{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Klatka dla myszek

Myszki to małe stworzonka, ale niezwykle ruchliwe i pełne energii. Są też bardzo towarzyskie, dlatego zaleca się trzymanie w klatce kilku gryzoni na raz. Jednej samotnej myszy będzie bardzo smutno. Duża ilość zwierzaków to obowiązkowo solidnych rozmiarów klatka, aby pupile nie męczyły się na zbyt ciasnej powierzchni. Im większe lokum, tym lepiej. Przydadzą się też piętra, drabinki, hamaki i kręciołki. Myszki uwielbiają się wprost bawić. Są zręczne, ciekawskie i rozsadza je energia. Są jednak również delikatne i bardzo drobne, więc musimy dołożyć wszelkich starań, aby nie wydostały się z klatki. Szukanie ich po całym mieszkaniu to nie lada wyzwanie, a do tego taka luzem chodząca mysz jest narażona na mnóstwo niebezpieczeństw.

Klatka dla myszek – podstawowe sprawy

Im więcej myszek hodujemy, tym większej potrzebujemy klatki (poczytaj więcej o klatkach dla myszy KLIK). Minimum to czterdzieści centymetrów na długość i przynajmniej jedno dodatkowe piętro. Pamiętajmy również o tym, że te małe gryzonie bardzo dobrze skaczą, dlatego sufit nie może znajdować się zbyt nisko, bo nasze maluchy zrobią sobie krzywdę i do tego będzie im po prostu niewygodnie. Do wyboru mamy dostępne na rynku klatki typu akwarium, plastikowe obudowane oraz klasyczne: kuweta na spodzie oraz metalowe pręty wokół. Akwarium okaże się dobrym lokum pod warunkiem, że jest wysokie. Druga ważna sprawa to odpowiednia klimatyzacja. Bez dobrej cyrkulacji powietrza nasze gryzonie się uduszą albo zapocą w trakcie gorących, letnich dni. Ten sam problem dotyczy wszelkich zabudowach modeli klatek. Muszą mieć odpowiednią wentylację. Weźmy też pod uwagę, że akwarium średnio wygodnie się czyści i jest ciężkie. Plastik jest lżejszy, choć im głębsze, jednolite lokum, tym trudniej dotrzeć tam ze ścierką i szmatką. Najbardziej popularnym modelem jest oczywiście ten z prętami, wykonanymi z metalu. To ważne, aby nie były pokryte dodatkowo plastikiem. Myszy lubią wszystko podgryzać. Ta sama zasada dotyczy ścianek domu, końcówki poidła, misek i zabawek: najlepsze okazują się naturalne materiały. W przypadku ich zjedzenia naszemu pupilowi nic wielkiego się nie stanie. Jeżeli zdecydujemy się na model klasyczny klatki, musimy koniecznie zmierzyć odległości między prętami. Im mniejsze, tym lepiej, najlepiej aby miały około 5 milimetrów. To odstęp, z którym nie poradzi sobie nawet młoda, malutka myszka. Do prętów wygodnie przyczepia się także poidło, a między piętrami warto zainstalować drabinki, hamaki i tunele.

Gdzie postawić klatkę dla myszek?

Klatka dla myszek powinna stać w miejscu, gdzie nie jest ani zbyt ciepło, ani zimno. Okolice okna i balkonu stanowczo odpadają. Tak samo miejsca tuż przy grzejnikach. Zadbajmy także o to, aby nasze zwierzaki miały ciszę i spokój w swoim lokum. Żadnego stawiania klatki przy telewizorze, komputerze, głośnikach! Zrezygnujmy też z kuchni, gdzie często unoszą się w powietrzu zbyt mocne zapachy. Uważać należy także na przeciągi. Myszy bardzo źle je znoszą i mogą się łatwo przeziębić. Gdzie zatem najlepiej postawić klatkę? W przytulnym, zacisznym kącie w salonie albo naszym pokoju. To gwarancja, że nikt nie będzie chodził zwierzakom po głowie i nie zakłóci ich snu.

↓ KLATKI DLA MYSZEK ↓

Wyposażenie klatki dla myszek

Myszki uwielbiają mieć dużo gadżetów w swojej klatce, chociaż oczywiście rozsądnie umieszczonych. Najważniejszy jest domek. Najlepiej drewniany albo z innego, naturalnego materiału. Ważne jest, aby pupil (lub pupile) mieściły się swobodnie do domku i miały w nich jak się obrócić oraz jak oddychać. Zróbmy odpowiednio szerokie wejście. Najlepiej zrezygnować natomiast z podłogi, bo o wiele ciężej taki domek wymyć i w razie potrzeby także wyciągnąć ulubieńca z klatki. Druga ważna sprawa to poidło. Zdecydowanie podwieszane, aby zwierzak nie rozchlapał wody na wszystkie strony. Od tego wilgotnieje i gnije ściółka. Poza ty myszka może wpaść na pomysł, żeby się w misce wykąpać, co nie przysłuży się jej zdrowiu. Miska przyda się natomiast na jedzenie. Zastanówmy się, czy nie postawić jej na górnym piętrze klatki. Dzięki temu jest mniejsza szansa, że zostanie wywrócona, zalana wodą albo zasypana ściółką. Ponieważ myszki uwielbiają się bawić, powinniśmy im kupić odpowiednie akcesoria. Tunele są doskonałe i do zabawy, i do chowania się, drabinki do wspinania się, a hamaki z kolei do wypoczynku. Nie zapomnijmy też o kręciołku. Najlepszy będzie taki zabudowany, ponieważ te gryzonie są bardzo drobne i nogi mogą im spadać z prętów ażurowego kręciołka. To nie tylko niewygodne, ale również niebezpieczne. Myszki ucieszą się także z piłek do zabawy.

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zdjęcie: Fotolia.pl

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

6 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Paulinka
  sie 09, 2017 - 04:28 PM

  Super, dzięki za pomoc. Zbieram się do zakupu gryzonia i zbieram potrzebne informacje. Można prosić może coś o podłożu? ostatnio czytalma o granulacie ze słomy, czy do myszy tez sie nadaje?

  Reply
 2. Nikodem
  paź 04, 2018 - 06:00 PM

  Czy mogę zakupić klatkę dla myszy z tunelami z kołowrotkiem i z innymi akcesoriami np. Jedzeniem itp. W kakadu

  Reply
 3. Nikodem
  paź 04, 2018 - 06:02 PM

  Czy mogę zakupić w kakadu klatkę z tunelami i z kołowrotkiem oraz z innymi akcesoriami np. Jedzeniem itp.?

  Reply
 4. Magda
  lis 03, 2018 - 05:49 PM

  Jaki powinien być odstęp między prętami?

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 63 sklepy w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu