{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Karmy junior dla kota

Kociaki nie są zminiaturyzowaną wersją dorosłych, dojrzałych kotów. Kocie maluchy inaczej wyglądają, inaczej zachowują się, inne mają też żywieniowe preferencje. Małe mruczki rosną w błyskawicznym tempie – 15 razy szybciej niż ludzkie dzieci! Podawane im jedzenie musi być więc odpowiednio zbilansowane i serwowane w określonych ilościach.

Czym karmy dla juniorów różnią się od tych, dla dorosłych kotów?

Jedzenie dedykowane kocim maluchom różni się od tego dla dorosłych mruczków nie tylko opakowaniem. Wystarczy porównać obie etykiety, by zrozumieć, że wymagania pokarmowe maluchów są faktycznie inne. Przede wszystkim zapotrzebowanie kota na białko i tłuszcze jest wyższe, gdy ten jest jeszcze rosnącym małolatem. Karmy junior dla kota obfitują więc w większą ilość tych odżywczych specjałów. Jeśli w pożywieniu kociaka zabraknie adekwatnej dawki protein, organizm jego nie będzie rozwijał się prawidłowo. Z kolei, gdy do miski dorosłego zwierzaka regularnie trafiać będzie zbyt obfite w kalorie pożywienie juniora, naszego milusińskiego szybko doprowadzimy do otyłości (dowiedz się, ile powinien jeść Twój kot KLIK).

By zdrowo rosnąć, kot potrzebuje też konkretnej porcji minerałów i witamin. Tyczy się to szczególnie wapnia i fosforu, które niezbędne są do prawidłowego rozwoju kości (poczytaj więcej o witaminach dla kota KLIK). W karmie juniorów również ich jest zatem nieco więcej.

Mały kociak powinien jeść często i mało

Dorosłe koty zazwyczaj nie należą do rzucających się na jedzenie łasuchów. Większość mruczków woli raczej od czasu do czasu udać się do miski i skubnąć niewielką porcję. Zdarza się, że większymi żarłokami są kocie maluchy. Te jednak żołądki mają tak malutkie, że nie są w stanie naraz upchnąć w nie dużego przydziału karmy. Stąd też kociakowi serwować powinniśmy małe racje pokarmu, lecz często – nawet do sześciu razy dziennie. Zazwyczaj na opakowaniach kocich przysmaków widnieje zalecane dawkowanie. Pamiętajmy jednak, by te każdorazowo dostosowywać do indywidualnych potrzeb zwierzaka.

Przy okazji tej warto wspomnieć i o tym, że karmy junior dla kota są naprawdę gęsto „upakowane” kaloriami. Ta sama porcja jedzenia dla malucha i dla dorosłego zwierzaka pod względem energetycznym wyraźnie się różni. Za sprawą tej sztuczki junior naje się niewielką szczyptą pożywienia. Jednocześnie jest to jednak kolejny powód, dla którego dorosły kot nie powinien sięgać po smaki z dzieciństwa.

Do kiedy warto serwować pupilowi karmę dla juniorów?

Przez pierwsze tygodnie jedynym żywicielem malucha jest kocia mama (dowiedz się kiedy kocięta można oddzielić od matki KLIK). Już koło 4 tygodnia życia możemy jednak podawać naszym małym pupilom ciepłą wodę i niewielkie porcje dodatkowego jedzenia. Kocie karmy dla juniorów dedykowane są zazwyczaj zwierzakom, które mają od 1,5 do 12 miesięcy. Roczne kociaki uznaje się już za dorosłe, po pierwszych urodzinach trzeba więc przestawić je na karmę dla dojrzałych kotów. Reguła ta nie będzie tyczyć się mruczków wcześniej wysterylizowanych. Po zabiegu tym metabolizm wyraźnie zwalnia, w takim wypadku warto więc dopytać weterynarza o zalecaną dietę.

Uważaj, by z malucha nie zrobić wybrednego kociaka

Niektóre mruczki potrafią naprawdę kaprysić przy jedzeniu. Zdarza się, że koty tak przywiązują się do swej ulubionej karmy, że w razie zmian w menu wolą wszcząć strajk głodowy, niż spróbować nowego przysmaku. Jak wiadomo, głodzenie się sierściuchom nie wychodzi na zdrowie, a nawet jest ono dla nich wręcz śmiertelnie niebezpieczne. Jeśli nie chcemy więc wyhodować prawdziwego marudera, od początku przyzwyczajajmy milusińskiego do dań różnego rodzaju. Już jako kociak powinien próbować on specjałów o różnym smaku, zapachu i konsystencji. Dzięki temu w przyszłości unikniemy zupełnie zbędnych żywieniowych problemów.

↓ KARMY JUNIOR DLA KOTA ↓

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zdjęcie: Fotolia.pl

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu