{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Klatka dla myszoskoczka

Myszoskoczki zwane też suwakami bądź gerbilami cieszą się coraz większą popularnością. Te małe łagodne stworzonka aktywne są również za dnia – nie zaś tylko po zmroku. Stąd też są nie tylko łatwe w hodowli, ale i niezwykle wdzięczne do obserwowania. Myszoskoczki nie mają specjalnie wygórowanych mieszkaniowych wymagań. Podobnie jak innym gryzoniom, tak i im przyda się jednak porządna klatka.

Naturalne warunki życia myszoskoczków

Gerbile żyją na półpustynnych i stepowych obszarach północnej Afryki i Azji. Najczęściej hodowanym u nas przedstawicielem tej wcale nie małej podrodziny jest suwak mongolski zamieszkujący północno-wschodnie krańce Chin oraz Mongolię. Myszoskoczki przystosowane do funkcjonowania w niezwykle trudnych warunkach środowiskowych nie potrzebują wiele, by czuć się dobrze. Kiepsko znoszą one jednak samotność, a poza towarzystwem innych osobników, zapewnić musimy im też możliwość wykopania nory.

Na wolności stworzenia te żyją w kilkunastoosobowych stadkach w wydrążonych w ziemi jamach. Korytarze suwaków często schodzą na głębokość nawet 150 cm. Zazwyczaj są też one rozgałęzione i opatrzone paroma wejściami. W przestrzeni domowej ciężko jest odtworzyć naturalne warunki życia tych zwierzaków. Pamiętajmy jednak by zamiast jednego, wybrać parkę suwaków bądź grupkę złożoną z samca i kilku samic (dowiedz się jak zapoznać ze sobą myszoskoczki KLIK). Decydując się zaś na klatkę, na uwadze miejmy zamiłowanie do kopania.

Mieszkanie dla myszoskoczków

Wybór odpowiedniego lokum dla naszych małych gryzoni może nastręczać nieco problemów. Pod uwagę wziąć tu możemy parę różnych opcji – każda z nich ma wady i zalety. Niezależnie od tego, jaki model klatki nabędziemy, pamiętajmy o wymogu podstawowym, a więc o odpowiednim rozmiarze. Mieszkanko dla parki maluchów musi mieć przynajmniej 60 x 40 x 40cm.

→ Akwarium bądź terrarium dla gerbili

Akwaria z reguły nie nadają się do trzymania gryzoni, po specjalnym przystosowaniu mogą się one jednak sprawdzić w roli domku dla myszek bądź myszoskoczków. Zdecydowanie lepszą, choć droższą alternatywą są terraria posiadające sprawniejszą wentylację. W przypadku tradycyjnych akwariów o dopływ wystarczającej ilości świeżego powietrza zadbać musimy sami. Najlepiej więc szklane ściany od góry nakryć siatką.

Suwaki są znakomitymi skoczkami – akwaria nie mogą być więc zbyt niskie, nie mogą też pozostawać otwarte. Decydując się na takie lokum dla zwierzaka, pamiętajmy też o tym, że ani akwarium, ani terrarium nie może stać w miejscu, do którego docierają promienie słoneczne. Szklany pojemnik niezwykle łatwo się nagrzewa, co tragicznie skończyć może się dla naszych pupili.

Minusem takiego domku jest jego waga, niepozwalająca na swobodne przenoszenie go np. podczas czyszczenia. Ponadto akwarium nie ma bocznych drzwiczek, dostać możemy się więc do niego tylko od góry. Taka opcja niekoniecznie odpowiada zaś myszoskoczkom, gdyż mają one bardzo silnie zakorzeniony lęk przed atakiem z powietrza. Najważniejszym plusem jest tu z kolei możliwość przygotowania grubej warstwy ściółki, tak by zwierzaki mogły w niej kopać do woli.

↓ KLATKI DLA MYSZOSKOCZKA ↓

→ Klatka dla myszoskoczka

Wybierając klatkę dla myszoskoczka, miejmy na uwadze fakt, że nasze niewinnie wyglądające maluchy zaopatrzone są w całkiem porządne zęby. Suwaki lubią gryźć wszystko, co wpadnie im do pyszczka, unikajmy więc szczebelków pokrytych farbą oraz takich rezydencji, które wykonane zostały z bardzo delikatnego plastiku. Poza ostrymi zębami myszoskoczki mają też silne tylne łapki i wielką pomysłowość. Dobrze nakryte od góry akwaria z reguły uniemożliwiają im próby ucieczki. Na kwestię tę powinniśmy jednak uważać przy klatkach. Tu w grę wchodzi nie tylko nadgryzienie plastiku, ale i przeciśnięcie się przez zbyt szeroko rozstawione szczebelki.

Zaletą klatek jest oczywiście ich spora przewiewność, nie ma więc tu problemu z nadmiarem gromadzącego się amoniaku. Dla odmiany zadbajmy jednak o to, by takie lokum nie stało w wietrznym miejscu.

Klatka z płytkim dnem uniemożliwi zwierzakom kopanie nor, z pewnością sprzyjać też będzie bałaganowi w jej najbliższym otoczeniu. Sięgajmy zatem tylko po takie modele, których podstawą jest głęboki pojemnik.

→ Gerbilarium – domek umożliwiający podglądanie gerbili

Gerbilarium to taka klatka dla myszoskoczka, która wyposażona jest w głęboką, przezroczystą kuwetę. Mamy więc tu całkiem dobrą wentylację w górnej partii i idealną przestrzeń umożliwiającą kopanie naprawdę porządnych tuneli. Dodatkowo, jeśli uda nam się dostać takie właśnie lokum, spokojnie podglądać będziemy mogli podziemne życie naszych małych pupili.

↓ WYPOSAŻENIE KLATKI MYSZOSKOCZKA ↓

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zdjęcie: Fotolia.pl

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 62 sklepy w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu