najpopularniejsze rasy psow

Najpopularniejsze rasy psów

Niektóre czworonogi potrafią zaskarbić sobie ogromną sympatię. Przyjazny i inteligentny kompan jest marzeniem wielu osób. Nic więc dziwnego, że w czołówce najpopularniejszych ras od lat królują te same psiaki. Które czworonogi są ulubieńcami Polaków? Co sprawia, że każdy chce mieć je u swego boku?

Najładniejsze psy

 

 

Owczarek niemiecki

Od lat na szycie wszelkich rankingów psiej popularności. Występuje w dwóch odmianach – krótkowłosej i długowłosej. Niebywale inteligentny, oddany, wykazujący się wszechstronnymi umiejętnościami. Równie dobrze sprawdzi się jako pies policyjny, przewodnik osób niepełnosprawnych, sportowiec czy ratownik. Owczarek niemiecki to idealny pies rodzinny. Łatwo poddaje się szkoleniu, jest spostrzegawczy, zrównoważony, czujny i odważny. Nadrzędną rolę w jego życiu odgrywa aktywność. Z tego względu należy zapewnić mu dużą dawkę ćwiczeń fizycznych. Nie można zapominać także o stymulowaniu jego intelektu. Warto wykorzystywać jego doskonały węch i angażować go w tropienie.

Yorkshire terrier

Yorki to najpopularniejsze małe psy. Zjawiskowy wygląd i niewielkie gabaryty sprawiły, że do czworonogów tych na dobre przylgnęła opinia domowych maskotek. W rzeczywistości psiaki te obdarzone są mocnym charakterem typowych terierów. Yorki, które niegdyś polowały na gryzonie, mają silny instynkt łowiecki i zapał do pracy. Są energiczne, skore do zabawy i niezwykle uparte w dążeniu do celu. Uwielbiają towarzystwo swojego opiekuna. Yorkshire teriery dobrze adaptują się do życia w miejskich warunkach. Zawsze trzeba jednak umożliwić im realizowanie naturalnych zachowań, np. regularnie organizując zabawy łowieckie.

Labrador retriever

W pierwszej trójce najpopularniejszych psów nie mogło zabraknąć labradorów. Te spokojne i przyjazne psiaki po prostu kochają ludzi. Są tolerancyjne, radosne i energiczne – z zapałem podchodzą do powierzonych im zadań i chętnie wykonują polecania przewodnika. Nigdy nie ma zatem żadnych problemów ze skłonieniem ich do współpracy. Niegdyś wykorzystywane do pracy na kutrach labradory do dziś przepadają za zabawami w wodzie. Ze względu na ich łakomstwo i tendencję do nadwagi trzeba wyjątkowo zatroszczyć się o ich prawidłowe żywienie i odpowiednią dozę aktywności fizycznej. Jedną z ulubionych rozrywek labradorów jest aportowanie, dlatego nie może zabraknąć go podczas codziennych zabaw z psiakami tej rasy.

Buldog francuski

Wesołe i towarzyskie psy w ostatnich latach podbijają serca miłośników czworonogów. Charakterystyczna silna budowa, stojące uszy i spłaszczona kufa to cechy rozpoznawcze buldogów francuskich. Nie da się jednak ukryć, że równie niezwykły, jak ich wygląd, jest też ich charakter. Buldogi lubią znajdować się w centrum zainteresowania. Chętnie przyłączą się do zabawy lub potowarzyszą swojemu opiekunowi podczas wypoczynku. Zdecydowanie nie są typem psich sportowców. Podobnie jak przedstawiciele innych ras brachycefalicznych preferują umiarkowaną aktywność. Dużo bardziej niż ekstremalne wrażenia cenią sobie spokój i bliskość opiekuna.

Berneński pies pasterski

Łagodny olbrzym – tak z pewnością można określić berneńskiego psa pasterskiego. Wywodząca się ze Szwajcarii rasa urzeka swoim wyglądem i przyjaznym usposobieniem. Berneńczyk to świetny stróż i opiekun. Z powodzeniem można powierzyć mu nawet najbardziej odpowiedzialne zadania, wymagające sporej siły. Bliskie osoby obdarza szczególnymi uczuciami. Aktywny czworonóg ucieszy się, jeśli damy mu do dyspozycji trochę przestrzeni i zapewnimy zajęcia, podczas których będzie mógł wykazać się swoimi umiejętnościami. Długie spacery to coś, bez czego nie może obejść się żaden berneńczyk.

Chihuahua

Najmniejszy psiak świata, który wbrew niewielkim gabarytom, ma wiele do zaoferowania swoim opiekunom. Chihuahua potrafi nieraz zaskoczyć swoją inteligencją, przywiązaniem do właściciela, lojalnością i odwagą. Zdystansowany wobec nieznajomych ludzi i czworonogów, za to bezgranicznie oddany swojemu panu. Nie potrzebuje ogromnej przestrzeni, by poczuć się w pełni szczęśliwym. Chihuahua to jednak prawdziwy psi wrażliwiec – źle znosi niskie temperatury oraz ekstremalne wyprawy. Otoczony troskliwą opieką, zaangażowany w rozrywki intelektualne, może jednak często wykazać się nieprzeciętnymi umiejętnościami.

Cavalier king charles spaniel

Pies, będący niegdyś ulubieńcem angielskiej arystokracji, do dziś może poszczycić się niezwykłym wdziękiem i elegancją. Cavalier king charles spaniel to wymarzony towarzysz dla całej rodziny, Łagodny, wierny, czuły – stroni od jakichkolwiek konfliktów. Obdarzony wrażliwą psychiką – potrzebuje delikatnego traktowania. Radosny psiak chętnie zaangażuje się w zabawę. Nie można szczędzić mu pochwał i pieszczot.

Buldog angielski

Buldogi angielskie to wyjątkowo łagodni i wrażliwi kompani. Psiaki tej rasy trudno wyprowadzić z równowagi. Są cierpliwe, tolerancyjne, wesołe i przywiązane do opiekunów. Wbrew pozorom potrafią być także dość niezależne i uparte. Nie można od nich oczekiwać całkowitego podporządkowania. Buldogi lubią zabawę i ruch, choć raczej w dość umiarkowanym wydaniu. To spokojne psiaki, które bardzo pragną ludzkiej uwagi i nie znoszą być pozostawiane na uboczu rodzinnego życia.

Sznaucer miniaturowy

Niewielki czworonóg o ogromnym temperamencie. Sznaucery to idealne psiaki dla osób, które marzą o spontanicznym, energicznym i nieco zadziornym kompanie. Czworonogi te uczą się chętnie i szybko. Potrafią zarówno współpracować z człowiekiem, jak i działać samodzielnie. Ze względu na swoją spostrzegawczość mogą spełnić się w roli stróżów. Prawdziwym powołaniem sznaucerów jest jednak polowanie. Ucieszą się więc z rozrywek, które pozwolą spożytkować im instynkt łowiecki. Z uwagi na silny charakter potrzebują starannego szkolenia i wskazówek od przewodnika.

Jack Russell terrier

Odważny i zdeterminowany pies, będący prawdziwym wulkanem energii. Jack Russell terrier odznacza się żywiołowym temperamentem i silnym instynktem łowieckim. Dawniej mógł wykazać się przy polowaniach na gryzonie i lisy. Dziś jego naturalne predyspozycje można wykorzystać podczas zabaw w aportowanie czy sportów kynologicznych. Jack Russell terrier potrzebuje ogromnego zaangażowania ze strony właściciela. Musi mieć również możliwość rozładowania swojej energii i wykazania się zdolnościami intelektualnymi. Bywa niezależny, dlatego należy szczególnie zadbać o jego właściwe szkolenie. Warto także oferować mu zadania wyciszające. Psiaki tej rasy nie znoszą nudy, dlatego nie można skazywać ich na monotonne spędzanie wolnego czasu.

↓ KARMY I AKCESORIA DLA PSA ↓

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zdjęcie: Fotolia.pl

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu