karma dla kota z chorobami nerek

Karma dla kota z chorymi nerkami

Zwierzaki borykające się z problemami urologicznymi, takimi jak przewlekła niewydolność nerek, wymagają specjalnej opieki, leczenia farmakologicznego oraz ściśle określonej diety. Dzięki właściwemu żywieniu możemy zatrzymać rozwój choroby i wzmocnić organizm pupila. Czym karmić kota z problemami urologicznymi? Jaka powinna być karma dla kota z chorymi nerkami?

Karma urinary dla kota

Choroby nerek u kota

Jedną z najczęstszych chorób urologicznych u kotów jest niewydolność nerek. Schorzenie to występuje przeważnie u zwierzaków powyżej 7 roku życia, ale coraz częściej dotyka także dużo młodsze koty. Niewydolność nerek stanowi szczególne zagrożenie dla życia i zdrowia naszego pupila, ponieważ zakłóca proces filtrowania krwi oraz stabilizację stężenia płynów w narządzie. Prowadzi to do zatrucia organizmu, zaburzeń funkcjonowania pozostałych narządów, a ostatecznie nawet do śmierci czworonoga.

Szanse na powrót do zdrowia zależą od tego, jak szybko choroba zostanie zdiagnozowana. Zwracajmy więc uwagę na wszelkie objawy, mogące świadczyć o postępującym problemie. Kot chory na niewydolność nerek dużo pije i często oddaje mocz. Chorobie często towarzyszą też dolegliwości ze strony układu trawiennego, takie jak wymioty czy brak apetytu. Może pojawić się także anemia, podwyższone ciśnienie, osłabienie, senność, świąd i obrzęki skóry oraz widoczna utrata masy ciała. Terapia polega na stosowaniu odpowiednich środków farmakologicznych oraz specjalnej diety weterynaryjnej.

Jakie są przyczyny chorób nerek u kota?

Różnego rodzaju choroby i dolegliwości urologiczne to niestety dosyć powszechny problem u kotów. Trzeba pamiętać, że nerki i drogi moczowe to wyjątkowo newralgiczna część kociego ciała, podatna na wszelkie błędy żywieniowe oraz niewystarczającą ilość płynów w diecie. W rzeczy samej za większość problemów urologicznych u kotów odpowiadają złe warunki bytowe, uboga w składniki odżywcze dieta oraz brak dostępu do wody. Prawdą jest, że choroby nerek ujawniają się przeważnie u kotów w podeszłym wieku, ale pamiętajmy, że większość z tych dolegliwości może rozwijać się całymi latami, nie dając przy tym żadnych objawów.

↓ KARMA DLA KOTA Z CHOROBAMI NEREK ↓

Przyczyną zaburzeń pracy nerek może być także zatrucie lekami lub środkami chemicznymi. Często dochodzi do nich również pod wpływem zakażeń i infekcji bakteryjnych, cukrzycy, chorób trzustki oraz zaburzeń immunologicznych.

Żywienie kotów z chorymi nerkami

Kot ze zdiagnozowaną niewydolnością nerek poddany zostaje odpowiedniemu leczeniu. W takiej sytuacji najważniejsze jest zahamowanie towarzyszących chorobie objawów, nawodnienie organizmu zwierzaka oraz wzmocnienie jego odporności. Weterynarz powinien zalecić także odpowiednią dietę, która wspomoże proces leczenia, a nade wszystko odciąży nerki i zahamuje dalsze uszkodzenia.

W terapii i profilaktyce chorób nerek i dróg moczowych najlepiej sprawdzają się specjalne pokarmy dla kotów z problemami urologicznym. Produkty tego rodzaju odznaczają się zmniejszoną zawartością białka, dzięki czemu nie obciążają chorych nerek. Co istotne, karmy urinary dla kotów dostępne są w kilku różnych wariantach, możemy więc dopasować je idealnie do rodzaju schorzenia oraz indywidualnych potrzeb konkretnego zwierzaka.

Karma dla kota z problemami urologicznymi

Jak już powiedzieliśmy, dostępne na rynku karmy dla kotów z chorymi nerkami odznaczają się pomniejszoną ilością białka. To istotna cecha zważywszy na to, że chore nerki mogą nie radzić sobie ze zbyt dużą dawką tego składnika. Porządne pokarmy urinary dla kotów zawierają wyłącznie wysokiej jakości białko pochodzenia zwierzęcego. Cechuje je także obniżona zawartość fosforu i sodu, co zmniejsza ryzyko nadciśnienia.

Karmy dla kotów z problemami urologicznymi bogate są w witaminy z grupy B, witaminę C oraz kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6. Substancje te korzystnie wpływają na ciśnienie krwi w kłębuszkach nerkowych, a ponadto zmniejszają ryzyko wystąpienia groźnych stanów zapalnych. W karmach tego rodzaju znajdziemy także pulpę buraczaną, która wspomaga wydalanie azotu z organizmu oraz cenne prebiotyki, obniżające stężenie mocznika we krwi.

Karmy urinary odznaczają się także większą smakowitością. To ważne, bo koty z problemami urologicznymi często cierpią na brak apetytu, a wyjątkowo aromatyczne pożywienie może zachęcić je do posiłku. Pamiętajmy także, że zwierzak z chorymi nerkami powinien jak najwięcej pić. Właściwe nawodnienie organizmu jest tutaj kluczowe, więc jeśli pupil niechętnie pije wodę, możemy serwować mu także karmy mokre.

↓ KARMA DLA KOTA Z CHOROBAMI NEREK ↓

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

© anoushkatoronto – stock.adobe.com

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu