Klatki dla świnek morskich i królików

Klatki dla świnek morskich i królików

Wybór odpowiedniej klatki jest sprawą niebagatelną. Jak by na to nie patrzeć, zwierzątko będzie spędzało w niej większość swojego życia. Zbyt mała i ciasna klatka na pewno nie wpływa korzystnie na jego zdrowie. Dobrze jest zatem przed zakupem pupila obejrzeć dostępne na rynku klatki dla świnek morskich i królików i wybrać tę najbardziej odpowiednią. Spacery po mieszkaniu są nawet wskazane, ale tylko pod okiem opiekuna.

Wielkość klatki dla świnek morskich i królików

Oczywiście, im większa klatka, tym lepiej. Przede wszystkim powinna mieć dużą powierzchnię dna, nie musi być natomiast wysoka, ponieważ świnki morskie i króliki nie wspinają się.

Nie da się dołożyć zwierzęciu „przestrzeni życiowej” kupując wysoką klatkę z drabinkami i wieloma półkami. Zwierzęta te osiągają całkiem spore rozmiary i są bardzo ruchliwe, dlatego klatka dla nich powinna być sporych rozmiarów. Minimalna długość klatki dla jednej świnki powinna wynosić około 60-80 cm.

Minimalna wielkość klatki dla królików to około 80-100 cm długości i 40-50 cm szerokości. Wysokość klatki dla królików powinna być na tyle duża, by zwierzęta mogły swobodnie stanąć słupka. W naturze królikowi zagraża wiele niebezpieczeństw i stale musi ich wypatrywać.

W tym celu staje na tylnych łapkach i rozgląda się po okolicy. Domowe króliki odziedziczyły to zachowanie po swoich przodkach i trzeba im to umożliwić.

Jakie klatki dla świnek morskich i królików są najlepsze

Najlepsze klatki to klatki metalowe, ponieważ metal jest odporny na ostre zęby. Dostępne w sklepach zoologicznych klatki dla świnek morskich i królików mają plastikowe dna, czyli kuwety. Są lekkie i na pewno łatwo utrzymać je w czystości.

Zazwyczaj się sprawdzają, choć zawsze istnieje ryzyko, że zwierzę je pogryzie. Najlepiej zatem dostarczyć mu nieokorowane gałązki drzew liściastych lub inne „gryzaki”, które będzie mógł do woli gryźć i które odwrócą jego uwagę od kuwety.

Wyposażenie klatek dla świnek morskich i królików

Jeśli wielkość klatki na to pozwala, można zainstalować w niej półkę, nisko zawieszoną i z odpowiednim wejściem. Pod taką półką jest zresztą idealne miejsce na domek. W klatce powinny być oczywiście miseczki. Najlepiej dwie: jedna na granulat lub inną gotową karmę, a druga na owoce i warzywa.

Wodę trzeba podawać w poidle, ponieważ wodę w misce świnka morska będzie stale brudziła. Konieczny jest również paśnik na siano i zielonki. Świnki i króliki nie biegają w kołowrotkach, są więc one zbędne.

Warto natomiast na dnie klatki położyć niewielki pniaczek z drzewa owocowego albo duży płaski kamień, jeśli oczywiście klatka jest dostatecznie duża. Chodząc i skacząc po nich, zwłaszcza po kamieniu, zwierzątko będzie tępiło sobie pazurki, a obgryzając drewno – także siekacze.

Tekst: Jacek P. Narożniak
Zdjęcie: Fotolia.com

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu