Obroża przeciw kleszczom dla psa

Obroża przeciw kleszczom dla psa

W ostatnich latach mamy do czynienia z prawdziwą plagą kleszczy. Pajęczaki te można spotkać już nie tylko na łąkach czy w lasach, ale coraz częściej również w parkach miejskich. Z zimowego snu kleszcze budzą się wraz z początkiem wiosny, a aktywne pozostają aż do listopada. W związku z tym, to właśnie w tym czasie powinniśmy szczególnie zadbać o bezpieczeństwo psiaka.

Obroża przeciwpchelna dla psa

Psie odkleszczowe choroby

Żerujący na naszym zwierzaku kleszcz może okazać się dla niego prawdziwym niebezpieczeństwem. Tym bardziej, że często wraca on ze spaceru nie z jednym, a z całą armią tych nieprzyjaznych mu pasożytów. Lista możliwych odkleszczowych chorób niestety nie jest krótka. Odnaleźć można na niej m.in. boreliozę, kleszczowe zapalenie mózgu i opon mózgowo-rdzeniowych, babeszjozę, erlichiozę czy haemobartenellozę. Każde ze wspomnianych powyżej schorzeń może również prowadzić do licznych powikłań. Dojść może między innymi do niedokrwistości, uszkodzenia narządów wewnętrznych, a nawet groźnego wyniszczenia organizmu. W związku z tym, antykleszczowej prewencji nie powinniśmy nigdy bagatelizować. To jeden z tych przypadków, w których zdecydowanie lepiej jest zapobiegać zarażeniom, niż leczyć ich skutki.

Antykleszczowa obroża dla psa

Chcąc uchronić zwierzaka przed kleszczami, stosować możemy szereg różnych preparatów. Do wyboru mamy krople spot on, spraye i coraz popularniejsze antykleszczowe obroże, które są bardzo łatwe i wygodne w użyciu (przeczytaj więcej o środkach przeciw kleszczom KLIK). Aplikację kropli należy powtarzać co miesiąc, z kolei obroża zachowuje swą skuteczność nawet przez 8 miesięcy. Odpowiednio użytkowana wystarczy zatem na cały sezon.

Jak działa obroża przeciw kleszczom?

Obroża mająca chronić psiaka przed kleszczami zawiera w sobie aktywne substancje, które systematycznie, w toku jej użytkowania, ulegają uwalnianiu. Dawniej toksyczny preparat wypuszczany był w formie gazu. Dziś w nowoczesnych modelach wykorzystywane są gęste repelenty. Dzięki modyfikacji takiej obroża staje się zdecydowanie skuteczniejsza. Nie mamy już tu do czynienia tylko z miejscową ochroną – wraz z wydzielanym przez gruczoły łojowe tłuszczem preparat rozprowadzany jest po całej powierzchni ciała. Obroża przeciw kleszczom lepiej sprawdza się w przypadku psów krótkowłosych. Musi być ona w stałym kontakcie z lipidową warstwą skóry, a nie z sierścią.

O czym powinniśmy pamiętać, gdy nasz psiak nosi obrożę przeciw kleszczom?

Zakładając psu obrożę antykleszczową, pamiętać powinniśmy o tym, że źle znosi ona kontakt z wodą. Kąpiele i ulewne deszcze mogą zdecydowania skracać i obniżać jej działanie. Standardową obrożę chronić powinniśmy więc przed zmoknięciem. Jeśli nie chcemy się tym przejmować, dobrze jest wybrać nieco droższy, ale wodoodporny model.

Zapinając naszemu czworonogowi obrożę, zadbać musimy o jej staranne dopasowanie. Zasada doboru odpowiedniej długości jest ta sama, co w przypadku zwykłej obroży – swobodnie mieścić powinny się pod nią dwa nasze palce. Należy również pamiętać o odcięciu niepotrzebnego nadmiaru. Odstająca od obroży końcówka może być podgryzana przez zwierzaka, a jak wiadomo jest ona toksyczna.

Obroża przeciwkleszczowa, to idealna ochrona dla zdrowych i dorosłych zwierzaków. Niestety, większość dostępnych modeli nie jest odpowiednia dla psich seniorów i szczeniaków, które nie ukończyły jeszcze trzeciego miesiąca życia. Nie są one wskazane również dla ciężarnych suczek. Zanim założymy naszemu pupilowi taką obrożę, warto zapoznać się z dołączoną do niej ulotką. Z pewnością sprecyzuję ona grupę, której dedykowany jest konkretny produkt.

Zdjęcie: Fotolia.pl

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu