mokra karma dla starszego kota

Mokra karma dla starszego kota

Mruczący seniorzy to często wyjątkowo wymagający i wrażliwi podopieczni. Starsze koty szczególnie cenią sobie domowe ciepło, troskliwą opiekę i smaczne jedzenie. Jeśli więc nasz pupil wkracza właśnie w jesień życia, z pewnością powinniśmy zastanowić się nad zmodyfikowaniem jego jadłospisu. Choć koci seniorzy mają specyficzne upodobania i potrzeby żywieniowe, większość z nich nie pogardzi mokrą karmą. Dlaczego wilgotne pożywienie może być doskonałym elementem diety starszych futrzaków?

Jak prawidłowo żywić kociego seniora?

Każdy etap życia wiąże się z innymi wyzwaniami, a co za tym idzie – z różnym zapotrzebowaniem na poszczególne składniki odżywcze. W jesieni życia pogorszeniu ulegają niektóre funkcje organizmu, jak i ogólna wydolność oraz sprawność ruchowa. Koty więcej czasu poświęcają na sen i wypoczynek, nie są natomiast tak skore do zabawy, jak dawniej. Wielu mruczących seniorów cierpi też powodu przewlekłych chorób. Niekiedy widoczna jest również utrata apetytu. Futrzaki, które dawniej chętnie zjadały wszystkie posiłki, stają się wybredne w jedzeniu i szczególnie wrażliwe na jego jakość. Choć procesów starzenia nie da się zatrzymać, można je skutecznie opóźnić przy pomocy odpowiedniej diety. Właściwe żywienie pozwala ponadto podnieść komfort życia kocich seniorów, uchronić ich przed chorobami i ograniczyć dolegliwości wynikające z przewlekłych problemów zdrowotnych. Właśnie dlatego jadłospis pupila wymaga zmiany, kiedy ukończy on 7. rok życia. Na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę? Z pewnością na zawartość w pożywieniu przeciwutleniaczy, chroniących organizm przed chorobami i działaniem wolnych rodników. Duże znaczenie mają też wielonienasycone kwasy tłuszczowe omega-3, które redukują stany zapalne, wzmacniają odporność i ograniczają dolegliwości wynikające ze schorzeń układu szkieletowego. Warto pamiętać, że dieta starszych kotów (poczytaj więcej o pielęgnacji i żywieniu kocich seniorów KLIK), ze względu na ich ograniczoną aktywność i wolniejszy metabolizm, powinna być mniej kaloryczna. Należy także zadbać o szczególne walory smakowe i zapachowe pożywienia. Co więcej, starsze futrzaki, mające problemy z zębami, potrzebują miękkiego pokarmu, o strukturze ułatwiającej jego pobieranie.

↓ MOKRA KARMA DLA KOCIEGO SENIORA ↓

Dlaczego warto karmić kociego seniora mokrą karmą?

Wprowadzenie do menu kocich seniorów mokrych pokarmów może pomóc rozwiązać wiele problemów żywieniowych. Przede wszystkim bywają one antidotum na utratę apetytu. Ich wyrazisty smak i zapach powoduje, że nawet mruczki, których węch uległ znacznemu pogorszeniu, nie przejdą wobec nich obojętnie. Zachętą do konsumpcji pożywienia jest dla kocich niejadków także sama jego forma i konsystencja. Świeże mięsne kawałki przypominają naturalny koci pokarm i są przy tym niezwykle łatwe w pobieraniu. Nawet mruczki z wyraźnymi brakami w uzębieniu nie mają więc problemu, by sobie z nimi poradzić. Smakowity sos stanowi dla wielu kotów dodatkową atrakcję. Mokre karmy dla kotów dostępne są w wielu smakach, dzięki czemu możemy łatwo urozmaicać dietę sędziwego futrzaka. Dużą zaletą tego typu przekąsek jest również ich skład. Ograniczona kaloryczność i niska zawartość węglowodanów sprawiają, że wilgotne pokarmy są idealnym posiłkiem dla leniwych mruczących seniorów. Mięsne konserwy, ze względu na naturalność i lekkostrawność, nie obciążają niepotrzebnie przewodu pokarmowego – sprawdzą się więc nawet w przypadku szczególnie wrażliwych, starszych zwierzaków.

Jaką mokrą karmę wybrać dla starszego kota?

Mokra karma dla starszego kota powinna bazować na wartościowym mięsie, które poddane zostało jedynie delikatnej obróbce (np. gotowanie na parze). Warto wybierać produkty w pełni naturalne, bez sztucznych konserwantów i barwników. Na szczególną uwagę zasługują z pewnością pokarmy bezzbożowe. Nie zapominajmy, że pożywienie dla kociego seniora powinno zawierać szereg substancji, które zapewnią wsparcie organizmowi zwierzaka. Poszukajmy zatem karmy wzbogaconej o witaminy (zwłaszcza C i E), chondroitynę i glukozaminę, polifenole oraz kwasy tłuszczowe omega-3. Dobrze, by pokarm miał też obniżoną zawartość fosforu (sprzyja to prawidłowemu funkcjonowaniu nerek). Jeśli chcemy, by wilgotna karma była podstawą diety kota – wybierajmy wyłącznie pokarmy pełnoporcjowe. W roli przekąsek świetnie sprawdzą się natomiast karmy uzupełniające.

↓ MOKRA KARMA DLA STARSZEGO KOTA ↓

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zdjęcie: Fotolia.pl

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu