Klatki dla koszatniczek

Klatki dla koszatniczek

Oswojone kosztaniczki można wypuszczać na spacery, jednak klatka zawsze pozostanie ich domem, w którym będą spędzały większą część swojego życia. Wybór odpowiedniej klatki dla koszatniczek jest zatem bardzo ważny.

Koszatniczka

 

Wielkość klatki dla koszatniczek

Klatki dla koszatniczek powinny być duże, bądź co bądź, koszatniczki do najmniejszych gryzoni nie należą. Klatki powinny być również wysokie, ponieważ zwierzaki te uwielbiają się wspinać i skakać.

Wykonanie klatki dla koszatniczek

Klatki dla koszatniczek powinny być bardzo solidnie wykonane, oczywiście z metalowych prętów. Najlepiej byłoby, gdyby także spód klatki był metalowy, ale kupienie takiej klatki jest praktycznie niemożliwe. Zwykle kuweta jest wykonany z tworzywa.

Może być, ale pod warunkiem, że jest dobrze zabezpieczona przed pogryzieniem. Niestety, koszatniczki uwielbiają gryźć wszystko, co znajdzie się w zasięgu ich ostrych siekaczy. Miękkie tworzywo szybko zostanie pogryzione.

↓ KLATKI DLA KOSZATNICZEK ↓

Wyposażenie klatki dla koszatniczek

Podstawowym wyposażeniem klatki dla koszatniczek są półki i konary drzew, po których zwierzątka mogą skakać i wspinać się. Rzecz jasna, drewniane półki i gałęzie zostaną z czasem doszczętnie pogryzione, ale łatwo je wymienić na nowe.

Gałęzie i konary powinny pochodzić z drzew liściastych. Mogą być nieokorowane. Nawet lepiej, gdy takie będą, ponieważ kora wchodzi w skład diety koszatniczek, a obdzieranie jej dostarczy gryzoniom zajęcia i odwróci uwagę od innych elementów klatki, których gryźć nie powinny.

W klatce warto zamontować kołowrotek dla kosztaniczek, ale musi być on tak skonstruowany, by zwierzątka nie mogły zaczepić ogonem o jego elementy. Jeśli tak się stanie, koszatniczki zrzucą z ogona skórę. Obnażony ogon uschnie i odpadnie, i już nie odrośnie!

Oczywiście w klatce dla koszatniczek muszą znaleźć się również miski, najlepiej metalowe, poidło, domek i inne niezbędne drobiazgi.

↓ WYPOSAŻENIE KLATKI KOSZATNICZEK ↓

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zdjęcie: Fotolia.com

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 63 sklepy w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu