Karmy bez zbóż dla psów

Karmy bez zbóż dla psów

Karmy bezzbożowe podbiły w ostatnim czasie rynek zoologiczny. Ich stosowanie nie jest jednak wcale przejawem przelotnej mody, lecz wyjściem naprzeciw żywieniowym potrzebom wielu czworonogów. W jakich sytuacjach warto zdecydować się na wybór karmy bez zbóż dla psa?

Ranking karm bezzbożowych dla psa

Zboża w diecie psów

Obecność zbóż w diecie psów wzbudza sporo kontrowersji. Jeśli bowiem spojrzymy na naturalny jadłospis przodków naszych podopiecznych, z pewnością zauważymy, że obfituje on głównie w produkty pochodzenia zwierzęcego. Psowate zajadają się głównie upolowanymi ofiarami. Do spożywania takiego pożywienia są doskonale przystosowane fizjologicznie i anatomicznie. W konsumowaniu i trawieniu pokarmu zwierzęcego pomagają im zęby kruszące kości (łamacze), krótki przewód pokarmowy, rozbudowany żołądek, wysoka aktywność enzymów odpowiedzialnych za rozkład białek. Składniki roślinne dzicy krewni naszych czworonogów pobierają głównie wraz z zawartością przewodu pokarmowego przeżuwaczy, na które polują. Ich zawartość w diecie jest jednak raczej śladowa. Czy więc w menu naszych podopiecznych jest miejsce dla zbóż?

Psy są obecnie klasyfikowane jako względni mięsożercy. Podstawą ich diety powinno być zatem mięso. W warunkach jego niedoboru, jako źródło niezbędnych składników odżywczych, czworonogi mogą jednak wykorzystywać również pokarm roślinny. Jest to skutkiem ich udomowienia – proces ten doprowadził do zmian w układzie enzymatycznym (wzrostu liczby genów kodujących amylazę), umożliwiających trawienie skrobi. Psy są w stanie w pewnym stopniu zaadaptować się do pokarmu bogatego w węglowodany. Zboża mogą być dla nich dodatkowym źródłem energii. Ich obecność w pożyweniu zazwyczaj wydłuża czas jego zalegania w żołądku i wpływa pozytywnie na uczucie sytości. Niestety, zdarza się, że zboża przysparzają czworonogom niemałych problemów, przez co trzeba na stałe wyeliminować je z jadłospisu.

Czym wyróżniają się karmy bez zbóż dla psów?

Karm bez zbóż dla psów to produkty wyróżniające się recepturą pozbawioną określonych składników. W ich składzie nie znajdziemy pszenicy, kukurydzy, owsa czy ryżu, które często stosowane są w klasycznych karmach bytowych. Jako alternatywne źródło węglowodanów w karmach bezzbożowych stosuje się przede wszystkim warzywa i rośliny strączkowe – zwłaszcza ziemniaki, soczewicę czy groch. Składniki te uznawane są za hipoalergiczne i bezpieczne dla wrażliwych zwierzaków. Karmy bez zbóż, niezależnie od wykorzystanego źródła węglowodanów, nie zawierają glutenu. Wiele z nich odznacza się także niskim indeksem glikemicznym i nie powoduje gwałtownych wahań poziomu glukozy we krwi. W produktach tego typu zwykle poziom węglowodanów jest dość niski. Obniżenie udziału cukrów wymusza podwyższenie zawartości innych składników analitycznych – białka i tłuszczu.

↓ MOKRE KARMY BEZ ZBÓŻ DLA PSÓW ↓

Kiedy warto sięgnąć po karmę bezzbożową dla psa?

Karmy bez zbóż dla psów bywają antidotum na najczęstsze żywieniowe problemy czworonogów. Polecane są zwłaszcza dla zwierzaków cierpiących na alergie i nietolerancje pokarmowe. Ich podawanie może pomóc uporać się z przykrymi objawami nadwrażliwości pokarmowej. Karmy bezzbożowe świetnie sprawdzają się w przypadku nietolerancji glutenu czy alergii na pszenicę. Można polecić je także czworonogom obdarzonym wrażliwym przewodem pokarmowym, które zmagają się z dolegliwościami żołądkowo-jelitowymi. Wyeliminowanie z psiej diety ciężkostrawnych zbóż często poprawia pracę przewodu pokarmowego i ogranicza występowanie biegunek czy zaparć. Karmy z roślinami strączkowymi znajdują ponadto zastosowanie w leczeniu cukrzycy. Ich stosowanie pozwala unormować poziom cukru we krwi czworonożnych diabetyków. Kolejną grupą zwierzaków, dla której niezwykle korzystne może być spożywanie karm bezzbożowych, są psy wykazujące problemy behawioralne. Nierzadko nadpobudliwość czy drażliwość u psiaków bywa spowodowana nadmiarem węglowodanów, które mogą zmieniać próg pobudliwości. Karmy bez zbóż dla psów są też doskonałym rozwiązaniem przy problemach z apetytem. Za sprawą podwyższonej zawartości białka i tłuszczu wyróżniają się dużą smakowitością i są chętnie jedzone nawet przez psy wybredne. Z pewnością warto więc je wypróbować.

↓ SUCHE KARMY BEZ ZBÓŻ DLA PSÓW ↓

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zdjęcie: © LightFieldStudios — istockphoto.com

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 63 sklepy w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu