Karma bio dla psa

Karma bio dla psa

Branża ekologiczna rozrasta się coraz bardziej i staje się coraz bardziej popularna. Dotyczy to zarówno produktów dla ludzi, jak i dla zwierząt. Coraz częściej możemy na półkach sklepowych znaleźć karmy ekologiczne, czyli bio, które mają prosty skład, wytworzone są z naturalnych składników pochodzących od lokalnych dostawców i przechodzą specjalny proces obróbki, aby zatrzymać maksymalnie dużo substancji odżywczych. Produkty ekologiczne mają swoich zwolenników oraz zażartych wrogów, wzbudzają wiele kontrowersji i często są przyczyną ożywionych dyskusji na forach internetowych. Wszystko dlatego, że narosło wokół nich wiele mitów, a świadomość ekologiczna jest nadal bardzo niska. Warto odczarować wiele mitów dotyczących karm bio i przekonać się do nich, bo kompleksowo zadbają o organizm pupila. Wysoka zawartość mięsa powinna spodobać się każdemu kudłaczowi i obudzić w nim wilka.

Co wyróżnia karmy bio dla psów?

Karmy bio dla psa wyróżnia kilka ważnych rzeczy. Po pierwsze, znajdziemy na nich informację, że są bio albo ekologiczne. Nie ufajmy jednak samym sloganom na opakowaniu, bo niektórzy producenci wykorzystują samo hasło, aby przyciągnąć uwagę klienta, natomiast tak naprawdę niewiele mają wspólnego ze zdrową żywnością. Łączy się to w związku z tym z punktem drugim, czyli certyfikatem bio, który znajdziemy na opakowaniu pod postacią specjalnego symbolu albo etykiety „bio”. Po trzecie, o karmie ekologicznej świadczy sam skład produktu. Powinien być przejrzysty, prosty, pozbawiony substancji barwiących, ulepszaczy, zapychaczy czy sztucznych konserwantów. Znajdziemy w nich natomiast wysokiej jakości składniki, w większości pochodzenia zwierzęcego. Na pierwszy miejscu w każdej karmie bio figuruje mięso i jest go naprawdę dużo, zazwyczaj powyżej osiemdziesięciu procent, a czasami nawet powyżej dziewięćdziesięciu. Jest to nie tylko czyste mięso, ale także bardzo ważne w psiej diecie podroby, takie jak serca, żołądki albo płuca. Zdarzają się też produkty z chrząstkami, fragmentami mięśni czy kości, maksymalnie zbliżone do naturalnej diety kudłacza. Oprócz mięsa znajdziemy też w karmach bio ryby oraz oleje rybne, bogate w nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6. Najbardziej popularny jest łosoś, ale dostaniemy też dorsza, makrelę, jesiotra czy pstrąga. Dla koneserów z kolei znajdą się owoce morza. Oprócz białka zwierzęcego w karmach bio znajdują się owoce i warzywa, oczywiście jako dodatki. To cenne źródło witamin i minerałów. Wiele z produktów tego typu zawiera także zioła, dobroczynnie wpływające na pracę całego organizmu psiaka. Karmy bio dla psa pełne są także probiotyków, przeciwutleniaczy, kolagenu czy luteiny. Czwarta rzecz, która wyróżnia te karmy spośród innych produktów, to same opakowania, często stworzone z myślą o środowisku naturalnym, poddające się łatwo recyklingowi czy biodegradowalne.

Mity na temat karm bio dla psów

Karmy bio, jak wszystko, co stosunkowo nowe, budzą wiele wątpliwości wśród właścicieli psiaków. Co gorsza, wokół tematu powstają różne plotki, mity i okropne brednie, które naprawdę nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Poniżej lista tych najpopularniejszych.

1. Karmy bio to tylko chwyt marketingowy – tak się dzieje wyłącznie w przypadku nieuczciwych producentów, którzy wykorzystują hasło „bio” lub „eko” do przyciągnięcia uwagi kupujących. Prawdziwą karmę bio poznamy bez trudu po certyfikatach i samym składzie. Od razu stanie się dla nas jasne, że jest to produkt bardzo wysokiej jakości, oparty na naturalnych i właściwie nieprzetworzonych składnikach.

2. Karmy bio kosztują fortunę – kolejny mit. Oczywiście, produkty bio są droższe niż przeciętna karma ze sklepu, ale wcale nie przebijają cen karm Super Premium, które często – choć o bogatym składzie – nie są wyjątkowo ekologicznymi propozycjami. Karmy bio są dla wszystkich, nie tylko dla milionerów. Na zdrowiu naszego pupila nie opłaca się też oszczędzać.

3. Karmy bio są dziwne w smaku – to, że coś jest ekologiczne i pozbawione ulepszaczy smaku nie oznacza, że jest niedobre. Wręcz przeciwnie – jest pyszne, bo smak gwarantują naturalne, świeże produkty. Karmy bio są pełne mięsa, ryb, warzyw, owoców oraz aromatycznych ziół. Nie ma możliwości, aby okazały się niesmaczne. Z kolei ogromna ilość wersji smakowych pozwoli nam dopasować karmę nawet do wybrednego psiaka.

4. Karmy bio zawierają pasożyty i bakterie – to chyba najbardziej niebezpieczny mit, wynikający z ignorancji piszących tego typu komentarze. Naturalność karmy nie oznacza, że nie podlega ona badaniom laboratoryjnym czy obróbce. Wręcz przeciwnie! Karmy bio psów są wyjątkowo często badane, na każdym etapie powstawania, są również poddawane obróbce, aby zapewnić im bezpieczeństwo. Obróbka przebiega po prostu inaczej i jest delikatniejsza, by produkt zachował jak najwięcej substancji odżywczych. Co więcej, produkty, z których powstają karmy bio, są wyjątkowo bezpieczne, bo pochodzą od lokalnych dostawców i z ekologicznych upraw oraz hodowli.

Wybieramy karmę bio dla psa

Karmę bio dopasowuje się do pupila jak każdą inną karmę. Koniecznie weźmy pod uwagę wiek zwierzaka, jego wielkość, rasę, zapotrzebowanie na dodatkowe substancje odżywcze. Większość karm ekologicznych to propozycje nawet dla psich alergików czy kudłaczy z nietolerancjami pokarmowymi albo bardzo delikatnym układem trawiennym, ponieważ nie zawierają zbóż czy chemicznych dodatków. Do wyboru mamy wiele smaków, zarówno w wersji mokrej, jak i suchej. Karmy bio dla psa zazwyczaj dostaniemy jako pełnowartościowe, bazowe produkty do serwowania na co dzień, popularne stają się jednak w ostatnim czasie także karmy uzupełniające, a także przysmaki, aby urozmaicić menu pupila. Jedno jest pewne – warto się skusić na tego typu propozycje kulinarne i absolutnie nie ma się czego bać! Coraz więcej firm rozszerza swoje oferty właśnie o produkty bio.

↓ KARMA BUTCHER’S BIO DLA PSA ↓

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title
Zdjęcie: © Rawpixel.com — istockphoto.com

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu