{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Karma dla owczarka niemieckiego

Nikogo nie powinien specjalnie dziwić fakt, że mały pies powinien odżywiać się inaczej niż większy przedstawiciel tego samego gatunku. Również dieta typowego kanapowca musi różnić się nieco od tej, dedykowanej aktywnym zwierzakom. Owczarki niemieckie posiadają specyficzne żywieniowe wymagania. Tylko wówczas, gdy uda nam się we właściwy sposób o nie zadbać, nasz psiak będzie mógł się przez długie lata cieszyć dobrym zdrowiem.

Dlaczego powinniśmy zatroszczyć się o specjalne pożywienie dla owczarka niemieckiego?

Nie istnieje coś takiego jak uniwersalna psia dieta. Stąd pożywienie dobre dla jednych czworonogów, dla innych może okazać się zbyt kaloryczne albo wręcz przeciwnie – zbyt ubogie w substancje odżywcze. Owczarki niemieckie to duże psy, o sporej masie mięśniowej i masywnych kościach. Dodatkowo czworonogi te uwielbiają pracę i fizyczne ćwiczenia – najlepiej czują w ruchu. Dla tak aktywnych zwierzaków stworzone zostały specjalne receptury. Takie, w których odpowiednio zwiększona została ilość serwowanego mięsnego białka.

Karma dla owczarka niemieckiego – jakie składniki pokarmowe są w niej najważniejsze?

Psy to zwierzęta wszystkożerne, jednak w przypadku owczarków niemieckich nie powinniśmy lekceważyć obecności mięsa w codziennej diecie. Przyjmuje się, że ich posiłek powinien składać się w 22% z wysokowartościowego białka, zaś 8% powinny stanowić tłuszcze. Tak jak w przypadku karm dla innych psiaków wystrzegać powinniśmy się tajemniczego hasła – by products. Najlepszym źródłem białka dla naszego pupila będą zatem ryby, drób, wołowina i podroby. Rybne smakołyki dodatkowo zapewnią zwierzakowi porządną dawkę kwasu omega-3. On zaś odpowiedzialny jest za wygląd i kondycję psiego futra. Owczarki niemieckie to rasa, która gubi sporo sierści. Stąd pokarm serwowany tym psom powinien być tak zbilansowany, by wspierał utrzymanie okrywy włosowej w dobrym stanie.

O czym jeszcze warto pamiętać, wybierając pokarm dla owczarka niemieckiego?

Dla psich właścicieli nieraz zaskakującym bywa fakt, że kuleczki suchego jedzenia również dostosowywane są do rasy psiaka. Ich rozmiar, kształt i tekstura nie jest bez znaczenia – wszystkie te aspekty mają na uwadze wielkość i długość psiej kufy oraz siłę zębów. To kolejny aspekt, ze względu na który, warto starannie dobrać rodzaj pożywienia do rasy zwierzaka.

Szukając pożywienia dobrze zaspokajającego żywieniowe wymagania naszego pupila, pod uwagę musimy wziąć wiele aspektów. W tej sytuacji rasa psa jest sprawą priorytetową, jednak jego płeć, wiek, styl życia i to, czy pupil nasz mieszka w domu, czy w przydomowej budzie też powinniśmy wziąć pod uwagę. Dopiero konglomerat wszystkich tych czynników pozwoli nam właściwie dopasować karmę do indywidualnych psich potrzeb.

Młodym, wciąż rosnącym szczeniakom powinniśmy zafundować dietę bogatszą w substancje energetyczne. Pamiętajmy jednak o tym, że owczarki niemieckie dość szybko rosną! Gdy nasz „maluch” ma pół roku właściwie staje się już dużym psiakiem. To czas, w którym dobrze jest definitywnie odstawić szczenięcą karmę. Kolejny żywieniowy przełom następuje wówczas, gdy nasz czworonożny towarzysz przerzucić powinien się na specjały dla seniora. Psy dużych ras zdecydowanie szybciej się starzeją. Wiek 5, 6 lat to moment, w którym karma dla owczarka niemieckiego powinna być dostosowana do wymogów psa w podeszłym wieku.

Zdjęcie: Fotolia.pl

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu