kolnierz pooperacyjny dla psa

Kołnierz pooperacyjny dla psa

Kołnierze pooperacyjne to ochronny element zwierzęcej „garderoby”, który to pupil nasz otrzymuje, opuszczając po zabiegu weterynaryjną klinikę. Ze względu na podobieństwo do elementu stroju, który powodzeniem cieszył się wśród XVI-wiecznej angielskiej arystokracji, w tym m.in. samej Elżbiety I Tudor, kołnierz taki zwany też jest kołnierzem elżbietańskim. Nie da ukryć się, że akcesorium to często bywa przedmiotem drwin, a i samym czworonogom raczej nie przypada ono do gustu. Warto pamiętać jednak o tym, że choć kołnierz nie jest zbyt wygodny i piękny, pełni ważną funkcję.

Dlaczego po operacji pies powinien nosić kołnierz weterynaryjny?

Kołnierz weterynaryjny dla psa jest urządzeniem typowo zabezpieczającym. Taka założona na szyję, dość osobliwa konstrukcja chronić ma bolące bądź opatrzone szwami miejsca. Niestety w czasie rekonwalescencji pupilom naszym zazwyczaj nie udaje się zachować spokoju. Zwierzaki często uporczywie liżą i drapią rany, a tym samym rozrywają szwy i zlizują lecznicze preparaty. Pooperacyjny kołnierz dla psa, choć nie zawsze wygodny, strzec ma zwierzaka przed samookaleczeniem, a tym samym przyspieszać leczenie.

Kołnierze weterynaryjne zalecane są też tym psiakom, które z powodów zaburzeń behawioralnych nadmiernie liżą się bądź gryzą oraz zwierzakom cierpiącym na alergie objawiające się skórnymi podrażnieniami.

Dlaczego kołnierz pooperacyjny może dać się psu we znaki?

Kołnierze pooperacyjne dla psa, zwłaszcza te najprostsze, plastikowe – wciąż bazujące na modelu zaprojektowanym w 1959 roku przez Frank L. Johnsona – są najtańszym, ale niekoniecznie najwygodniejszym dla psa rozwiązaniem. Zwierzak ubrany w tego typu ochraniacz ma problemy z piciem i jedzeniem. Kołnierz w znacznym stopniu ogranicza też słyszalność i widoczność. Ponadto sprzęt ten wykończony jest w taki sposób, że ocierać może psią szyję. Jakby tego było mało, wielkość kołnierza często sprawia, że psiak po mieszkaniu przemieszczać zaczyna się jak taran – uderzając w meble czy inne napotkane na drodze przeszkody. Choć niedogodności te łatwo irytują zwierzaka, nie znaczy to, że z takiego zabezpieczenia ran powinniśmy zrezygnować. Wybierając kołnierz plastikowy, sięgnijmy po taki model, który zarówno przy szyi, jak i na końcu tuby posiada obrębione materiałem brzegi. Warto też sprawdzić inne propozycje, zastępujące tradycyjny kołnierz.

↓ KOŁNIERZ POOPERACYJNY DLA PSA ↓

Wygodniejsza alternatywa dla plastikowych kołnierzy pooperacyjnych

→ Kołnierz z tkaniny

Kołnierze materiałowe, wypełnione elastyczną pianką są zdecydowanie miększe oraz lżejsze od swych plastikowych odpowiedników. Sposobem tym zwierzakowi nie utrudniają one aż tak bardzo przemieszczania się w terenie. Zdecydowanie wygodniej może też on się w nich położyć i wyspać. Niestety zasadniczym minusem tego typu rozwiązania jest jeszcze większe pogorszenie widoczności. Kołnierz wykonany z tkaniny, w przeciwieństwie do plastiku nie jest przezroczysty. Pole widzenia psiaka ulega więc znacznemu zawężeniu.

→ Miękki kołnierz zabezpieczający typu „oponka”

Kołnierze w formie oponki wypełnione mogą być włóknem poliestrowo silikonowym bądź powietrzem. Wyglądem swym przypominają więc one nieco okrągłą poduszkę okalającą psią szyję. Rozwiązanie takie nie ogranicza zwierzakowi widoczności, nie utrudnia też jedzenia, picia czy spania. Kołnierz jest też na tyle miękki, że zapomnieć możemy o podrażnieniach czy otarciach skóry szyi. W pewnych sytuacjach oponka taka może jednak nie zdać egzaminu. Jej niewielki rozmiar nie utrudni psu dostania się do ran położonych w okolicach ogona oraz na dolnych częściach łap. W przypadku tak zlokalizowanych urazów lepiej więc poszukać innego rozwiązania.

↓ KOŁNIERZ WETERYNARYJNY DLA PSA ↓

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zdjęcie: Fotolia.pl

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu