Karmy dla szczeniąt ras dużych

Karmy dla szczeniąt ras dużych

Szczenięta dużych ras stają się w pełni dorosłe w wieku 1,5 roku. Generalnie cały okres ich rozwoju można podzielić na 3 etapy. Pierwszy to odsadzanie, czyli nauka jedzenia stałego pokarmu. Drugi to dzieciństwo, czyli okres najbardziej intensywnego wzrostu. Trzeci natomiast to wiek młodzieńczy, w którym zwiększa się przede wszystkim masa mięśniowa. Na każdym etapie trzeba podawać dobrą karmę dla szczeniąt ras dużych.

Czym różnią się karmy dla szczeniąt dużych ras?

Różnica między wagą urodzeniową a dorosłą jest u dużych ras znacząca. W ciągu całego okresu wzrostu szczeniaki tych psów znacznie zatem zwiększają swoja masę ciała. Jednakowoż tempo wzrostu jest znacznie mniejsze niż u psów małych czy średnich, dlatego karmy dla szczeniąt ras dużych nie mogą być zbyt bogate w takie składniki jak białko, którego jest mniej niż na przykład w karmach dla szczeniąt ras małych.

“Karmienie szczeniąt zaczyna się w okresie odłączania od matki, a chociaż wielu hodowców zaczyna robić to wcześniej, umieszczając małe ilości pokarmu dokładnie naprzeciwko pyszczka leżącego szczeniaka, to jest to pracochłonne zajęcie o znikomych korzyściach praktycznych. Odłączenie odbędzie się w sposób naturalny, gdy szczenięta osiągną wiek 3-4 tygodni i zaczną aktywnie penetrować otoczenie”. – Praca zbiorowa pod red. A. T. B. Edney, Żywienie psów i kotów, 1992.

Najważniejszą jednak chyba różnicą między karmami dla dużych ras, a tymi przeznaczonymi dla psów małych i średnich jest zawartość związków wpływających na rozwój szkieletu i substancji chroniących stawy, takich jak chondroityna i glukozamina. Niestety psy dużych ras często miewają problemy ze stawami.

Jakie są rodzaje karm dla szczeniąt ras dużych?

Na każdym etapie rozwoju powinno się teoretycznie podawać inną karmę. Problem w tym, że większość firm, jeśli już w ogóle wytwarza karmę dla szczeniąt ras dużych, wypuszcza na rynek tylko jeden jej rodzaj.

Przykładem producenta, który oferuje dwa rodzaje pożywienia dla szczeniąt z tej grupy wagowej jest Royal Canin. Ma on w swojej ofercie karmę dla szczeniąt na etapie odsadzania oraz karmę dla szczeniąt, które jedzą już stały pokarm.

Tekst: Jacek P. Narożniak

Zdjęcie: Fotolia.com

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu