Kuweta dla kota

Kuweta dla kota

Przygarniając do domu kociaka, obowiązkowo musimy nabyć parę niezbędnych dla niego przedmiotów. W kociej wyprawce punktem obligatoryjnym będzie oczywiście kuweta. Zwierzaki te, wbrew pozorom, to prawdziwe czyściochy i w kwestii higieny nie mają sobie równych. Nauczenie mruczka korzystania z kociej toalety wcale nie jest trudne. Wystarczy, aby miał ku temu odpowiednie warunki.

Koci trening czystości

Mały kociak w przeciwieństwie do szczeniaka niezwykle szybko potrafi zapamiętać, gdzie powinien załatwiać swe potrzeby. Kluczową rolę odgrywa tu instynkt i zdolności naśladowcze. Kot odruchowo wybiera na toaletę piaszczyste miejsca. Zaledwie trzytygodniowy mruczek sprawnie zaczyna naśladować swą mamę. To od niej uczy się fundamentalnych zasad higieny. Maluch, którego bierzemy do domu, najprawdopodobniej już wie, gdzie powinien udać się za potrzebą. W związku z tym, w zdecydowanej większości przypadków nie będziemy musieli kota wcale przyzwyczajać do kuwety. Wystarczy, że parokrotnie włożymy go do nowego pojemnika, a on już sam przyswoi sobie jego lokalizację.[1]

Jaką kuwetę wybrać dla kota?

Dla kocich właścicieli zaskoczeniem okazać może się fakt, że nawet w kwestii doboru kuwety jest w czym wybierać. Najbardziej klasyczna opcja to kuweta otwarta. Decydując się na nią, warto wybrać model z dodatkową, przymocowaną do brzegów ramką – pomoże ona utrzymać żwirek w obrębie pojemnika (dowiedz się więcej, czym różni się żwirek sylikonowy od innych KLIK).

Drugim dość popularnym rodzajem kociej toalety jest kuweta zamknięta – rodzaj domku ze ścianami i pełnym lub częściowym zadaszeniem. To dobre rozwiązanie dla zwierzaków niewykastrowanych i silnie znaczących teren. Pojemnik taki wyposażony jest zazwyczaj w filtry węglowe, dzięki czemu zdecydowanie skutecznej powstrzymać umie ona nieprzyjemne zapachy.

Opcją nieco bardziej postępową są różnorakie toalety samoczyszczące. Prostsze modele zawierają wewnątrz specjalną kratkę, która po przechyleniu całej kuwety do góry nogami oddziela żwirek od nieczystości. Nie musimy więc używać łopatki – odchody same trafiają do wysuwalnego pojemniczka. Bardziej zaawansowany model zawiera szufladkę z filtrem, czujniki i automatycznie uruchamiające się grabki. Po wizycie naszego czworonoga czyszczący mechanizm sam rusza do akcji.

Możliwości jest wiele. Wybór tak naprawdę zależy tylko i wyłącznie od naszych preferencji. Dla kota to nie wygląd toalety, a kryterium czystości odgrywa podstawową rolę (przeczytaj więcej o tym, jaką kuwetę wybrać dla swojego kota KLIK).

Schludna kuweta to podstawa – w tej kwestii nasz pupil może być wybredny

Kota nie zadowoli jakakolwiek kuweta – musi to być miejsce czyste i pachnące świeżością. Niektóre mruczki są na tyle wybredne, że nie przystaną na używanie toalety, która wpierw należała do innego kota. Wszystkie zaś z pewnością odmówią uczęszczania do brudnej ubikacji. Czyszczenie kociej kuwety to punkt, który na stałe zagościć musi w naszym harmonogramie. Raz dziennie w ruch powinna iść szufelka, która na bieżąco ułatwi nam sprzątanie. Raz w tygodniu wymienić powinniśmy cały piasek i starannie umyć pojemnik. Mydło lub płyn do mycia naczyń to w zupełności wystarczający detergent. Lepiej unikać środków silniejszych i tych o wyraźnym, drażniącym zapachu.

Odpowiednie miejsce na kocią kuwetę

Kot jako zwolennik higieny lubi wyraźnie rozdzielić pewne sfery swego życia. Nie powinien zatem specjalnie dziwić fakt, że woli on, by toaleta znajdowała się w odpowiedniej odległości od miejsca noclegowego czy misek z jedzeniem. Dodatkowo mruczek kuwetę uważa za obszar odosobnienia. Nie powinniśmy zatem umieszczać jej tam, gdzie zazwyczaj panuje gwar i hałas. Ustronne lokum to idealny wybór. Koniecznie pamiętać powinniśmy jednak o tym, że pomieszczenie z tym pojemnikiem zawsze dla czworonoga powinno być łatwo dostępne. Jeśli chcemy, aby nasz mruczek nie fundował nam przykrych niespodzianek, wytyczne te powinniśmy wziąć pod uwagę.

Źródło:

[1]http://www.peteducation.com/article.cfm?c=1+2137&aid=3288

Zdjęcie: Fotolia.pl

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu