{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Karma dla golden retrievera

Karmy dedykowane konkretnym rasom cieszą się coraz większą popularnością. Pozwalają one zaspokoić specyficzne psie potrzeby, a co za tym idzie, doskonale wpływają na kondycję i zdrowie czworonogów. Aby właściwie karmić pupila, trzeba więc najpierw poznać jego wymagania, wynikające z przynależności rasowej. Nie inaczej jest w przypadku golden retrieverów. Jakich składników nie może zabraknąć w ich diecie? Jaka karma będzie dla nich najlepsza?

Specyfika żywienia golden retrieverów

Golden retrievery uchodzą za idealne psy rodzinne. Inteligencja, przyjacielskie usposobienie, zrównoważony charakter – to tylko niektóre z ich zalet. Decydując się na tę rasę trzeba jednak pamiętać, że goldeny w żadnym wypadku nie są typowymi kanapowcami. Wręcz przeciwnie – to zwierzęta użytkowe, które kochają pracę. Świetnie sprawdzają się w swojej pierwotnej roli, czyli jako psy myśliwskie. Doskonale radzą sobie również jako pomocnicy osób niepełnosprawnych, ratownicy oraz psy policyjne, wyszukując narkotyki lub różnego rodzaju substancje wybuchowe.

Aktywne psiaki potrzebują dużej porcji energii, którą musimy im dostarczyć wraz z pożywieniem. Należy jednak pamiętać, że jeśli nasz golden jest psem rodzinnym, a nie pracującym, może nie mieć okazji, by spalić nadmiar kalorii. Problemem u tych czworonogów bywa więc nadwaga. Z tego powodu warto szukać pokarmów z wysoką zawartością białka zwierzęcego, a niską zawartością tłuszczu.

Goldeny to zwierzaki, które kochają ruch. Co więcej, to także masywne czworonogi o dość dużej wadze (25-36 kg). W związku z tym, są narażone na różnorakie problemy ze stawami, np. dysplazję lub zwyrodnienie (dowiedz się, jak chronić psa przed dysplazją stawów KLIK). Koniecznie trzeba zapewnić więc golden retrieverom substancje, które będą chronić i wspomagać ich układ kostny.

Golden retrievery potrafią zachwycić swoją piękną sierścią. Niestety, zła dieta (np. uboga w witaminy) szybko odbija się na wyglądzie tych psiaków. Ponadto, warto pamiętać, że goldeny gubią sporo sierści – i to niemal przez cały rok. W ich diecie nie może więc zabraknąć składników, które będą wspomagać odbudowę włosa. Golden retrievery odznaczają się też wrażliwą skórą i nierzadko cierpią z powodu schorzeń dermatologicznych, co także warto uwzględnić, planując dietę dla pupila.

Czworonogi tej rasy miewają również problemy z układem krążenia. Warto zatem wzmacniać i chronić serce ulubieńca.

Jakie składniki powinien zawierać pokarm dla golden retrievera?

Zawsze najważniejszym składnikiem w pożywieniu musi być białko pochodzenia zwierzęcego. Karma, która jest w nie bogata, umożliwia zwierzakowi zbudowanie mocnych mięśni. Pożądanym dodatkiem jest też L-karnityna, wspomagająca spalanie tkanki tłuszczowej. W karmie dla golden retrievera nie może zabraknąć również substancji wzmacniających stawy, czyli chondroityny i glukozaminy. Koniecznie powinna zawierać także substancje pozytywnie oddziałujące na sierść i skórę – biotynę, metioninę, miedź, cynk, kwasy omega-3 i omega-6. Na funkcjonowanie serca korzystnie może zaś wpłynąć tauryna. Poza tym warto zadbać o to, żeby pokarm był bogaty w przeciwutleniacze.

Jaką karmę wybrać dla golden retrievera?

Nasz pies jest w pełni zdrowy, ma idealną wagę, zapewniamy mu dostateczną aktywność fizyczną – z powodzeniem możemy zakupić dla niego karmę przeznaczoną specjalnie dla goldenów. Nie da się jednak ukryć, że relatywnie rzadko zdarzają się takie sytuacje. Zanim wybierzemy karmę, musimy więc starannie przeanalizować wszystkie potrzeby pupila – także te, które nie wynikają bezpośrednio z przynależności rasowej. Dostosujmy pokarm do wieku i poziomu aktywności zwierzaka. Psiaka do 15. miesiąca życia karmmy zatem pokarmem dla szczeniąt, który wspomaga prawidłowy rozwój kości i stawów. Dla goldena pracującego zakupmy karmę dla psów aktywnych. Dla pupila będącego psem rodzinnym – karmę niskokaloryczną. W doborze pokarmu kierujmy się zawsze szczególnymi, a zarazem najważniejszymi, potrzebami naszego ulubieńca. W pierwszej kolejności szukajmy pożywienia, które je zaspokoi. Czasem wszystkie psie wymagania udaje się jednak pogodzić – bez problemu możemy wybrać np. karmę dopasowaną równocześnie do wieku i rasy naszego podopiecznego.

↓ KARMY DEDYKOWANE PSOM RASY GOLDEN RETRIEVER ↓

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zdjęcie: Fotolia.pl

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu