mokra karma dla psa

Mokra karma dla psa

Wiele mówi się o tym, że podstawą diety każdego czworonoga powinna być wysokiej jakości, pełnowartościowa karma sucha, bogata we wszelkie niezbędne składniki odżywcze i mineralne. Co jednak zrobić w przypadku, gdy nasz pupil niechętnie ją zjada? Wielu właścicieli decyduje się na tak zwany mieszany model żywienia, polegający na uzupełnianiu suchego pokarmu odpowiednio dobraną karmą mokrą. Czy sposób ten służy naszym czworonogom? Jaka powinna być mokra karma dla psa?

Mokra karma jako uzupełnienie diety psa

Mieszany model żywienia psa, czyli łączenie karmy suchej z mokrą, bez wątpienia niesie za sobą wiele korzyści. Po pierwsze, posiłki naszego pupila stają bardziej zróżnicowane i atrakcyjne. Jeśli nasz zwierzak to wyjątkowy niejadek, który zamiast zjadać suche granulki chętniej się nimi bawi, warto od czasu do czasu poczęstować go mokrym pokarmem, w formie pasztetu lub galaretki z kawałkami mięsa. Dobrym pomysłem będzie także stopniowe dosypywanie suchej karmy do mokrej, by w ten sposób przemycić do posiłku pupila zdrowe chrupki i zachęcić go do ich jedzenia. Co więcej, wysokiej jakości karma mokra doskonale uzupełni dietę czworonoga, wzbogacając ją o cenne składniki odżywcze, witaminy i minerały, których brak w karmie bytowej.

Kiedy podawać psu mokrą karmę?

Kulinarne upodobania czworonoga to nie jedyny czynnik decydujący o wprowadzeniu pokarmów mokrych do jego diety. Niektóre psy, z uwagi na przebyte choroby lub obecny stan zdrowia, wręcz powinny żywic się karmą o łatwo przyswajalnej, miękkiej konsystencji. Dotyczy to między innymi psów borykających się z chorobami lub nadwrażliwością zębów oraz dziąseł. Nie zapominajmy także o starszych czworonogach, które straciły większość uzębienia i rozgrywanie twardych, suchych chrupek sprawia im duży problem.

Warto wspomnieć tutaj także o psach cierpiących z powodu zaburzeń funkcjonowania przewodu pokarmowego. Zdarza się, że przy niektórych dolegliwościach to właśnie posiłki o miękkiej konsystencji są dużo lepiej tolerowane przez organizm czworonoga. Udział mokrych pokarmów w ich diecie powinien być zatem odpowiednio zwieszony, najlepiej zgodnie z zaleceniami weterynarza.

↓ MOKRA KARMA DLA PSA ↓

Jak wybrać morą karmę dla psa?

Mokra karma dla psa może być równie zdrowym i wartościowym posiłkiem co sucha, pod warunkiem, że spełnia kilka podstawowych kryteriów. Na co zwrócić uwagę wybierając mokrą karmę dla czworonoga? Przede wszystkim na procentową zawartość czystego mięsa, jego rodzaj oraz pochodzenie. Pomimo setek lat udomowienia nasi domowi pupile pozostali mięsożercami, potrzebują więc diety bogatej w wysokiej jakości białko zwierzęce. Składnik ten nie tylko dostarcza energii, ale i warunkuje prawidłowe funkcjonowanie organizmu oraz narządów wewnętrznych czworonoga. Starajmy się zatem wybierać produkty z jak największą ilością tego składnika. Mokra karma dla psa nie powinna natomiast zawierać zbóż ani innych wypełniaczy, takich jak ziemniaki, z których organizm psa nie czerpie żadnych wartości odżywczych. Co więcej niektóre zawierające gluten zboża bywają przyczyną alergii pokarmowych u psów, lepiej wiec od razu wyeliminować ten składnik z ich diety.

Kupując mokrą karmę dla psa, zawsze powinniśmy wziąć pod uwagę jego wiek, tryb życia oraz ogólny stan zdrowia. Pokarm powinien być ściśle dopasowany do indywidualnych potrzeb czworonoga, tak aby dostarczał mu optymalnej dawki kalorii i pokrywał zapotrzebowanie na wszystkie składniki odżywcze (poczytaj więcej o mokrej karmie dla starszego psa KLIK).

Mokra karma dla psa – dawkowanie

Niektóre czworonogi mają szczególne predyspozycje do nadmiernego przybierania na wadze. Dotyczy to zwłaszcza psów po zabiegu sterylizacji, ale może mieć także związek z przynależnością do określonej rasy. Niestety zdarza się także, że przyczyną nadwagi u psa jest niefrasobliwość jego właściciela. Niewłaściwa dieta lub nieprzestrzeganie zasad dawkowania karmy prowadzą do poważnych problemów z utrzymaniem prawidłowej masy ciała u psa.

Pamiętajmy, że mokre karmy dla psów są dużo bardziej kaloryczne od suchych. Jeśli więc decydujemy się na ich podawanie, musimy ściśle przestrzegać zaleceń dotyczących preferowanych wielkości dziennych porcji. Dawkowanie mokrego pokarmu nie powinno stanowić żadnego problemu, o ile trzymamy się jednego rodzaju karmy. Na opakowaniu znajdziemy dokładne informacje o tym jaką ilość pokarmu powinien otrzymać zwierzak o określonej wielkości lub masie ciała. Jeżeli jednak mokrą karmę podajemy jako dodatek do suchej, powinniśmy odpowiednio zredukować dzienne porcje karmy bytowej, tak aby zgadzał się ogólny bilans kalorii.

Niestety etykiety większości produktów nie wspominają o tym jak poprawie bilansować udział suchego i mokrego pokarmu w diecie psa. W razie wątpliwości warto zatem skonsultować się z weterynarzem i z jego pomocą opracować optymalny jadłospis dla pupila.

↓ MOKRA KARMA DLA PSA ↓

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zdjęcie: Fotolia.pl

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu