Karmy z jagnięciną dla psów

Karmy z jagnięciną dla psów

Karmy z jagnięciną dla psów podaje się zwykle zwierzakom, które mają problemy z alergią pokarmową. Każdy właściciel czworonoga z podobnym problemem zdrowotnym, powinien się jednak upewnić, czy produkt, który kupuje zawiera wyłącznie mięso jagnięce, czy też stanowi ono tylko dodatek. NIestety, najczęściej właśnie tak jest. Podstawowy składnik tych karm to mięso drobiowe.

Karmy dla psów, z dodatkiem jagnięciny

Nazwa karmy „z jagnięciną”, którą możemy przeczytać na opakowaniu, wcale nie musi oznaczać, że produkt zawiera wyłącznie mięso jagnięce. Niestety, większość firm wypuszcza na rynek karmy dla psów, w których jest ono wyłącznie dodatkiem.

W produktach takich, jak Purina Dog Chow Adult Lamb & Rice, Bosch Adult Lamb & Rice, Bento Kronen Happy Life Adult Lmb & Rice czy Ftmin Dog Solution Lamb & Rice zawartość białka jagnięcego to zaledwie niewielki procent, reszta to zwykle drób.

Powody takiego stanu rzeczy są bardzo proste: kurczęta są takie i łatwo dostępne. Zwróćmy uwagę, że większość karm dla psów, w których jagnięcina jest wyłącznie dodatkiem, charakteryzuje się stosunkowo niską ceną.

Karmy dla psów, wyłącznie z jagnięciną

Wybierając karmę, której nie znamy, zawsze warto dokładnie przeczytać jej skład, który musi być podany na opakowaniu. Dzięki temu możemy zorientować się, czy dany produkt zawiera wyłącznie mięso jagnięce czy tylko jego niewielki dodatek.

Szczególnie jest to ważne, gdy jesteśmy posiadaczami psa uczulonego na drób. Czasami nawet niewielka zawartość białka kurzego może wywoływać reakcję alergiczną, co nawet przy słabych objawach jest problemem, a co dopiero przy silnych.

Niestety, jagnięcina jest drogim mięsem. Zwiększa to koszty produkcji karmy dla psa, a więc również jej cenę w sklepie. Dodatkowo, całkowitą pewność, że nie znajdziemy w niej w ogóle białka drobiowego, mamy tylko w przypadku produktów klasy super premium, a te są zawsze droższe.

Tekst: Jacek P. Narożniak
Zdjęcie: Fotolia.com

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 62 sklepy w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu