Karmy dla psów ras dużych

Karmy dla psów ras dużych

Duże rozmiary psów wiążą się się również ze zmianami w budowie wewnętrznej i w metabolizmie. Dlatego właśnie producenci wypuszczają na rynek karmy dla psów ras dużych. Duża wielkość krokietów ma tu drugorzędne znaczenie, choć oczywiście również jest ważna. Większość tych karm przeznaczona jest jednocześnie dla psów ras olbrzymich, czyli generalnie przeznaczone są dla zwierząt o masie ciała powyżej 25 kg. Mówimi oczywiście o wadze osobników dorosłych.

Wielkość krokieta karm dla psów ras dużych

Odpowiednia wielkość krokieta ma duże znaczenie dla utrzymania higieny pyska u psa. Pies musi gryźć, by jego zęby i dziąsła pracowały, co pomaga utrzymać je w dobrym zdrowiu. Dlatego karma dla psów dużych ras musi mieć odpowiednio dużą granulację.

Związki chroniące stawy w karmach dla psów ras dużych

Im większą masę ciała ma pies, tym bardziej obciążony jest jego szkielet. Psy dużych ras narażone są przede wszystkim na zwyrodnienia stawów.

“U każdego psa może rozwinąć się dysplazja stawów, nie tylko u psów dużych, jak często się sądzi, ale także u mniejszych. Lekarze leczą to lekami lub chirurgicznie… Jeśli twój pies należy do rasy podatnej na dysplazję bioder, ważne byś zrobił wszystko co możliwe by jej zapobiec.” – Praca zbiorowa pod red. Paul McGreevy, Psy – Poradnik dla miłośników, 2006.

Główną różnicą między karmami dla psów ras dużych a karmami dla ras małych jest nie wielkość krokieta, ale dodatek związków chroniących stawy, takich jak glukozamina i chondroityna.

Większa koncentracja składników w karmach dla psów ras dużych

Psy dużych ras mają proporcjonalnie mniejszy przewód pokarmowy w stosunku do swojej masy niż psy ras małych. Wygląda to trochę tak, jakby układ pokarmowy nie nadążał za zwiększającymi się rozmiarami.

Pies dużej rasy nie jest zatem wstanie zjeść za jednym zamachem dużej porcji jedzenia, takiej które nie tylko zaspokoiłaby jego głód, ale również również dostarczyła mu dziennej dawki wszystkich składników pokarmowych.

Karmy dla psów ras dużych są zatem bardziej skoncentrowane, czyli w mniejszej porcji znajduje się więcej składników pokarmowych. Chodzi o to, by nie obciążać żołądków tych psów.

Różnorodność karm dla psów ras dużych

Jeśli będziemy szukać mokrej karmy dla psów dużych ras, spotka nas zawód, ponieważ pokarm dla tych psów to przede wszystkim karmy suche. Oferta suchych karm dla psów ras dużych jest jednak wystarczająco bogata, by znaleźć odpowiedni produkt.

Najważniejszy podział karm dla dużych psów dotyczy różnicy wieku zwierząt, dla których są przeznaczone. Mamy więc karmy dla szczeniąt dużych ras, karmy dla psów dorosłych dużych ras oraz karmy dla psów starszych dużych ras.

W sklepach zoologicznych znajdziemy ponadto karmy dla psów o określonych potrzebach. Są to np. karmy dla psów z nadwagą, karmy dla psów alergików, karmy dla psów po sterylizacji, itd.

Największą różnorodność karm dla dużych psów znajdziemy głównie w ofercie najlepszych producentów, np Royal Canin.

Tekst: Jacek P. Narożniak
Zdjęcie: Fotolia.com

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu