Karmy dla szczeniąt ras olbrzymich

Karmy dla szczeniąt ras olbrzymich

Dorosłe psy ras olbrzymich osiągają masę ciała powyżej 44 kg. Fakt ten oraz specyficzny rozwój szczeniąt tych ras sprawia, że wymagają w młodości specyficznego żywienia. Odmiennego niż w przypadku szczeniąt z innych grup wagowych.

Najważniejsze cechy karm dla szczeniąt ras dużych

W porównaniu z innymi rasami, różnica w masie ciała między noworodkiem a dorosłym zwierzęciem jest u olbrzymów ogromna a szczeniaki rozwijają się wolniej niż ich kuzyni należący do małej, średniej czy dużej rasy. Dość powiedzieć, że taki york na przykład, w wieku 10 miesięcy jest już dorosły podczas, gdy jego olbrzymi kuzyn dog niemiecki nadal pozostaje szczeniaczkiem. Z tego powodu, karmę dla szczeniąt podaje się olbrzymom nawet do 24 miesiąca życia.

Tempo wzrostu szczeniąt ras olbrzymich nie jest jednak takie samo na każdym etapie ich życia. Przez pierwsze 8 miesięcy rosną bardziej intensywnie. Ośmiomiesięczny psiak osiąga już niemal wzrost osobnika dorosłego, ale nadal nie dorównuje mu masą mięśniową, której rozwój zaczyna się dopiero teraz.

Łatwo się domyśleć jak szczególnie znacznie w ich rozwoju odgrywa prawidłowe żywienie. Szczególnie ważne jest, by szczeniak otrzymywał odpowiednia dawkę składników pokarmowych wpływających na rozwój szkieletu. Karma dla szczeniąt ras olbrzymich zawiera spory dodatek chondroityny i glukozaminy, które oddziaływają przede wszystkim na rozwój chrząstek stawowych. Zmniejsza się przez to ryzyko schorzeń stawów, co niestety jest częstym problemem tych masywnych stworzeń.

Mimo dużego zapotrzebowania na pełnowartościowy pokarm, szczenięta olbrzymich ras cechują się stosunkowo małym przewodem pokarmowym, w porównaniu z innymi rasami. Dzienną dawkę pożywienia trzeba im zatem rozkładać na wiele małych porcji, by nie obciążać układu trawiennego.

By zmniejszyć liczbę posiłków, gotowe karmy dla szczeniąt ras olbrzymich cechuje większa koncentracja składników pokarmowych. Zatem pies zjada mniej, ale nadal otrzymuje tę samą ilość składników odżywczych.

Rodzaje karm dla szczeniąt ras olbrzymich

Niestety większość producentów nie wprowadza na rynek produktów specjalnie przygotowanych z myślą o szczeniętach olbrzymich ras. Zwykle są to karmy przeznaczone dla psów dużych i olbrzymich, czyli takich, które w dorosłym życiu ważą powyżej 25 kg.

Wyjątkami w naszych sklepach są karmy marki Brit Premium i Royal Canin. Royal produkuje dodatkowo trzy rodzaje karm dla szczeniąt olbrzymów. Są to: Giant Starter dla szczeniąt na etapie odsadzania, Giant Puppy dla szczeniaków w wieku od 2 do 8 miesięcy, oraz Giant Junior dla psów od 8 do 24 miesięcy.

Na zakończenie dodajmy, że karmy dla szczeniąt ras olbrzymich znajdziemy wyłącznie wśród produktów suchych. Nie ma karm mokrych.

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Tekst: Jacek P. Narożniak
Zdjęcie: Fotolia.com

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu