład podczas spaceru po parku.

↓ OBROŻE ODBLASKOWE DLA PSA ↓

Alternatywą dla obroży są inne świecące gadżety. Dostępne są w wielu ciekawych kształtach i formach, na przykład miniaturowych latarek, gwizdków, czy świecących kości. Wystarczy przypiąć je do obroży lub szelek pupila, by był dobrze widoczny po zmroku.

O czym pamiętać wybierając odblask dla psa?

Producenci gadżetów dla psów starają się, by ich akcesoria były nie tylko użyteczne, ale i miłe dla oka. Dla wielu z nas wygląd obroży czy smyczy pupila odgrywa dosyć istotną rolę, często dla własnej przyjemności wybieramy produkty o ciekawych wzorach i kolorach. Pamiętajmy jednak, że w tym wypadku walory estetyczne powinny zdecydowanie zejść na drugi plan. Odblaskowe akcesoria mają przede wszystkim zapewniać zwierzakowi bezpieczeństwo.

Kupując odblaski dla psa pamiętajmy, by zwrócić uwagę na to, jak mocno świecą. Pamiętajmy, że zbyt mocny blask może oślepić czworonoga, natomiast zbyt słaby nie będzie wystarczająco dobrze widoczny dla nadjeżdżających samochodów. Odblaskowe akcesoria dla psów, takie jak obroża czy szelki, dobieramy dokładnie tak samo, jak te zwykłe. Zwracamy uwagę na rozmiar, szerokość pasków oraz możliwość regulacji. Produkt nie może uciskać zwierzaka ani ocierać się o skórę i sierść, powodując tym samym dyskomfort.

↓ SZELKI Z ODBLASKAMI DLA PSA ↓

Jeśli zamiast odblaskowej obroży czy szelek decydujemy się na jakiś świecący, przypinany gadżet, to zastanówmy się nad jego rozmiarem. Za duża lub za ciężka ozdoba może przeszkadzać i drażnić psa, obijając się o jego szuję lub łapy. Odblask powinien być jednak solidny i dobrze przymocowany do pasków, tak aby pupil nie zgubił go podczas spaceru.

Jak zapewnić psu bezpieczeństwo po zmroku?

Niestety nawet najlepsze odblaski nie gwarantują psu całkowitego bezpieczeństwa. Dużo zależy również nas, właścicieli. Jeśli często spacerujemy z psem po zmroku, pamiętajmy, by nie spuszczać go ze smyczy, szczególnie w miejscach położonych blisko dróg. Podczas spacerów po mieście smycz i obroża są absolutnie niezbędne. Zwierzak spłoszony nagłym hałasem lub dużym tłumem może w panice wskoczyć na drogę, wprost pod koła samochodu.

↓ AKCESORIA DLA PSA Z ODBLASKAMI ↓

Ostrożność warto zachować również podczas spacerów po parku. Pamiętajmy, że nie jesteśmy tam jedynymi spacerowiczami. Nawet jeśli nam uda się wypatrzeć pupila, inni mogą mieć z tym problem. To jasne, że pies potrzebuje ruchu, ale lepiej i bezpieczniej, by wybiegał się za dnia. Po zmroku nie spuszczajmy go ze smyczy.

SMYCZE ODBLASKOWE DLA PSA

banerek-promocyjny-kakadu1

Fotolia.pl

Kupuj taniej!
Ekskluzywne oferty na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Gady
Psy
Koty

Zapisanie się do newslettera jest bezpłatne i nie wiąże się
z żadnymi kosztami. Zawsze masz możliwość wypisania się
z naszej listy mailingowej. Mail z kodem rabatowym dotrze
do Ciebie w ciągu 24 h.

*Rabat dotyczy zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu Sp. z o.o.