{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Karmienie szczeniaka labradora

Potrzeby żywieniowe szczeniaków zależą w dużej mierze od tego, do jakiej rasy i kategorii wagowej należą. Nie inaczej jest w przypadku szczeniąt labradorów. W okresie dorastania zwierzaki te potrzebują zdrowej, pełnowartościowej, ale i lekkostrawnej diety, która spełni ich zapotrzebowanie na poszczególne składniki odżywcze, wspomoże prawidłowy rozwój wszystkich zmysłów, narządów wewnętrznych, mięśni oraz kości. Decydując się na szczeniaka tej rasy warto wiedzieć, jaki rodzaj pokarmu będzie odpowiedni dla naszego pupila i jak często powinniśmy go karmić.

Pokarm stały w diecie szczeniaka labradora

Przez pierwsze trzy tygodnie życia szczeniak żywi się jedynie mlekiem swojej matki. Jest to pokarm bardzo odżywczy, bogaty w białko oraz wiele innych, cennych składników, między innymi przeciwciała, budujące odporność malucha już od pierwszych dni życia. W tym początkowym okresie nie musimy podawać szczeniakowi nic więcej. Mleko matki w zupełności mu wystarczy, a poza tym nie jest jeszcze przystosowany do pobierania i trawienia pokarmów w innej formie. Podawanie pierwszych posiłków stałych zaczynamy, gdy maluch skończy 21 dni. Powinno być to jedzenie delikatne i lekkostrawne, które nie podrażni wrażliwego układu pokarmowego szczeniaka i nie zaburzy jego pracy. Pokarm zbyt ciężki może wywołać ból brzucha, biegunkę oraz wymioty, które dla tak młodych psiaków bywają niezwykle groźne.

Co powinien jeść szczeniak labradora?

Pokarm, który podajemy maluchowi powinien być przede wszystkim pełnowartościowy i odpowiednio zbilansowany, tak aby dostarczał mu wszystkich składników odżywczych, w proporcjach spełniających potrzeby organizmu. Karmienie szczeniaka » resztkami z naszych własnych stołów nigdy nie jest dobrym rozwiązaniem. Ludzkie jedzenie z całą pewnością nie zaspokoi żywieniowych potrzeb szczeniaka, ponadto jest ciężkostrawne a nawet trujące ze względu na zawartość niektórych przypraw. Wielu właścicieli samodzielnie przyrządza specjalne posiłki dla swoich zwierzaków. To już nieco lepszy pomysł, ale wciąż nie dający pewności, że dostarczymy szczeniakowi wszystkich substancji odżywczych niezbędnych do prawidłowego rozwoju.

Czym więc i jak karmić szczeniaka? » Najlepiej zdecydować się na gotową karmę dla szczeniąt. Wysokiej jakości produkty tego rodzaju zawierają pełen zestaw składników odżywczych, w pełni spełniających zapotrzebowanie organizmu. Pamiętajmy tylko, by wybierać porządne karmy z wyższej półki, w składzie których dominuje czyste mięso oraz zdrowe tłuszcze z dodatkiem zdrowych warzyw i suszonych owoców.

Jaka powinna być karma dla szczeniaka labradora?

W ofercie wielu producentów znajdziemy między innymi produkty przeznaczone dla psów z różnych kategorii wagowych, jak i karmy dedykowane konkretnym rasom, na przykład labradorom. Wybierając pokarm dla szczeniaka szukajmy produktu oznaczonego hasłem „junior” lub „puppy”. Karmy tego rodzaju opracowano z myślą o potrzebach żywieniowych szczeniąt, zawierają więc nieco inny zestaw składników odżywczych, witamin i minerałów, niż produkty dla psów dorosłych.

↓ KARMA DLA SZCZENIAKA LABRADORA ↓

Karma dla szczeniąt powinna być lekkostrawna i łatwo przyswajalna przez młody organizm. Warto dokładnie przeanalizować skład takiego produktu. Sięgajmy tylko po takie, które zawierają dużą ilość czystego mięsa, będącego dla maluchów głównym źródłem białka. W karmie dla szczeniąt nie może zabraknąć cennych pre i prebiotyków, które wspomagają funkcjonowanie układu trawiennego. Równie ważnym składnikiem są nienasycone kwasy tłuszczowe omega 3 oraz 6, które wzmocnią skórę, sierść i pazury naszego zwierzaka. Karma powinna zawierać także odpowiednie proporcje wapnia i fosforu, składników szczególnie ważnych dla budowy układu kostnego.

Unikajmy za to produktów nafaszerowanych konserwantami i sztucznymi dodatkami, takimi jak barwniki czy ulepszacze smaku (poczytaj więcej o tym, jak wybrać karmę dla szczeniaka KLIK).

Jak często karmić szczeniaka labradora?

Labradory zaliczane są do dużych ras psów. Oznacza to, że przewód pokarmowy labradora jest dosyć krotki w stosunku do powierzchni całego ciała. W praktyce przekłada się to na sposób i częstotliwość karmienia zwierzaka. Szczenięta labradorów, pomimo swego łakomstwa, nie powinny się przejadać, ponieważ żołądek i jelita po prostu nie poradzą sobie z przerobieniem zbyt dużej dawki pokarmu na raz. W związku z tym należy podawać im mniejsze porcje, ale za to częściej, nawet do 5-6 razy w ciągu dnia. Zadbajmy także o to, by jedzenie pojawiało się zawsze o tych samych porach. Tym sposobem nie tylko wyrobimy u pupila właściwe nawyki żywieniowe, ale również wyregulujemy jego metabolizm i naturalny rytm pracy całego organizmu.

↓ KARMY DLA SZCZENIĄT RAS DUŻYCH ↓

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zdjęcie: Fotolia.pl

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu