{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Karma dla psa alergika

Alergia u psa » to poważna dolegliwość i nie wolno jej bagatelizować. Czasem jest dziedziczna i zwierzak przychodzi z nią na świat, ponieważ dostał taki „prezent” w genach. Innym razem pojawia się w okresie szczenięctwa, w dorosłym życiu albo nawet na starość. Może wywołać ją zaburzenie flory jelitowej układu pokarmowego, na przykład przez długotrwałe stosowanie antybiotyków, ale również pasożyty albo długotrwały stres. Mowa tu oczywiście o alergii pokarmowej, która dotyczy bardzo dużej liczby czworonogów. Jeżeli tylko zauważymy jakieś niepokojące objawy u naszego pupila, należy szybko skontaktować się z weterynarzem. Oprócz standardowych testów i wywiadu z właścicielem, lekarz ułoży dla psiaka specjalną dietę.

Alergia pokarmowa u psów – objawy

Alergia pokarmowa ma to do siebie, że potrafi dawać bardzo niejednoznaczne objawy i dlatego często wykrycie jej okazuje się dosyć trudne. Do najbardziej znanych objawów alergii u psiaków należą (wbrew pozorom) objawy skórne, a nie typowo związane z układem pokarmowym (te występują częściej u kotów). Alergii pokarmowej zazwyczaj towarzyszy świąd i może się on pojawić nawet kilkanaście godzin po spożyciu danego składnika spożywczego, więc właściciele często nie zauważają jakiejkolwiek zależności. Mogą wystąpić także bąble i pokrzywka, zwłaszcza w okolicach głowy: pysk, powieki, nawet uszy. Jeżeli psiak nie będzie leczony, podrażnienia i drobne zmiany przekształcą się (na skutek ciągłego drapania) w strupy i otwarte rany. Wśród rzadszych objawów są również te pokarmowe, takie jak biegunki, wymioty, nieregularne wypróżnienia. W skrajnych wypadkach psiak może dostać wstrząsu anafilaktycznego, który spowoduje zatrzymanie krwi w żyle wrotnej wątroby (to grozi śmiercią!).

Alergia pokarmowa u psów – co robić?

Pierwszą i najważniejszą sprawą jest znalezienie tego składnika pożywienia (albo składników), które uczulają. Niestety, nie ma na to żadnej złotej metody, trzeba to robić metodą prób i błędów i bardzo uważnie obserwować psiaka. Oczywiście, są składniki, które mają tendencję do mocniejszego wywoływania alergii niż inne, ale uczulić się można właściwie na wszystko. Dlatego musimy być bardzo ostrożni i podawać psiakowi malutkie dawki karmy na przetestowanie, a następnie obserwować jak zareaguje na nie organizm zwierzaka. Wszystkie substancje, które podejrzewamy o wywoływanie alergii, należy obowiązkowo usunąć z diety. Ich dalsze podawanie spowoduje nasilenie się objawów!

Karmy dla psów z alergią

Na rynku dostaniemy specjalne produkty na psiaków cierpiących na alergię. Prawie każdy producent karm wysokiej jakości ma w swojej ofercie linię produktów dla psich uczuleniowców. Nie znajdziemy w nich większości najczęściej uczulających substancji, co oczywiście nie oznacza, że taka karma sprawdzi się u naszego pupila. Jest o wiele bezpieczniejsza od tradycyjnego jedzonka, ale nie mamy żadnej pewności, czy nasz kudłacz nie jest uczulony na coś bardzo rzadkiego. Rozpoczęcie diety od karmy dla psów z alergią to jednak bardzo dobry pomysł i być może na tym będziemy mogli poprzestać. Pamiętajmy, że jeśli znajdziemy odpowiedni produkt, warto się go trzymać, niż eksperymentować dalej. A co zaliczamy do najbardziej uczulających składników karm? Na pierwszym miejscu wśród medycznych rankingów są mleko i wołowina. Oprócz tego na liście są jajka (o wiele bardziej uczula białko niż żółtko), kukurydza i ryż, drób i mięso królika, soja, jagnięcina, ryby (zwłaszcza tuńczyk i dorsz), ziemniaki i pomidory. Jak widać, lista niestety jest długa. Do tego bardzo często się zdarza, że zwierzak jest uczulony na dwa, trzy albo i więcej składników, co jeszcze bardziej komplikuje dietę. Niestety, eliminacja to jedyny skuteczny sposób. Oczywiście silnymi alergenami są również wszystkie sztuczne dodatki, stanowiące pokaźną część procentową składu niskich jakościowo karm. Sztuczne barwniki, konserwanty, aromaty – one mogą nie tylko uczulić, ale wręcz wywołać u psiaka alergię. Unikajmy ich!

↓ KARMY DLA PSÓW Z ALERGIĄ ↓

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zdjęcie: Fotolia.pl

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 62 sklepy w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu