legowiska budki dla psa 938x535 - Legowiska budki dla psa

Legowiska budki dla psa

Nawet najbardziej towarzyskie psiaki potrzebują czasami chwili wytchnienia z dala od domowego zgiełku. Cichy, ciepły i bezpieczny kącik pozwala czworonogom wyciszyć się, zrelaksować i szybko zregenerować siły. Aby ułatwić pupilowi wypoczynek, warto zaoferować mu przytulne, wygodne posłanie. Idealnym miejscem na krótką drzemkę może okazać się legowisko w formie budki.

Dlaczego warto zakupić dla psa legowisko w kształcie budki?

Każdy właściciel psiaka z pewnością chciałby, by jego pupil mógł wypoczywać w naprawdę komfortowych warunkach. Warto jednak pamiętać, że prawdziwą gwarancją udanego wypoczynku jest poczucie bezpieczeństwa. Na nic zda się bowiem nawet luksusowe posłanie, jeśli wylegujący się na nim psiak będzie czuł się zagrożony lub zestresowany. Nasi czworonożni podopieczni, podobnie jak ich dzicy krewni, niekiedy potrzebują schronienia i miejsca izolacji. Nie bez powodu wilcze mioty przychodzą na świat właśnie w ustronnych norach, w których mogą czuć się naprawdę bezpieczne. W warunkach domowych doskonałą imitacją jamy może stać się legowisko w formie budki. Jego boczne ścianki i daszek skutecznie ograniczają dopływ niepokojących bodźców z otoczenia. Zamknięte legowisko jest dla wielu czworonogów wymarzoną kryjówką, w której nie są narażone na kontakt z obcymi ludźmi czy hałas. Niezależnie od tego, co dzieje się w otoczeniu, mogą więc w spokoju uciąć sobie krótką drzemkę. Niewątpliwą zaletą budek jest również świetna izolacja termiczna. Tego typu legowiska doskonale sprawdzają się w czasie zimowych chłodów, gdy większość psiaków szuka dla siebie ciepłego kąta.

Jakie psy szczególnie potrzebują legowiska w formie budki?

Wypoczynek w budce nierzadko bywa antidotum na skołatane psie nerwy. Z tego względu takie legowisko warto zaoferować zwłaszcza czworonogom lękliwym, reaktywnym i zestresowanym. Budka będzie również idealnym schronieniem dla psiaków, które są niechętne do kontaktów z gośćmi. Miejsce, w którym psiak może się ukryć, jest ponadto nie do przecenienia, gdy w domu znajduje się małe dziecko. Chwila relaksu w całkowitym odosobnieniu dobrze zrobi także psiakom, które większość czasu spędzają w towarzystwie opiekunów. To dla takich czworonogów świetna lekcja niezależności. Nawet jeśli nasz pupil jest na ogół bardzo spokojny, przytulna budka może być niezastąpiona w czasie sylwestra lub burzy. Szczególnie wrażliwe na dźwięki psiaki znajdą w niej ochronę przed hałasami dochodzącymi z otoczenia każdego dnia.

Budki są też godne polecenia dla wszystkich czworonogów, które źle znoszą niskie temperatury. Psiaki pozbawione podszerstka i bezwłose, a także zwierzaki cierpiące z powodu chorób ortopedycznych i psi seniorzy, z pewnością docenią ciepło takiego legowiska.

Niewielkie zamknięte legowiska często preferują psy ras małych i miniaturowych. Duże otwarte przestrzenie bywają dla nich zbyt przytłaczające. Budka natomiast pozwala im choć na chwilę zamknąć się tylko w swoim świecie (poczytaj więcej o legowiskach dla małego psa KLIK).

LEGOWISKO DLA PSA TYPU BUDKA ↓

O czym pamiętać, wybierając dla psa legowisko w formie budki?

Legowisko zawsze powinno być starannie dopasowane do gabarytów pupila. Upewnijmy się więc, czy nasz podopieczny będzie mógł swobodnie rozciągnąć się na swoim posłaniu. Weźmy pod uwagę, że większość budek dedykowana jest niewielkim lub średnim czworonogom. Aby psia nora była naprawdę przytulna, wybierzmy budkę obszytą mięciutkim, przyjemnym w dotyku materiałem, np. filcem. Skontrolujmy też, czy materiał, z którego wykonano budkę, zapewnia dostateczną izolację cieplną, jest odporny na wilgoć i zniszczenie. Duże znaczenie ma także rodzaj wypełnienia. Legowisko dla psa » nie powinno się zapadać ani odkształcać. Najlepiej zatem, by było odpowiednio usztywnione. Sprawdźmy ponadto, czy posłanie zostało wyposażone w elementy antypoślizgowe, które zapewnią mu stabilność. Aby czyszczenie budki nie sprawiało nam problemu, warto wybrać akcesorium z wyjmowaną poduszką, która nadaje się do prania w pralce. Świetnie sprawdzić mogą się również modele rozkładane, które w razie potrzeby można łatwo rozmontować i wyczyścić.

↓ LEGOWISKA BUDKI DLA PSA ↓

banerek-promocyjny-kakadu1

Zdjęcie: Fotolia.pl

Kupuj taniej!
Ekskluzywne oferty na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Gady
Psy
Koty

Zapisanie się do newslettera jest bezpłatne i nie wiąże się
z żadnymi kosztami. Zawsze masz możliwość wypisania się
z naszej listy mailingowej. Mail z kodem rabatowym dotrze
do Ciebie w ciągu 24 h.

*Rabat dotyczy zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu Sp. z o.o.