{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Obroża uspokajająca dla psa

Czy nasze domowe czworonogi mają jakiekolwiek powody do stresu? Mogłoby się wydawać, że wygodne posłanie i miska pełna smakołyków zapewniają im spokój oraz poczucie bezpieczeństwa. Niestety okazuje się, że psy odczuwają stres i niepokój równie mocno, co ludzie. Jedną z najbardziej stresujących sytuacji jest noc sylwestrowa, kiedy to psu wyjątkowo trudno znieść dobiegający zewsząd huk. Zobaczmy, jak możemy pomóc pupilowi przetrwać wybuchy sztucznych ogni.

Feromony lekarstwem na stres

Petardy i fajerwerki towarzyszące sylwestrowej zabawie to tylko jeden z wielu czynników, wywołujących niepokój naszego czworonoga. Często to my sami, przez nieuwagę, narażamy naszych ulubieńców na zupełnie niepotrzebny stres. Niestety niektórych nerwowych sytuacji, takich jak remont, wizyta u weterynarza czy wspomniany już sylwester, nie da się uniknąć. Warto zatem wiedzieć, jak możemy pomóc naszemu psu w takich chwilach (sprawdź, jak możesz ograniczyć stres u zwierzaka KLIK).

Na rynku pojawiło się wiele preparatów mających uspokajać psy w sytuacjach szczególnie dla nich stresujących. Do wyboru mamy, na przykład środki farmakologiczne, zmniejszające napięcie oraz nadpobudliwość. Pamiętajmy jednak, że podawanie takich preparatów bez konsultacji z weterynarzem może wywołać więcej szkody niż pożytku.

W sklepach zoologicznych dostępne są różnego rodzaju preparaty, skomponowane na bazie naturalnych substancji. Mowa tu o feromonach, wydzielanych samoistnie przez wszystkie zwierzęta. Substancje te mają wiele właściwości, mogą znacząco wpłynąć na zachowanie czworonoga, a także służyć jako środek komunikacji pomiędzy dwoma osobnikami. Feromony wydzielane przez psie mamy działają uspokajająco i relaksująco, nie tylko na szczenięta, ale również na każdego innego psa, w każdym wieku.

Obroża antystresowa dla psa

Wspominane feromony posłużyły specjalistom do stworzenia specjalnych akcesoriów, mających oddziaływać na emocje i zachowanie naszego pupila. Jednymi z ciekawszych tego typu produktów, są obroże uspokajające. Nasączone są one tymi samymi feromonami, które wydziela suka pragnąc uspokoić swoje szczenięta. Substancje uwalniają się z obroży nieprzerwanie, przez 30 dni od momentu jej rozpakowania. Feromony równoważą emocje psa, uspokajają go i pozwalają się zrelaksować. Eliminują nadpobudliwość oraz wszystkie możliwe zachowania destrukcyjne.

Poleca się je psom z lękiem separacyjnym, tym, które głośno szczekają, gdy zostają same, niszczą przedmioty lub załatwiają się w domu (dowiedz się więcej o lęku separacyjnym KLIK). Obroża sprawdzi się również podczas wizyty u weterynarza, w czasie podróży samochodem lub w trakcie burzy.

Jak rozpoznać stres u psa?

Stres u psa może objawiać się na wiele, różnych sposobów. Pamiętajmy, że symptomy oraz ich natężenie zależą w dużej mierze od charakteru i ułożenia danego czworonoga. Do najczęściej spotykanych oznak, świadczących o nadmiernym stresie należą nerwowość i apatia. Pies może chować się po kątach, zupełnie tracąc chęć do zabawy czy jedzenia. Nierzadko zdarzają się biegunki oraz wymioty. Zestresowane czworonogi zwykle mają przyspieszony oddech oraz spocone łapy. Kompulsywne wylizywanie łap, również często obserwowane, może prowadzić nawet do samookaleczeń w postaci wyłysień lub uszkodzeń naskórka. Wiele psów pod wpływem stresu zachowuje się w sposób obsesyjny i destrukcyjny. Mogą, na przykład powtarzać wciąż tę samą czynność lub zjadać rzeczy niejadalne, takie jak kamienie, a nawet własne odchody.

Przyczyny i objawy strachu u psa

Strach pojawia się kiedy zwierzę znajduje się w sytuacji wyjątkowo dla niego stresującej i nie jest zdolne do poradzenia sobie z nią. Dobrym przykładem jest noc sylwestrowa i witanie Nowego Roku. Pies nie wie skąd biorą się głośne wybuchy, nie jest w stanie zlokalizować ich źródła, ani zrozumieć ich przyczyny. Zwierzę słyszy jedynie dobiegający zewsząd huk petard i fajerwerków. A pamiętajmy, że nasz pupil ma znacznie czulszy słuch niż my i tak głośny hałas odczuwa niemalże jak fizyczny ból. W takiej sytuacji pies rzeczywiście może się bać.
Jak rozpoznać strach? Zalękniony pies z pewnością będzie próbował schować się w jakimś ciemnym, ustronnym miejscu. Wiele czworonogów ogarniętych strachem ma rozszerzone źrenice, a czasem też ślinotok. Pupil może również wyć, skomleć lub szczekać.

Jak pomóc psu w sylwestra?

Obroże uspokajające to niezwykle przydatne akcesoria, które pomogą naszym pupilom przeżyć spokojne wszystkie trudne i stresujące chwile. Jeśli nasz pupil wyjątkowo nerwowo reaguje na sylwestrowe fajerwerki, warto pomyśleć o tego typu produkcie. Co jeszcze możemy zrobić dla naszego ulubieńca? Przede wszystkim, jeśli pies ma ochotę zaszyć się w jakiejś kryjówce, pozwólmy mu na to. Nie wyciągajmy go na siłę, nie przywołujmy do siebie. Jeśli sami wybieramy się na zabawę, zamknijmy wszystkie okna i zasłońmy je roletami. Warto również zostawić włączone radio lub telewizor, które choć trochę zagłuszą hałasy. Nie zapomnijmy też o misce wody i ulubionych zabawkach pupila.

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zdjęcie: Fotolia.pl

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu