Karmy Royal Canin dla psów

Karmy Royal Canin dla psów

Francuska firma Royal Canin, założona w 1967 roku jest obecnie jednym z największych producentów karm dla psów. Ich produkty są doskonałej jakości. Nie znajdziemy ich w żadnym supermarkecie. Karmy Royal Canin dla psów produkowane są na drobiu.

Karmy Royal Canin dla psów – mokre czy suche?

Marka Royal Canin obejmuje przede wszystkim suche karmy dla psów. To one są głównym produktem wypuszczanym na rynek przez tego producenta. Mokrych karm dla psów Royal Canin jest tylko kilka rodzai i to głównie z grupy karm weterynaryjnych.

“Suche karmy są dostępne zarówno dla psów jak i kotów… Ponieważ nie zawierają odpowiedniej ilości wody koniecznej do rozwoju bakterii i pleśni, mają długi okres ważności i mogą być przechowywane przez wiele miesięcy… Dobrej jakości mieszanki są wzbogacane wapniem, fosforem oraz innymi związkami mineralnymi i witaminami.” – Praca zbiorowa pod red. A. T. B. Edney, Żywienie psów i kotów, 1992.

Rodzaje karm Royal Canin dla psów

Jedną z najbardziej rzucających się w oczy cech karm Royal Canin dla psów jest ich przebogaty asortyment. Przede wszystkim produkty firma ta sygnuje swoim logo kilka linii produktów, z których najbardziej popularne jest jedna seria karm bytowych.

Produkty o których mowa, i które zna każdy chyba właściciel psa, podzielone są na pięć grup wagowych:

  • karmy dla psów ras miniaturowych – do 4 kg wagi ciała psa dorosłego;

W obrębie tych grup znajdziemy dodatkowo produkty przeznaczone dla psów w różnym wieku, np. karmy dla szczeniąt, karmy dla starszych psów, oraz o różnych potrzebach żywieniowych, np. karmy dla psów z nadwagą, karmy dla psów z wrażliwych przewodem pokarmowym, itd. Podkreślić w tym miejscu należy, że karmy takie, jak karma dla psów z wrażliwym przewodem pokarmowym, nie są karmami leczniczymi!

Karmy Royal Canin dla psów rasowych

Osobną linię bytowych suchych karm dla psów Royal Canin stanowią produkty przeznaczone dla konkretnych ras. Założeniem producenta jest jak największe dostosowanie karmy do potrzeb danej rasy, np. dla yorków. Co też ma ułatwić decyzję jaką karmę wybrać dla tej yorków.

Można się spierać, czy takie produkty są potrzebne, ale jednak wymagania żywieniowe poszczególnych ras trochę się od siebie różnią. Na przykład labradory mają często problemy z nadwagą, dlatego w karmach dla labradorów przeznaczonych znajdziemy dodatek L-karnityny, która przyspiesza spalanie tłuszczy.

Karmy Royal Canin weterynaryjne dla psów

Karmy Royal Canin weterynaryjne dla psów są osobną linią produktów sygnowanych znakiem tej firmy.

Produkty te przeznaczone są dla zwierząt cierpiących na różne dolegliwości, np. schorzenia nerek czy otyłość. Nie są lekarstwem na chorobę, ale wspomagają jej leczenie.

Wszystkie karmy weterynaryjne powinny być podawane tylko wówczas, gdy tak zaleci lekarz weterynarii.

Tekst: Jacek P. Narożniak
Zdjęcie: Fotolia.com

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Terrarystyka
Ptaki
Psy
Małe ssaki
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu