Karmy bez zbóż dla psów

Karmy bez zbóż dla psów

Pszenica i inne zboża, wchodzące w skład wielu karm dla psów mogą być przez zwierzęta źle przyswajane. Ma to negatywny wpływ na ich zdrowie i objawia się problemami skórnymi i żołądkowymi. W takiej sytuacji jedynym rozwiązaniem jest zmiana diety i przejście na karmę dla psów, która nie zawiera zbóż.

Cechy karmy bez zbóż dla psa

Reakcję alergiczne wywołuje białko roślinne zawarte w zbożach. Jako drapieżnik pies przystosowany jest przede wszystkim do wykorzystywania białka zwierzęcego. Owszem zwierzęta te trawią również pokarm roślinny, ale to nie znaczy, że każdy w tym samym stopniu.

“Istnieje wiele różnych produktów i komponentów mogących stanowić całość lub część diety psa… Suche karmy charakteryzują się większą koncentrację składników i energii na jednostkę masy niż karmy o wyższej zawartości wody i dlatego stosunkowo małe ilości mogą zaspokoić potrzeby pokarmowe.” –Praca zbiorowa pod red. A. T. B. Edney, Żywienie psów i kotów, 1992.

W karmach bez zbóż dla psów nieprzyswajalne białko z ziarna zostało zastąpione warzywami i owocami, które dostarczają zwierzęciu niezbędne składniki odżywcze, ale nie wywołują niepożądanych reakcji alergicznych.

Oprócz tej podstawowej różnicy produkty nie zawierające ziarna zbożowego niczym nie różnią się od innych karm dla psów tej samej klasy. Są w pełni zbilansowane i zaspokajają wszystkie potrzeby żywieniowe naszych pupili.

Wybieramy karmę bez zbóż dla psa

Rzecz jasna karma bez zbóż dla naszego psa powinna być jak najlepszej jakości. I zwykle taka jest, jeśli faktycznie ma nie zawierać ziarna zbożowego. Przy produktach gorszej jakości nie mamy stuprocentowej gwarancji, że tak jest.

Najlepiej byłoby, gdyby kupiona przez nas karma dostosowana była do indywidualnych potrzeb naszego psa, czyli do jego wieku, wielkości i kondycji fizycznej. Z tym może być pewien problem. Dużo takich produktów nie znajdziemy, co nie znaczy, że nie znajdziemy ich wcale.

Na rynku zoologicznym dostępnych jest kilka marek produktów, które spełnia nasze wymagania. Najłatwiej znajdziemy dostosowaną do indywidualnych potrzeb naszego psa karmę suchą. Karmy mokre bez zbóż są zwykle uniwersalne, czyli przeznaczone dla wszystkich ras.

Tekst: Jacek P. Narożniak
Zdjęcie: Fotolia.com

banerek-promocyjny-kakadu1

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne
Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 43 sklepy w całej Polsce! Znajdź sklep »
Zoologiczny sklep internetowy
Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»
Prezenty
Wybierz prezent do zakupów w e-sklepie! Obejrzyj katalog prezentów»
Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta
Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »
Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy
Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.

Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota » Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.

Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni » Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.

Wszystko dla ptaków egzotycznych » Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.

Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium » Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.

Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu