Obroża przeciwpchelna dla psa

Obroża przeciwpchelna dla psa

Pchły to owady, które dla naszego psiaka potrafią być prawdziwym utrapieniem. Szczególnie teraz, gdy w zapomnienie odchodzą zimowe mrozy, chronić powinniśmy przed nimi naszego domowego pupila. Jest wiele sposobów na to jak ustrzec zwierzaka przed tymi pasożytami, a jednym z nich jest obroża przeciwpchelna.

Obroża przeciw kleszczom dla psa

 

Pchła – groźny intruz w sierści psiaka

Pchły najczęściej kojarzą nam się z kompulsywnym drapaniem. Obecność tych pasożytów pociąga za sobą jednak znacznie groźniejsze konsekwencje niż tylko mało przyjemne swędzenie. Silnie uczulające właściwości wykazuje ślina pcheł, która pozostaje na skórze zwierzaka po ugryzieniu. To właśnie kontakt z tym alergenem doprowadza do pojawienia się świądu. W miejscach gryzionych lub rozdrapywanych przez psiaka dochodzi z kolei do powstawania ran, zapaleń i infekcji bakteryjnych skóry. Inną dolegliwością, którą mogą wywoływać te nieprzyjazne owady, jest anemia. W tym przypadku najczęściej zapaść mogą na nią psy małe, stare i schorowane lub szczeniaki. Naszego zwierzaka pchły zarazić mogą też tasiemcem czy nicieniami.[1] Już nawet ta niepełna lista potencjalnych zagrożeń prezentuje się nad wyraz okazale. Warto więc dołożyć wszelkich starań, by skutecznie strzec przed tymi pasożytami naszego milusińskiego (przeczytaj więcej o tym jak chronić psa przed pasożytami KLIK).

Pchły zagrożeniem dla każdego psa

Na kontakt z pchłami narażone są nie tylko zwierzaki w schroniskach, czy bezdomne psiaki. Również nasz wypielęgnowany domowy towarzysz, podczas spaceru, czy kontaktu z innymi czworonogami, może zarazić się tymi groźnymi dla niego owadami. Spotęgowanego wysypu pcheł spodziewać możemy się około piątego tygodnia po ustąpieniu mrozów. Wiosna to czas, w którym szczególnie zadbać powinniśmy o przeciwpchelną ochronę.

Przeciwpchelna obroża dla psa

Istnieje wiele metod zabezpieczenia psa przed pchłami. Popularnym rozwiązaniem jest zastosowanie obroży przeciwpchelnej. To rozwiązanie, które wykorzystywane powinno być nie jako środek zaradczy na pchlą inwazję, a w przeciwpchelnej profilaktyce. Przygarniając do domu bezdomnego zainfekowanego tymi pasożytami psiaka, wybrać powinniśmy nieco bardziej radykalne metody pozbycia się z jego futra niechcianych kompanów. Gdy zaś nadchodzi wiosna, a nasz domowy wypielęgnowany pupil coraz częściej wybiera się na długie spacery, obroża przeciwpchelna sprawdzi się znakomicie. Zasada jej działania jest dość prosta – polega na systematycznym uwalnianiu zawartych w obroży substancji owadobójczych. Raz założona obroża przeciwpchelna działać może nawet przez okres czterech, a nawet sześciu miesięcy. Szczególnie dla zapominalskich właścicieli opcja taka jest nad wyraz dobrym rozwiązaniem.

Obroża przeciwpchelna – na co powinniśmy zwrócić uwagę

Czasem zdarza się, że środek owadobójczy zawarty w obroży może wywoływać alergię lub podrażnienia. Po założeniu jej warto więc przez jakiś czas wnikliwie poobserwować psiaka. Tetrachlorwinfos i propoksur to insektycydy, których obecności lepiej unikać – powodować mogą one uszkodzenia układu nerwowego.[2] Wybierając obrożę, warto więc zapoznać się z informacyjną etykietą.

Dobrze również mieć na uwadze fakt, że przeciwpchelna obroża nie najlepiej znosi kontakt z wodą. Z pewnością zdjąć powinniśmy ją, gdy planujemy kąpiel psiaka zarówno w wannie, jak i w jeziorze. Dla obroży niewskazana jest też częsta ekspozycja na ulewne deszcze. Gdy będziemy o tym pamiętać, raz zakupiony egzemplarz przez wiele tygodni będzie służył naszemu zwierzakowi.

Obroża przeciwpchelna – wersja dla alergika

Coraz częściej na naszym rynku pojawiają się obroże wypełnione nie chemicznym środkiem, a eterycznymi olejkami, które dobrze radzą sobie w roli pchlego odstraszacza. To z pewnością dobra opcja dla psów skłonnych do alergicznych reakcji i dla właścicieli, którzy preferują bardziej naturalne rozwiązania.

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Źródło:
[1] http://www.hartz.com/Dogs/Health/Parasite_Protection/flea-related_illnesses_that_affect_your_dog.aspx
[2] http://www.sarahsdogs.com/qa/are-flea-collars-safe-for-dogs-to-wear/

Zdjęcie: Fotolia.pl

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz

Trackbacks/Pingbacks

  1. Jak odpchlić psa? | Sieć sklepów zoologicznych Kakadu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu