{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Karma hepatic dla psa

Wiele chorób, z którymi borykają się nasze czworonogi wymaga zmiany ich dotychczasowego jadłospisu. Prawidłowa dieta, dostosowana do potrzeb chorego psa to podstawa i najlepsze wsparcie dla każdej terapii medycznej. Sposób żywienia oraz jakość podawanego pokarmu mają szczególne znaczenie w przypadku schorzeń i problemów związanych z funkcjonowaniem wątroby. Uszkodzona wątroba wymaga specjalistycznej diety, która spowolni dalszy rozwój choroby i doda sił zwierzakowi. Najlepszym rozwiązaniem będzie tu weterynaryjna karma hepatic dla psów.

Funkcje psiej wątroby

Wątroba to jeden z najważniejszych organów wewnętrznych, pełniący wiele istotnych funkcji. Gdy tylko zaczyna szwankować odbija się to na kondycji całego organizmu. Do jej głównych zadań należy odtruwanie i oczyszczanie organizmu z toksyn, magazynowanie i przetwarzanie produktów przemiany materii, a także regulacja poziomu glukozy we krwi. Wątroba bierze także udział w procesie trawienia tłuszczów, reguluje gospodarkę wodną organizmu oraz prawidłowe krążenie krwi. Zważywszy na to, jak wiele ważnych ról odgrywa ten narząd, organizm właściwe nie mógłby się bez niego obyć, a każde zaburzenie w jego pracy prowadzi do poważnych problemów, które nieleczone mogą doprowadzić nawet do śmierci zwierzęcia.

Schorzenia wątroby u psów

Problemy z wątrobą mogą pojawić się u psa nagle, choć przeważnie są skutkiem choroby rozwijającej się stopniowo od dłuższego czasu. Przyczyną choroby mogą być predyspozycje genetyczne, zakażenia wirusowe, niewłaściwa dieta lub niedożywienie. Do uszkodzenia narządu może dojść także pod wpływem przebytej choroby, po zabiegu lub długotrwałej kuracji środkami farmakologicznymi. Wielu kłopotów mogą przysporzyć także pasożyty wewnętrzne, a nawet chroniczny stres.

Do najczęstszych schorzeń wątroby u psów zaliczamy marskość, niewydolność, otłuszczenie oraz stany zapalne. Rzadkością nie są także choroby powiązane z tym narządem, takie jak żółtaczka, zapalenie lub kamica woreczka żółciowego, a także nowotwory. Walka z tymi ostatnimi jest najtrudniejsza, całą resztę można skutecznie leczyć, o ile zostaną wykryte we wczesnym stadium rozwoju. Niestety zdiagnozowanie chorej wątroby nie jest takie proste. Uszkodzenia narządu nie od razu dają o sobie znać, a pierwsze objawy, takie jak wymioty, biegunka czy ospałość można łatwo pomylić z symptomami innych chorób. Dlatego tak ważne są regularne wizyty i badania kontrolne u weterynarza. Do typowych oznak świadczących o problemach z wątrobą są kłopoty z utrzymaniem równowagi, spowolnione poruszanie się, parcie głową do przodu oraz zażółcenie dziąseł (poczytaj więcej o chorobach wątroby u psa KLIK).

Jak karmić psa z chorą wątrobą?

Podstawą leczenia schorzeń wątroby, poza środkami farmakologicznymi, jest oczywiście prawidłowa dieta. Odpowiedni pokarm może zatrzymać rozwój choroby i ułatwić regenerację uszkodzonego narządu. Pożywienie dla psa cierpiącego z powodu problemów wątrobowych powinno być przede wszystkim lekkostrawne, tak aby osłabiony narząd poradził sobie z jego „przerobieniem”. Kluczowa jest także umiarkowana zawartość łatwo przyswajalnego białka. Nadmiar tego składnika sprzyja wzmożonej produkcji amoniaku, który dodatkowo obciąża nadwyrężoną wątrobę i utrudnia jej regenerację. Dieta chorego czworonoga powinna dostarczać mu składników sprzyjających odbudowie komórek wątroby i wspierających jej funkcje. Wyeliminujemy z niej zaś wszelkie substancje szkodliwe, a przede wszystkim konserwanty i inne chemiczne dodatki, takie jak barwniki czy ulepszacze smaku.

Karma hepatic dla psa z chorą wątrobą

Karmy hepatic to specjalistyczny pokarm weterynaryjny dla psów opracowany, tak aby wspierał leczenie chorób i schorzeń wątroby oraz wspomagał regenerację jej uszkodzonych komórek. Produkty tego rodzaju odznaczają się przede wszystkim ograniczoną zawartością białka i tłuszczów zwierzęcych. Jest to niezwykle istotne, gdyż substancje wyprodukowane podczas trawienia białek sprzyjają rozwojowi encefalopatii wątrobowej. Karma zawiera za to większą ilość zdrowych aminokwasów, takich jak lizyna oraz tauryna, które wspierają metabolizm białek, tłuszczów i wielu innych składników.

Karma hepatic dla psa charakteryzuje się także dużą zawartością błonnika, który nie tylko poprawia trawienie, ale i ogranicza produkcję amoniaku. Błonnik stymuluje produkcję śluzu w jelicie, wspomaga perystaltykę jelit i zapobiega wchłanianiu toksyn poprzez ich ścianki. Produkt ten odznacza się również zmniejszoną ilością pierwiastków, takich jak miedź czy sód, które odkładają się w ścinkach wątroby i utrudniają jej pracę. Karmy hepatic zawierają także wiele cennych dodatków, w tym przeciwutleniaczy, takich jak witamina C i E, które hamują degradację komórek wątroby.

↓ KARMY DLA PSÓW HEPATIC ↓

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zdjęcie: Fotolia.pl

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu