karma biologiczna dla kota

Karma biologiczna dla kota

Choć termin brzmi trochę jak kolejna modna dieta, tak naprawdę ma wiele wspólnego wyłącznie ze zbilansowanym i mądrym żywieniem mruczka, opartym o jego potrzeby anatomiczne i fizjologiczne. Karmy biologiczne są bowiem produktami możliwie najbardziej naturalnymi z naturalnych, a to oznacza, że zawierają nie tylko wartościowe składniki pochodzące od lokalnych dostawców, ale również, że przeszły szereg skomplikowanych testów laboratoryjnych, aby właściciele pupili mogli mieć pewność, że kupują zdrowe i najwyższej jakości pożywienie dla zwierzaka. Karmy biologiczne dla kotów kompleksowo odżywiają organizm, dlatego warto wiedzieć o nich trochę więcej.

Czym jest karma biologiczna dla kota?

To najbardziej naturalny z produktów żywieniowych, jaki możemy zaserwować naszemu mruczkowi. Taka karma została zainspirowana menu dzikich kuzynów kotów, aby nawet w małym kanapowcu obudzić prawdziwego tygrysa. Karma biologiczna dla kota charakteryzuje się tym, że jest maksymalnie dopasowana do potrzeb kociego organizmu z punktu widzenia zarówno anatomii, jak i fizjologii. Idea jest bowiem taka, że do tego typu produktu trafiają tylko składniki, które występują w naturalnej, „dzikiej” diecie pupili, a zatem karma jest maksymalnie zbliżona do pożywienia, które upolowałby wolno żyjący zwierzak. Skład karm biologicznych jest wolny od wszelkich przetworzonych produktów, nie wspominając o chemii pod postacią konserwantów, sztucznych aromatów albo zapychaczy. Tego typu produkty nie zawierają też sterydów, antybiotyków ani hormonów, a to oznacza, że mięso albo jajka, które trafiają do takiej karmy muszą być wolne od wszelkich paskudnych dodatków, a zatem całkowicie naturalne. Karma biologiczna dla kota to posiłek niemal od samej matki natury. Dlatego skład jest najbardziej zbliżony do składu upolowanej ofiary: mięso, podroby, trochę warzyw, śladowe ilości owoców, kości i chrząstki, za to prawie bez węglowodanów i oczywiście bez zbóż. Przecież kiedy kot poluje na ofiarę, zjada ją w całości, razem z narządami wewnętrznymi, w tym także z zawartością żołądka. Producenci karm biologicznych biorą zatem pod uwagę koci metabolizm, ale także budowę ciała: siłę nacisku szczęk, rozmiar i rodzaj zębów, długość przewodu pokarmowego, układ mięśniowy i szkieletowy. Wyeliminowano tym samym wszystkie substancje, które są mruczkom całkowicie zbędne.

↓ KARMA BIOLOGICZNA DLA KOTA ↓

Co wyróżnia karmę biologiczną dla kota?

Karma biologiczna dla kota, jak wspomniano wyżej, jest całkowicie naturalna. W jej składzie nie znajdziemy żadnych konserwantów, barwników ani ulepszaczy. To sam dotyczy hormonów, sterydów, antybiotyków i wszelkich innych leków, które potrafi podawać się zwierzętom, z których potem produkuje się karmy. W tym przypadku nie ma o tym mowy. Mięsa jako takiego jest powyżej osiemdziesięciu procent, jest całkowicie naturalne, ale też wolne od pasożytów i bakterii, ponieważ zostało bardzo dokładnie przebadane i to kilkakrotnie. W przypadku karm biologicznych mamy do czynienia z konkretnym gatunkiem lub gatunkami mięsa wraz z informacją, skąd dokładnie ono pochodzi. Oprócz mięsa, w karmie znajdują się podroby, chrząstki i kości, stanowiące cenne źródło pierwiastków oraz wspomagające pracę całego układu pokarmowego, a zwłaszcza perystaltykę jelit. Jaja oraz nieliczne dodatki warzywne są świeże. W karmach biologicznych nie wstępują produkty modyfikowane genetycznie ani nawet mrożone, bo w takim procesie straciły wiele substancji odżywczych. W składzie takiej karmy znajdziemy ponadto nienasycone kwasy tłuszczowe Omega-3 i Omega-6 oraz DHA plus witaminy i minerały. Oprócz mięsa niektóre produkty zawierają także ryby albo specjalnie wyselekcjonowane owoce morza.

Kupujemy karmę biologiczną dla kota

Karmy biologiczne dostaniemy w dobrych sklepach zoologicznym, w Kakadu mamy szeroki wybór takich produktów i serdecznie zapraszamy do zakupów. Nie sugerujmy się nigdy samym hasłem karma biologiczna albo karma naturalna i uważnie przeczytajmy skład takiego pożywienia. Sprawdźmy też datę ważności. Karmy biologiczne dla kotów mają zazwyczaj krótsze daty przydatności i po otwarciu należy przetrzymać się przez dosyć niedługi okres czasu. Wynika to z faktu, że są one niemal nieprzetworzone i pozbawione wszelkich konserwantów. Karmy biologiczne są doskonałym rozwiązaniem dla mruczków z alergiami pokarmowymi oraz wrażliwym układem trawiennym (nie zawierają żaden chemii ani zbóż, które są najczęściej uczulającymi alergenami). Bardzo zasmakują także kocim niejadkom, ponieważ ze względu na wysoką zawartość mięsa oraz podrobów i chrząstek charakteryzują się wyrazistym smakiem i zapachem. Nie tuczą jednak, ponieważ nie zawierają wiele węglowodanów, więc pupile na diecie też powinny zagustować w tego typu produktach, szczególnie, że na długo dają uczucie sytości. Choć karmy biologiczne nie są produktami weterynaryjnymi, mają naprawdę doskonały wpływ na zdrowie mruczka i podnoszą jego witalność oraz dodają sił. To naturalna i przepyszna porcja energii.

↓ KARMA BIOLOGICZNA DLA KOTA ↓

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zdjęcie: © anoushkatoronto – stock.adobe.com

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu