{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Karma dla szczeniaka yorka

Yorki to psiaki o szczególnych potrzebach żywieniowych, zwłaszcza w okresie szczenięcym. Nie jest tajemnicą, że sposób karmienia szczeniąt wpływa ma prawidłowy wzrost oraz rozwój całego organizmu, a niewłaściwa, uboga w niezbędne składniki odżywcze dieta może stać się przyczyną wielu chorób i dolegliwości w ich dorosłym życiu. Pamiętajmy także, że Yorkshire teriery to dosyć wybredne zwierzaki, o dużej skłonności do nietolerancji oraz alergii pokarmowych. Jak znaleźć dobrą karmę dla szczeniaka yorka? Na co zwrócić uwagę układając dietę dla pupila?

Zasady żywienia szczeniaka yorka

Intensywny rozwój organizmu i narządów wewnętrznych, w przypadku psów ras małych i miniaturowych, trwa do około 10 miesiąca ich życia. W tym okresie maluchy powinny otrzymywać wysokiej jakości, pełnowartościowy pokarm, który dostarczy im wszystkich niezbędnych do prawidłowego rozwoju składników odżywczych. Karma dla szczeniaka yorka powinna być także dosyć kaloryczna, ponieważ z uwagi na przyspieszony metabolizm małe psiaki szybciej trawią jedzenie i wykazują większe zapotrzebowanie na energię niż duże psy.

Układając dietę dla yorka powinniśmy mieć na uwadze predyspozycje rasy do częstych niestrawności, nietolerancji pokarmowej oraz uczulenia na niektóre składniki diety. Zarówno szczenięta, jak i dorosłe yorki mają wyjątkowo delikatny układ trawienny, który łatwo podrażnić ciężkim jedzeniem lub zbyt dużą porcją pokarmu na raz. Ze względu na skłonność do dolegliwości żołądkowych karma dla yorka powinna być lekkostrawna i jak najbardziej naturalna. Unikajmy produktów nafaszerowanych sztucznymi dodatkami, takimi jak konserwanty, barwniki czy ulepszacze smaku. Zrezygnujmy także z pokarmów zawierających gluten (dowiedz się, jak i czym karmić psy rasy york KLIK).

Czym karmić szczeniaka yorka?

Wybierając pokarm dla szczeniaka yorka, pamiętajmy o właściwym dla tej rasy dużym zapotrzebowaniu energetycznym. Dorastające maluchy potrzebują aż 200 kalorii dziennie, a niestety nie każdy produkt sprosta takim wymaganiom. Szukając zdrowej i odpowiedniej karmy dla szczeniaka yorka warto sięgać po specjały przeznaczone dla psów ras małych i miniaturowych lub produkty dedykowane wyłącznie yorkom (poczytaj więcej o żywieniu szczeniąt ras małych KLIK). Pośród nich z pewnością znajdziemy także pokarmy stworzone z myślą o szczeniętach. Karmy tego rodzaju powinny być opatrzone hasłem „junior” lub „puppy”. Te pierwsze przeznaczone są dla zupełnie małych szczeniąt, które dopiero przestawiamy na stały pokarm, drugie dla nieco starszych, ale wciąż rozwijających się psiaków. Produkty te różnią się nie tylko zawartością kalorii i proporcjami poszczególnych składników odżywczych, ale również wielkością krokietów.

↓ KARMA DLA SZCZENIAKA YORKA ↓

Jaka powinna być karma dla szczeniaka yorka?

Karma dla szczeniaka yorka powinna składać się przede wszystkim z czystego, soczystego mięsa, będącego głównym źródłem białka oraz energii. Zwierzęce białko to podstawowy budulec mięśni, odpowiadający za ich prawidłowy rozwój. Pamiętajmy, że z uwagi na wrażliwy układ pokarmowy pupila, mięso powinno być naturalne i lekkostrawne. Warto sięgać po produkty zawierające chude mięso jagnięce, cielęce lub kacze.

Białko to jednak nie wszystko. W jadłospisie pupila nie może zabraknąć także suszonych warzyw i owoców, będących nieocenionym źródłem witamin i minerałów. Karma dla yorka powinna zawierać także szereg dodatkowych i równie niezbędnych substancji, takich jak luteina, L-karnityna czy nienasycone kwasy tłuszczowe, a także wapń i fosfor. Składniki te sprzyjają prawidłowemu rozwojowi całego organizmu, zmysłów i narządów wewnętrznych. Poprawiają stan skóry, sierści oraz pazurów, a także wzmacniają kości i stawy młodego czworonoga.

Łakomstwo u szczeniaka yorka

Yorkshire teriery to zwierzaki niebywale łakome, a wręcz łapczywe. Większość z nich sprawia pozory wiecznie głodnych i nienasyconych. Nie powinniśmy jednak ulegać temu wrażeniu. Yorki po prostu lubią jeść i gdyby tylko mogły, to podjadałyby nieustannie. Zdajmy sobie sprawę, że folgowanie apetytowi pupila i brak umiaru w odmierzaniu jego codziennych porcji jedzenia to prosta droga do nadwagi. A niestety przyznać trzeba, że nadwaga jest u yorków problemem dosyć częstym. Zbyt duża masa ciała to przede wszystkim obciążenie dla drobnych kości i delikatnych stawów zwierzaka, a co więcej bywa przyczyną wielu chorób, takich jak cukrzyca, zaburzenia funkcjonowania nerek czy układu sercowo-naczyniowego.

↓ KARMA DLA SZCZENIĄT RAS MAŁYCH ↓

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zdjęcie: Fotolia.pl

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu