Karmy dla psa alergika

Karmy dla psa alergika

Problemy z alergią pokarmową dotyczą sporego odsetka psów. Schorzenie to wynika z nieprzyswajania pewnych składników pokarmu, najczęściej białka drobiowego i białka zbóż. Dla zwierząt z takim problemem powinniśmy kupować karmę dla psa alergika. Jeśli serwujemy swojemu zwierzakowi smakołyki również musimy wybierać przysmaki dla psów alergików.

Alergia pokarmowa może dotyczyć każdego psa w każdym wieku. Podobnie jak u ludzi, nigdy nie wiadomo, kiedy się ujawni. Niestety, podawania psu nawet najdroższego i najlepszego jedzenia nie daje stuprocentowej gwarancji, że na nią nie zachoruje.

“Diagnoza alergii pokarmowej wymaga ustalenia alergenu poprzez podawanie diety wykluczającej podejrzewany składnik. Metoda ta wymaga skrupulatnego karmienia zwierzęcia i wspólnego wysiłku zarówno właściciela jak i lekarza weterynarii. Zwierzę otrzymuje przez 2 tygodnie dietę kontrolną i jest w tym czasie dokładnie obserwowane pod kątem objawów klinicznych”. Praca zbiorowa pod red. A. T. B. Edney, Żywienie psów i kotów, 1992.

Alergenem, czyli czynnikiem wywołującym reakcję alergiczną może być niemal wszystko, dlatego i karma dla psa z najwyższej półki może stać się przyczyną choroby. Wystarczy, że zawiera jeden składnik, którego dany pies nie toleruje.

Karmy bez zbóż dla psów

Białko zawarte w ziarnach zbóż, takich jak pszenica, generalnie są ciężkostrawne dla psów. Nic w tym dziwnego właściwie, skoro zboża nie są naturalnym pokarmem tych zwierząt.

Obecność tego alergenu w karmie dla psów może przyczyniać się do zaburzeń trawienia, wymiotów oraz powodować zmiany skórne, takie jak świąt i towarzyszące my wypadanie sierści.

Jedynym rozwiązaniem tego problemu jest właściwie jedno: zmiana diety psa. W sklepach zoologicznych dostępne są karmy bez zbóż dla psów, zarówno suchych jak i mokrych. Nie ma ich zbyt dużo, ale z pewnością uda nam się znaleźć produkt odpowiedni dla naszego pupila.

W karmach bez zbożowych zamiast trudno przyswajalnego ziarna wykorzystuje się owoce i warzywa.

↓ SUCHE KARMY DLA PSÓW BEZ ZBÓŻ ↓

Karmy bez drobiu psów

Białko drobiowe jest drugim równie częstym alergenem dla psów jak białko zbożowe. Zapewne wynika to z nowoczesnych sposobów hodowli kur. Nafaszerowany antybiotykami i żywione sztucznymi paszami drób daje mięso, które i dla nas nie jest najlepsze.

Reakcją psa na białko drobiowe mogą być, podobnie jak w przypadku uczulenia na białko zbóż, wymioty i problemy dermatologiczne. Oczywiście przyczyny tych schorzeń mogą leżeć gdzie indziej, dlatego niezbędna jest wizyta u lekarza weterynarii, który potwierdzi lub wykluczy alergię pokarmową.

W sklepach zoologicznych znajdziemy karmy bez drobiu dla psów. Zanim jednak kupimy konkretny produkt musimy dokładnie sprawdzić, czy faktycznie nie ma w nim mięsa kur. Niestety w produktach gorszej jakości często możemy znaleźć choćby śladowe ilości białka drobiowego.

Tłuszcz drobiowy, który znajduje się w niektórych karmach bez kurczaka dla psów, choć sam w sobie alergenem nie jest, może być jednak zanieczyszczony białkiem. Dzieje się tak w przypadku niezbyt dokładnego oddzielania go od mięsa. Niestety, im lepszy jest proces produkcji karmy, tym jest ona droższa, zatem większe prędzej znajdziemy białko drobiowe tanich karmach dla psów, które teoretycznie go nie zawierają, niż w tych drogich.

Wybieramy karmę dla psa alergika

Jeśli nasz pies ma stwierdzoną alergię na białko drobiowe lub białko zbóż szukamy oczywiście produktu, który nie będzie zawierał tych składników. Dobrze byłoby, gdyby był jednocześnie dostosowany do innych potrzeb naszego pupila.

Psy mają, jak wiemy, różne wymagania żywieniowe, zależnie od wieku, wielkości czy kondycji fizycznej. Szczeniakom musimy podawać więc karmę dla szczeniąt, a psom z nadwagą karmę light. Dobrze też, by pożywienie było dostosowane do grupy wagowej naszego zwierzaka, czyli by była to karma dla psa małej rasy, karma dla psa średniej rasy, karma dla psa dużej rasy lub karma dla psa rasy olbrzymiej.

↓ SUCHE KARMY DLA PSÓW BEZ KURCZAKA ↓

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Tekst: Jacek P. Narożniak
Zdjęcie: Fotolia.com

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu