Kakadu angażuje się w ochronę mórz i oceanów promując pokarmy z certyfikatem MSC

Kakadu angażuje się w ochronę mórz i oceanów promując pokarmy z certyfikatem MSC

Kakadu angażuje się w ochronę mórz i oceanów

Kakadu będzie dążyć do tego, aby jak najwięcej karm dla zwierząt dostępnych w jej asortymencie pochodziło od producentów, wykorzystujących w produkcji ryby pochodzące ze stabilnych, przyjaznych środowisku połowów, posiadających certyfikat niezależnej organizacji pozarządowej MSC.

Jako jeden z liderów rynku zoologicznego, planujemy zwiększać asortyment karm dla zwierząt z certyfikatem MSC. Dołożymy wszelkich starań aby do roku 2025 w ofercie sklepu znajdowało się minimum 80% dostępnych na polskim rynku produktów z dzikimi rybami i owocami morza, które posiadają certyfikat MSC (z wyłączeniem produktów w markach własnych innych sklepów).

Będziemy wspierać działania na rzecz promowania zrównoważonego rybołówstwa i produktów z certyfikatem MSC oraz rozwoju programu MSC w Polsce. Poprzez szereg działań promocyjnych chcemy stopniowo zwiększać dostępność i sprzedaż karm z dodatkiem ryb posiadających ten certyfikat. Równocześnie zobowiązujemy się wspierać dostawców w dążeniu do większego zaangażowania się w ochronę żywych zasobów mórz i oceanów oraz zwiększenia liczby certyfikowanych surowców w produkcji karm dla zwierząt.

Przełowienie mórz i oceanów – globalny problem

Certyfikat MSC gwarantuje, że ryby i owoce morza pochodzą wyłącznie ze zrównoważonych połowów, które w mniejszym stopniu wpływają na ekosystem morski, pozostawiają więcej ryb w morzach i oceanach oraz sprzyjają innym zwierzętom morskim.

Jest to szczególnie ważne, gdyż jak informuje Organizacja Narodów Zjednoczonych do Spraw Wyżywienia i Rolnictwa, z roku na rok coraz więcej światowych zasobów ryb jest przełowionych. Problem dotyczy już ponad 33% stad ryb, a odsetek ten jest ponad trzy razy wyższy niż jeszcze w połowie lat 70-tych . Przyczynami pogarszającej się kondycji mórz i oceanów, jest nadmierna eksploatacja łowisk, nielegalne i destrukcyjne połowy. To wpływa negatywnie nie tylko na ekosystemy morskie i liczebność gatunków, ale również na sytuację milionów ludzi, których byt zależy od gospodarki morskiej.

Produkty ze zrównoważonych połowów w Kakadu

Super ZOO Sp.z.o.o jako pierwsza polska firma z branży zoologicznej podjęła zobowiązanie wprowadzenia do sprzedaży szerokiego asortymentu karm dla zwierząt z certyfikatem MSC. Dążymy do tego, by jak największa część produktów pochodziła od wytwórców, którzy do produkcji wykorzystują ryby i owoce morza, pochodzące z certyfikowanych połowów.

↓ KARMY DLA KOTÓW Z CERTYFIKATEM MSC ↓

Według badań przeprowadzonych przez niezależną agencję GlobeScan aż 88% polskich konsumentów ryb i owoców morza uważa, że powinniśmy chronić morza i oceany dla przyszłych pokoleń. Natomiast 75% badanych stwierdza, że deklaracje marek i sieci sklepowych powinny być potwierdzone przez niezależne organizacje pozarządowe. Rosnące zaangażowanie w Program MSC kolejnych firm, pokazuje, że biznes chce odpowiadać na to zapotrzebowanie i oferować swoim klientom rozwiązanie w postaci certyfikowanych produktów. Daje to nadzieję na coraz skuteczniejszą ochronę mórz i oceanów.

MSC (Marine Stewardship Council) jest niezależną, międzynarodową organizacją pozarządową. Wraz z naukowcami, rybakami oraz organizacjami ekologicznymi MSC opracowało standardy środowiskowe w zakresie zrównoważonego rybołówstwa, aby promować przyjazne środowisku praktyki rybackie wśród konsumentów i partnerów na całym świecie. Działania MSC obejmują wyróżnianie odpowiedzialnych praktyk rybackich certyfikatem MSC, certyfikację w łańcuchu dostaw, współpracę z partnerami biznesowymi oraz programy edukacyjne wpływające na decyzję zakupowe konsumentów na całym świecie.

Niebieski certyfikat MSC znajdujący się na produktach rybnych i owocach morza pochodzących ze zrównoważonych połowów, gwarantuje, że pochodzą one ze stabilnych i dobrze zarządzanych łowisk, a produktami rybnymi i owocami morza będziemy cieszyć się zarówno my jak i przyszłe pokolenia.

Już ponad 380 rybołówstw z ponad 35 krajów świata posiada certyfikat MSC, a ponad 100 kolejnych przechodzi obecnie proces certyfikacji, co przekłada się na blisko 15% światowych połowów dzikich ryb z certyfikatem MSC. Dzięki temu na całym świecie dostępnych jest już ponad 36 000 produktów w ponad 100 krajach. W Polsce dostępnych jest już blisko 1000 produktów, które można znaleźć w największych sieciach handlowych.

Więcej informacji o Programie MSC i zrównoważonych połowach można znaleźć na stronie: www.msc.org/pl

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu