kolby dla gryzoni

Kolby dla gryzoni

Kolby ziarnowe to popularne i łatwo dostępne przysmaki dla gryzoni. Porządne produkty tego rodzaju mogą być znakomitym dodatkiem do codziennej diety pupila, źródłem cennych składników odżywczych oraz… dobrej zabawy. Skubanie i podgryzanie smakowitych kolb to prawdziwa frajda dla wielu gryzoni. Pamiętajmy tylko, że dobra przekąska powinna spełniać kilka kryteriów, przede wszystkim być jak najbardziej naturalna i nisko przetworzona. Na co jeszcze zwrócić uwagę wybierając kolbę dla gryzonia?

Z czego robi się kolby dla gryzoni?

W sklepach zoologicznych Kakadu znajdziemy ogromny wybór różnorodnych kolb dla gryzoni. Większość z nich stanowi mieszankę rozmaitych ziaren z dodatkiem zdrowych smakołyków, w postaci suszonych owoców, warzyw, ziół lub orzechów. W składzie przekąsek tego typu mogą gościć także nieco bardziej wyszukane specjały, takie jak płatki kwiatów, nasiona traw, kawałki kory drzewnej, a nawet larwy mącznika.

Pamiętajmy, że kolba powinna zawierać wyłącznie te składniki, którymi nasz pupil żywiłby się na wolności. Warto wybierać przekąski stworzone z myślą o konkretnych gryzoniach, na przykład chomikach, koszatniczkach lub szynszylach. Recepturę takich mieszanek opracowano, tak aby spełniały naturalne potrzeby żywieniowe określonej grupy zwierzaków i mieściły się w ich kulinarnych preferencjach.

Czy kolby dla gryzoni są zdrowe?

Wielu właścicieli miewa wątpliwości co to tego, czy kolby aby na pewno nadają się na przysmak dla ich małych podopiecznych. Przyznać trzeba, że niestety wątpliwości te bywają uzasadnione. Niektóre produkty tego rodzaju rzeczywiście zawierają aż nadto niezdrowych składników, które nigdy nie powinny znaleźć się w jadłospisie naszych gryzoni. Chodzi tu zwłaszcza o cukier, mąkę oraz produkty piekarnicze. Gorszej jakości kolby często zawierają także inne szkodliwe dodatki, takie jak sztuczne barwniki, aromaty, polepszacze smaku czy konserwanty.

Na szczęście problem ten nie dotyczy wszystkich przekąsek. W dobrych sklepach zoologicznych znajdziemy też wysokiej jakości, zdrowe i odżywcze kolby dla gryzoni, wytwarzane wyłącznie z naturalnych i nieprzetworzonych składników. Pamiętajmy, by wybierając przysmak dla pupila, zawsze uważnie czytać etykiety i analizować skład każdego produktu.

Jakie właściwości mają kolby dla gryzoni?

Rozmaite przekąski i smakołyki, takie jak kolby dla gryzoni, stanowią niezwykle ważny element diety naszych małych podopiecznych. Po pierwsze, są one wyśmienitym sposobem na urozmaicenie codziennej diety gryzoni oraz uzupełnienie jej o cenne substancje odżywcze, witaminy oraz minerały. Wysokiej jakości przysmaki tego typu są doskonale zbilansowane, dostarczają zwierzakom wszystkich niezbędnych do życia składników, wspierających zdrowie, odporność oraz prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu.

Po drugie, kolby dla gryzoni są dosyć twarde, a ich podgryzanie umożliwia systematyczne ścieranie zębów oraz utrzymywanie higieny w obrębie jamy ustnej. To niezwykle ważne, ponieważ przerośnięte zęby stanowią nie lada problem dla wielu zwierzaków. Mogą sprawiać im olbrzymi ból, a niekiedy całkiem uniemożliwić spożywanie pokarmu.

Jak często można dawać gryzoniowi kolbę?

Kolby dla gryzoni to naprawdę dobre i wartościowe przysmaki, ale tylko pod warunkiem, że nie są podawane w nadmiarze. Pamiętajmy, że nawet zdrowe przekąski konserwowane przy pomocy naturalnych składników, bez dodatku cukru ani żadnych innych szkodliwych substancji, wiąż są dosyć kaloryczne. Serwowane zbyt często mogą niestety przynieść gryzoni więcej szkody niż pożytku. Nadmiar smakołyków to główna przyczyna nadwagi i otyłości wśród zwierzaków.

Przyjmijmy więc, że podstawą diety każdego gryzonia powinna być odpowiednia karma w postaci granulatu, świeża zielenina, a także odpowiednie owoce i warzywa. Natomiast wszelkie gotowe przysmaki mogą stanowić jedynie dodatek, podawany okazjonalnie, nie częściej niż 1-2 razy w tygodniu.

↓ KOLBY DLA GRYZONI ↓

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zdjęcie: Fotolia.pl

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu