karmy dla kota z tauryna

Karmy dla kota z tauryną

Tauryna to nieodzowny element diety każdego mruczka. Naturalnym źródłem tego aminokwasu są dla kotów przede wszystkim gryzonie. Jeśli nasz pupil nie jest jednak zapalonym myśliwym, to na nas spoczywa odpowiedzialność za dostarczenie mu tego cennego składnika. Jaką karmę wybrać dla futrzaka, by jego menu obfitowało w taurynę?

Tauryna dla kota

Dlaczego karma dla kota powinna zawierać taurynę?

Tauryna jest kluczowym składnikiem kociego jadłospisu, wpływającym na funkcjonowanie całego organizmu. Aminokwas ten odpowiada m.in. za dobry wzrok, właściwą pracę serca, regulację ciśnienia osmotycznego, rozwój mózgu, odporność. Jest również niezbędny do rozrodu i trawienia tłuszczów. Tauryna, dzięki swoim właściwościom przeciwutleniającym, zapewnia ponadto komórkom ochronę przed działaniem wolnych rodników, a co za tym idzie – opóźnia procesy starzenia, zmniejsza ryzyko chorób neurodegeneracyjnych i nowotworów. Wszelkie niedobory tauryny u kota tego związku mogą zatem szybko odbić się na zdrowiu zwierzaka. Zbyt mała podaż tauryny skutkuje często zaburzeniami w funkcjach rozrodczych, problemami ze wzrokiem oraz chorobami serca. Warto pamiętać, że koci organizm nie jest w stanie wytworzyć wystarczających ilości tauryny. Większość aminokwasu zwierzaki muszą przyjąć wraz z pożywieniem. Domowe posiłki nie zawsze obfitują jednak w ten związek. Aby dostarczyć kotu optymalną dawkę tauryny, warto więc sięgnąć po pełnoporcjową karmę wysokiej jakości, w której nigdy nie brakuje tego niezbędnego aminokwasu.

Na co zwrócić uwagę, wybierając karmę z tauryną dla kota?

Tauryna jest obecnie standardowym dodatkiem uwzględnianym w większości gotowych pokarmów dla mruczków. Jej zawartość może jednak znacznie różnić się w zależności od produktu. Warto wiedzieć, że minimalna zawartość tauryny w mokrej karmie dla kota musi wynosić 2000 mg/kg suchej masy, natomiast w karmie suchej – 1000 mg/kg suchej masy. Zazwyczaj wyższe stężenie tauryny jest atutem pożywienia. Pamiętajmy jednak, że zawartość aminokwasu nigdy nie może być jedyną wskazówką przy wyborze produktu – nie jest bowiem miarodajnym wyznacznikiem jakości. Duże znaczenie ma także źródło tauryny w pokarmie. Aminokwas może pochodzić bowiem bezpośrednio z surowców wykorzystywanych do produkcji pożywienia lub być tylko syntetycznym dodatkiem. Bez wątpienia to karmy z tauryną pochodzenia naturalnego są dla futrzaków najbardziej wartościowe. Nie sposób też pominąć wpływu długiego przechowywania pożywienia na zawartość w nim tauryny. Z czasem jej ilość wyraźnie spada, dlatego najlepiej serwować zwierzakowi świeże produkty, które może on spożyć w całości w krótkim czasie po otwarciu. Z tego względu idealne dla pupila mogą okazać się mokre karmy.

Jakie karmy zawierają najwięcej tauryny?

Koty mogą czerpać taurynę wyłącznie z pokarmu pochodzenia zwierzęcego. Sporo aminokwasu znajduje się w rybach (np. łososiu i tuńczyku), indyku oraz niektórych podrobach (np. wątróbce). Z reguły karmy z tym składnikami będą zatem zawierać najwięcej tauryny pochodzenia naturalnego. W takiej formie znajdziemy także ten aminokwas w produktach, które bazują na świeżych i nieprzetworzonych surowcach. Dobrym wyborem mogą więc być pokarmy stworzone zgodnie z koncepcją biologicznie odpowiedniego żywienia. W taurynę obfitują też karmy przeznaczone dla zwierzaków, które wykazują podwyższone zapotrzebowanie na ten związek. Specjalnie wzbogacane o nią są często produkty dedykowane kociętom, kocim seniorom i ciężarnym kotkom. Tauryna w znacznych ilościach występuje również w niektórych pokarmach weterynaryjnych i funkcjonalnych, zwłaszcza stosowanych przy chorobach serca, oczu i zaburzeniach lękowych. Oprócz karm dla kota z tauryną, możemy zaoferować mruczkowi pokarmy uzupełniające i smakołyki z tauryną. Będą one doskonałym rozwiązaniem, jeśli na co dzień sami komponujemy jadłospis zwierzaka i potrzebujemy dodatkowego źródła niezbędnego aminokwasu. Co więcej, w przekąskach funkcjonalnych tauryna często łączona jest z innymi dobroczynnymi składnikami, dzięki czemu można zastosować je przy różnorodnych kocich problemach.

↓ KARMY DLA KOTA Z TAURYNĄ ↓

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Kliknij, aby zobaczyć więcej karm dla kota z tauryną KLIK »

Zdjęcie: Fotolia.pl

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu