Klatki dla fretek

Klatki dla fretek

Niestety, temperament fretek jest, delikatnie mówiąc, zbyt żywiołowy. Wydawać by się mogło, że one nigdy się nie męczą. Nigdy nie mają dosyć zabawy, zaglądają do wszystkich szaf i szuflad. Puszczonym luzem i pozostawionym samym sobie fretkom grozi w mieszkaniu wiele niebezpieczeństw: kable, butelki ze środkami chemicznymi, itp. Nie mówiąc już o szkodach, które te zwierzątka mogą wyrządzić. Dlatego klatka dla fretki jest po prostu niezbędna.

Odpowiednia wielkość klatki dla fretek

Biorąc pod uwagę ruchliwość fretek łatwo zrozumieć, że klatka dla fretek przeznaczona powinna być duża. W małej i ciasnej zwierzęta się męczą. Stają się osowiałe i ciągle śpią. Znika ich cała radość życia. Klatka nie musi być ogromna – choć im większa, tym lepsza – ale na tyle duża, by znalazło się w niej miejsce na kuwetę, miski z jedzeniem i wodą, legowisko, i miejsce do zabawy.

Jak już wspomnieliśmy, fretki są ruchliwymi i skorymi do zabawy zwierzętami, zatem ich klatka powinna przypominać trochę plac zabaw. Półki i hamaki do leżenia, drabinki i sznury do wspinania, tunele i inne kryjówki – nie powinno ich zabraknąć. Im większa jest klatka, tym większa możliwość takiej aranżacji jej wnętrza, by zwierzęta nigdy się nie nudziły. Warto także co jakiś czas zmieniać wystrój klatki, ponieważ fretka uwielbia poznawać nowe rzeczy.

Bardzo długa i szeroka klatka zajmuje sporo miejsca, a to jest poważnym problemem, szczególnie w małych mieszkaniach w blokach. Idealnym rozwiązaniem jest zatem klatka wysoka, piętrowa. Prawdę mówiąc, jest nawet lepsza od zwykłej klatki „parterowej”, ponieważ fretki uwielbiają się wspinać po drabinkach i „konarach”.

Jeśli w klatce mieszka kilka zwierząt, gonitwa po piętrach i zabawa w chowanego będzie dla nich wspaniałą rozrywką. I jeszcze jedna uwaga: samce fretek są znacznie większe od samic, dlatego potrzebują więcej miejsca.

Czym jeszcze się kierować wybierając klatkę dla fretki

Klatki dla fretek powinny być solidne, ponieważ zwierzątka te mają ostre zęby i lubią ich używać, szczególnie gdy się nudzą. Co prawda fretki to nie koszatniczki ani inne gryzonie, ale zbyt delikatne plastikowe elementy mogą zostać pogryzione, muszą być zatem wykonane z twardego tworzywa.

Pręty klatki powinny być metalowe. Większość dostępnych na rynku klatek ma plastikowe dna, tzw. kuwety. Jeśli materiał jest odpowiednio mocny, jest to najlepsze rozwiązanie, ponieważ pozwala utrzymać klatkę w czystości. Tworzywo jest lekkie i możemy je porządnie umyć za pomocą powszechnie stosowanych środków.

To samo dotyczy wszelkich półek i tuneli, które się w klatce zawiesza. Drewno jest może i bardziej naturalnym materiałem, jednak łatwo nasiąka wodą, brudzi się, itd. Generalnie najlepszymi klatkami dla fretek są te, które można rozkładać. Raz na jakiś czas musimy bowiem klatkę dokładnie umyć i zdezynfekować. Łatwiej to zrobić, gdy rozłożymy się ją na mniejsze elementy.

Odległość między prętami w klatce dla fretki.

Wybierając klatkę powinniśmy zwrócić uwagę na odległość między prętami. To zadziwiające przez jak małe szczeliny fretka potrafi się przecisnąć.

Tekst: Jacek P. Narożniak
Zdjęcie: Fotolia.com

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 62 sklepy w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu