{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Naturalne przysmaki dla psa

Przysmaki i przekąski odgrywają dosyć istotną rolę w żywieniu naszych domowych czworonogów. Są nie tylko smakowitym urozmaiceniem ich jadłospisu, cennym źródłem witamin i minerałów, ale także skutecznym motywatorem podczas szkoleń i treningów. Poza tym, kto z nas nie lubi rozpieszczać swojego ulubieńca? Pamiętajmy tylko, że wszystko, co podajemy psu ma ogromny wpływ na jego zdrowie i kondycję. Dlatego najlepiej zainwestować w zdrowe i całkowicie naturalne przysmaki dla psów. Zobaczmy, co mamy do wyboru.

Naturalne smakołyki dla psów – co to takiego?

Czym są naturalne przysmaki dla psów? Co właściwie kryję się pod tą nazwą? Chodzi tu o produkty przyrządzane z wędzonego, suszonego lub prasowanego mięsa oraz innych części odzwierzęcych. W sklepie zoologicznym Kakadu znajdziemy smakołyki, takie jak wędzone uszy wołowe, wieprzowe albo królicze. Ponadto suszone płucka wołowe, spaghetti z suszonych wieprzowych jelit, żołądki drobiowe, żwacze wołowe (sprawdź, dlaczego warto podawać psu żwacze wołowe KLIK), filety lub pierścienie z mięsa drobiowego oraz wiele, wiele innych. Jak widać wybór jest ogromny, wszystko zależy od tego, co najbardziej smakuje naszemu pupilowi.

Rodzaje naturalnych przekąsek dla psów

Naturalne przysmaki dla psów » dzielimy na takie, które pies może zjeść natychmiast oraz te, które zaangażują jego uwagę na nieco dłużej. Te pierwsze to, na przykład drobne kawałki suszonego mięsa, idealne do nagradzania psa za wykonanie komendy lub nowej sztuczki. Dobrym przykładem smakołyków tego rodzaju są produkty firmy Woolf, oferującej w pełni naturalne, wysokobiałkowe przekąski dla psów. Przysmaki Woolf » w formie niewielkich kąsków, paseczków, kostek lub mini ciasteczek zrobione są z wyłącznie z mięsa, choć niektóre zawierają też ciekawe dodatki, takie jak żurawina, dynia, owoce morza albo czarne jagody.

W sklepach zoologicznych znajdziemy też przysmaki w formie gryzaków, z którymi kudłacz nie upora się tak szybko. Dużą popularnością cieszą się, na przykład kości do gryzienia dla psów (poczytaj więcej o naturalnych gryzakach dla psów KLIK). W zasadzie przysmak ten jest kością jedynie z wyglądu, ponieważ produkuje się go z fragmentów sprasowanej skóry oraz mięsa. Przy takim smakołyku żaden czworonóg nie będzie się nudził. Poza kośćmi mamy do wyboru także żwacze wołowe, preparowane noski, uszy, tchawice czy racice zwierząt. To idealne przekąski dla psów, które ponad wszystko lubią gryźć i żuć.

PRZYSMAKI DLA PSA WOOLF ↓

Zalety naturalnych psich przysmaków

Największym atutem naturalnych przysmaków dla czworonogów jest to, że do ich produkcji nie używa się żadnych ulepszaczy smaku, aromatów, barwników czy szkodliwych chemicznych konserwantów. Wędzone smakołyki to zdrowe i wartościowe przekąski, które przełamują monotonię w diecie pupila i wzbogacają ją o cenne składniki odżywcze. Większość przysmaków tego typu zawiera dużo białka, protein i witamin, tak ważnych w żywieniu naszych domowych czworonogów.

Naturalne przysmaki są smaczne i pachnące, skutecznie pobudzają apetyt psa i wspomagają proces trawienia. Przekąski w formie gryzaków zaspokajają naturalną potrzebę żucia i gryzienia, jaką odczuwa większość czworonogów. Rozprawianie się z pachnącym smakołykiem, monotonne żucie i obrabianie kawałków suszonego mięsa, zapewniają psu rozrywkę, pozwalają wyciszyć się i uspokoić. Gryzienie zmniejsza poziom stresu i napięcia, więc smakołyki są doskonałym narzędziem walki z lękiem separacyjnym pupila (dowiedz się co to, lęk separacyjny KLIK). Warto dodać, że naturalne gryzaki pozwalają zachować higienę jamy ustnej psa. Dzięki nim poprawia się ukrwienie dziąseł, a zęby pupila są zdrowe i czyste (poczytaj więcej o przysmakach dentystycznych dla psa KLIK).

Jak często dawać psu przysmaki?

W serwowaniu zwierzakowi zdrowych, naturalnych przysmaków nie ma nic złego, o ile nie są one podstawą jego diety. Wartość energetyczna smakołyków podawanych na co dzień nie powinna wynosić więcej niż 8-10% dziennej dawki kalorii. Nie zapominajmy też, by w takim wypadku odpowiednio zmniejszyć porcję zwykłej karmy, tak aby nie doprowadzić do nadwyżek niektórych składników lub zwykłego przekarmienia i otyłości pupila. Smakołyki możemy podawać, na przykład w czasie szkolenia, jako wzmocnienie pozytywnych zachowań lub podczas zabiegów pielęgnacyjnych w nagrodę za grzeczne zachowanie. Przysmaki do gryzienia nie powinny pojawiać się częściej niż 1-2 razy w tygodniu.

Dla większości z nas smakołyki są po postu środkiem do rozpieszczania pupila. Nie ma w tym nic dziwnego, częstowanie ulubieńca jego ulubionymi przekąskami to sposób na okazanie przyjaźni, wzmacnianie wzajemnego zaufania i budowanie poczucia bezpieczeństwa u psa. Już to jest dobrym powodem do tego, aby od czasu do czasu zaserwować czworonogowi coś specjalnego.

↓ NATURALNE PRZYSMAKI DLA PSA ↓
{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zdjęcie: Fotolia.pl

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu