Klatka Ferplast dla chomika

Klatka Ferplast dla chomika

Chomiki większość czasu spędzają w klatce, dlatego wybierając ją warto zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Lokum gryzonia powinno przede wszystkim zapewniać mu bezpieczeństwo, ale i przestrzeń do zabawy oraz odpowiednie warunki do wypoczynku. Jednymi z najczęściej wybieranych klatek dla chomików są te od marki Ferplast. Co je wyróżnia?

Jak dbać o chomika?

Klatka dla chomika – jaka powinna być?

Chomiki to dosyć drobne gryzonie i mogłoby się wydawać, że niewielka klatka w zupełności im wystarczy. Tymczasem zwierzaki te uwielbiają bawić się, eksplorować nowe miejsca, wspinać i zakopywać w ściółce, a do tego wszystkiego niezbędna jest przecież odpowiednia przestrzeń. Właściwa dla nich klatka powinna mieć więc przynajmniej 50 na 80 centymetrów. Warto wybrać model z nieco głębszą kuwetą, bo chomiki lubią drążyć tunele i kopać w ściółce. Wyższe brzegi kuwety zapobiegną też rozrzucaniu jedzenia i trocin poza klatkę.

Wybierając lokum dla chomika, miejmy na uwadze odpowiednią cyrkulację powietrza wewnątrz. Klatki w typie akwariów o bardzo zabudowanej konstrukcji raczej się nie sprawdzą, bo jest w nich duszko i gorąco. Mieszkanie chomika powinno mieć dostateczną ilość otworów zapewniających dobrą wentylację. Decydując się na klasyczny model klatki z metalowymi prętami, pamiętajmy o odpowiednich odstępach między nimi. Nie powinny one wynosić więcej niż 1 centymetr, a w przypadku chomika roborowskiego – maksymalnie pół centymetra. W przeciwnym razie pupil przeciśnie się pomiędzy szczebelkami i wydostanie z klatki.

Charakterystyka klatki Ferplast dla chomika

Szukając odpowiedniej klatki dla chomika » warto zwrócić uwagę na te od marki Ferplast. W ofercie tego producenta znajdziemy kilka różnych modeli, które możemy dobierać w zależności od gabarytów i potrzeb naszego pupila. Klatki Ferplast dla chomika są wygodne, komfortowe i bezpieczne dla gryzoni. Zapewniają im wystarczającą przestrzeń do realizacji swoich naturalnych, instynktownych potrzeb, a także miejsce do zabawy i wypoczynku.

Dzięki nowym rozwiązaniom w zakresie organizacji wnętrza możemy swobodnie wydzielić pupilowi kilka odrębnych pomieszczeń, a nawet dowolnie rozbudowywać klatkę o kolejne tunele i komory. Klatki Ferplast dla chomika są także wyposażone w większość podstawowych sprzętów, takich jak miska, paśnik, poidełko oraz domek. Dzięki temu skompletowanie całej wyprawki dla pupila staje się dużo prostsze.

↓ KLATKI FERPLAST DLA CHOMIKÓW ↓

Dodatkowe zalety klatek Ferplast dla gryzoni

Klatki dla chomików Ferplast wyposażone są w specjalne kratki wentylacyjne lub metalowe pręty w górnej ścianie, zapewniające należyty obieg powietrza wewnątrz lokum. Kolejną zaletą jest wysoka kuweta, która zapobiega rozsypywaniu się ściółki i jedzenia poza klatkę. W niektórych modelach znajdziemy także przesuwne drzwi lub całkowicie zdejmowane boki, dające o wiele lepszy dostęp do wnętrza klatki pupila. Dodatkowym ułatwieniem może być zdejmowana górna ścianka, pozwalająca na dokładniejsze i dużo prostsze wysprzątanie mieszkania gryzonia.

Rodzaje klatek Ferplast dla chomika

Pośród produktów marki Ferplast znajdziemy klatki odpowiednie dla wielu gatunków gryzoni, w tym również chomików. Producent oferuje nam mieszkanka o różnej powierzchni, dostosowane do naturalnych potrzeb i instynktów poszczególnych zwierzaków. Możemy wybierać między innymi spośród standardowych modeli, w kolorze czarnym lub szarym, ale na szczególną uwagę zasługują klatki dla chomików stylizowane w różne ciekawe motywy. Z oferty Ferplast wyróżniają się zwłaszcza klatki urządzone w tylu pirackim, bajkowym lub kosmicznym, które idealnie nadają się do dziecięcego pokoju i na pewno zachęcą naszą pociechę do należytej opieki nas pupilem.

Do wyboru mamy także klatki modułowe dla chomika » wyposażone w zaślepione otwory, dzięki którym możemy rozbudowywać lokum o kolejne tunele i pomieszczenia. W ten sposób łatwo połączyć ze sobą nawet kilka klatek i stworzyć zwierzakom prawdziwą rezydencję.

↓ KLATKI MODUŁOWE FERPLAST DLA CHOMIKA ↓

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zdjęcie: © kulthiwat — stock.adobe.com

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 62 sklepy w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu