Karmy na bazie ryb dla psów

Karmy na bazie ryb dla psów

Karmy produkowane na bazie rybiego mięsa uchodzą za najmniej uczulające ze wszystkich. Z tego powodu są one często poszukiwane przez właścicieli psów o bardzo silnej alergii pokarmowej i ze szczególnie wrażliwym żołądkiem. Produkty te najczęściej zawierają łososia, którego mięso uchodzi za bardzo delikatne.

Karmy dla psa, z dodatkiem ryb czy wyłącznie na bazie ryb?

Nie zawsze zdajemy sobie sprawę z tego, że nazwa karmy nie koniecznie musi odzwierciedlać jej rzeczywisty skład. Nie inaczej przedstawia się sytuacja w przypadku karm z rybami.

W sklepach zoologicznych znajdziemy sporo produktów, na opakowaniach których widnieje słowo „fish”, czyli „ryba”, ewentualnie „salmon”, co po angielsku znaczy „łosoś”. Łatwo taką informacje źle zrozumieć i uznać, że produkt nie zawiera innego mięsa, niż rybie. Niestety, w wielu przypadkach tak nie jest, ryby stanowią zaledwie niewielki procent ogólnej zawartości białka zwierzęcego.

Prawdę mówiąc, niewiele znajdziemy karm, które produkowane były wyłącznie na bazie ryb. Chlubnymi wyjątkami są choćby produkty Acany, które jednak do najtańszych nie należą. Przyczyna takiego stanu rzeczy jest prosta: mięso rybie, szczególnie łosoś, jest droższe niż mięso drobiowe, będące podstawowym składnikiem niemal wszystkich karm na rynku. Zwróćmy uwagę, że produktów zawierających wyłącznie mięso ryb, znajdziemy głównie wśród karm najwyższej jakości.

Tak czy inaczej, zawsze przed zakupem warto dokładnie przeczytać skład karmy, który musi być podany przez producenta na opakowaniu.

Tekst: Jacek P. Narożniak
Zdjęcie: Fotolia.com

banerek-promocyjny-kakadu1

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne
Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 43 sklepy w całej Polsce! Znajdź sklep »
Zoologiczny sklep internetowy
Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»
Prezenty
Wybierz prezent do zakupów w e-sklepie! Obejrzyj katalog prezentów»
Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta
Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »
Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy
Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.

Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota » Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.

Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni » Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.

Wszystko dla ptaków egzotycznych » Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.

Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium » Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.

Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu