Nowa karma Beaphar dla świnek morskich

Nowa karma Beaphar Nature dla świnek morskich

Miło nam zaprezentować nową kamę Beaphar Nature dla świnek morskich. Jest to wysokiej jakości produkt, który swoim składem dokładnie odpowiada specyficznym potrzebom pokarmowym Waszych pupili. Nie zawiera zbóż i wyróżnia się wysoką zawartością włókna pokarmowego, dzięki czemu sprzyja prawidłowemu funkcjonowaniu jelit. Karma Beaphar Nature zalicza się klasy Super Premium. Karma jest dostępna we wszystkich sklepach Kakadu, w tym również w Internetowym Sklepie Zoologicznym Kakadu.

Czym charakteryzuje się nowa karma Beaphar dla świnek morskich?

Nowa karma Beaphar Nature dla świnek morskich w pełni naśladuje naturalną dietę tych gryzoni, bogatej we włókno i o niewielkiej zawartości skrobi. Podstawowym składnikiem w niej jest siano z tymotki – rośliny o bardzo dużych wartościach odżywczych i jednocześnie bardzo smacznej. Do Holandii, gdzie karma jest produkowana, sprowadza się ją aż Kanady, co jest gwarancją identycznej zawartości składników odżywczych w każdej dostawie.

W skład nowej karmy wchodzi ponadto aż 30 różnych gatunków traw i ziół, które suszy się na słońcu. Są to: kupkówka pospolita, włośnica zielona, kostrzewa łąkowa, kostrzewa czerwona, kostrzewa owcza, życica trwała, rajgras jednoroczny, wełniak miód trawy, babka lancetowata, babka średnia, wyka siewna, grzebienica pospolita, wiechlina łąkowa, koniczyna białoróżowa, koniczyna czerwona, koniczyna biała, krwawnik pospolity, kminek zwyczajny, trybula leśna, przytulia właściwa, krwiściąg lekarski, wiechlina roczna, tymotka łąkowa, mozga trzcinowata, stokłosa bezostna, pięciornik, szałwia łąkowa, mietlica pospolita, komonica zwyczajna i marchew zwyczajna.

Karma Beaphar Nature dla świnek morskich zawiera wiele innych cennych składników. Ekstrakt z pestek winogron, który jest doskonałym źródłem przeciwutleniaczy. Cykoria, będąca bogatym źródłem inuliny – łatwo przyswajalnego cukru złożonego. Bogate w pektyny i witaminy jabłka. Cennym dodatkiem jest także spirulina i yucca schidigera. Spirulina jest glonem bogatym takie składniki odżywcze, jak enzymy, bioflawonoidy, kwas foliowy, NKT – zwłaszcza kwas linolenowy oraz linolowy, barwniki jak fitocyjanina i chlorofil, działające przeciwzapalnie, antyoksydacyjnie i antyalergicznie. Yucca ogranicza rozwój bakterii odpowiedzialnych za nieprzyjemną woń odchodów; działa także przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Oczywiście produkt zawiera również duże ilości witaminy C, której organizm świnek nie wytwarza, a która jest im bardzo potrzebna.

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

 

Dlaczego nowa karma Beaphar dla świnek morskich jest dobrym wyborem dla Waszych pupili?

W toku ewolucji świnki przystosowały się do diety opartej przede wszystkim na pokarmach o wysokiej zawartości włókna. Nie powinna zawierać dużych ilości produktów bogatych w cukry proste i skrobie, mimo że zwierzęta chętnie je jedzą. Takie, a nie inne potrzeby żywieniowe świnek morskich uwarunkowane są zarówno przez budowę i funkcjonowanie ich układu pokarmowe, jak i ich metabolizmu.

Świnki są typowymi roślinożercami. Ich przewód pokarmowy jest stosunkowo długi, a proces trawienia przebiega powoli, przy udziale specyficznych bakterii jelitowych. Tylko duża zawartość włókna w pożywieniu jest wstanie stworzyć dla tych mikroorganizmów idealne warunki do życia, w przeciwieństwie do pokarmów bogatych w skrobie i cukry proste.

Dla wielu ssaków włókno jest ciężko strawne, choć jest niezbędne, ponieważ pobudza perystaltykę jelit. Świnki morskie mogą jednak czerpać z niego składniki odżywcze, właśnie dzięki temu, że w ich jelitach bytują bakterie, które włókno rozkładają na prostsze substancje, łatwiej już przyswajalne i potrzebne. Niedostateczna ilość włókna skutkuje więc nie tylko problemami zdrowotnymi ze strony układu pokarmowego, ale i niedoborem pewnych cennych składników odżywczych.

Karma Beaphar Nature dla świnek cechuje się też dużą zawartością cukrów złożonych, a nie skrobi czy cukrów prostych. Te ostatnie są co prawda szybko przyswajalnym źródłem energii, jednak organizm tych gryzoni nie jest przystosowany do ich metabolizowania, czego skutkiem jest zwykle nadwaga. Cukry złożone ulegają powolnemu rozkładowi i wchłanianiu, dzięki czemu są na bieżąco wykorzystywane, bez ich magazynowania i tworzenia zapasów. Poziom cukru we krwi utrzymuje się powyżej wartości wyzwalającej uczucie głodu w odpowiednio dłuższym przedziale czasowym.

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu