{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Kaganiec dla yorka

Niepozorny york niebezpiecznym agresorem? Choć może wydawać się to zaskakujące, nie jest to wcale wykluczone. Yorkshire terriery to psy niezależne, posiadające silny instynkt łowiecki. Ich żywe usposobienie może więc czasami powodować poważne problemy. Jeśli trudno nam poskromić małego pupila, koniecznie powinniśmy zakupić dla niego kaganiec.

Kiedy york powinien nosić kaganiec?

Kaganiec kojarzy nam się przede wszystkim z potężnymi czworonogami, często zaliczanymi do ras agresywnych i niebezpiecznych. W rzeczywistości jest to jednak akcesorium niezbędne właścicielom niemal wszystkich psów. Warto pamiętać, że podczas podróży komunikacją miejską lub pociągami nasz pupil obowiązkowo powinien mieć kaganiec. Na nic zdadzą się bowiem tłumaczenia, że nasz ulubieniec jest malutki i niegroźny. Również na terenie niektórych gmin (w zależności od miejscowych przepisów) jesteśmy zobowiązani do wyprowadzania pupila na spacery w kagańcu.

Yorki, ze względu na ich wielkość, nie budzą respektu. Właśnie dlatego wiele osób lekceważy zagrożenie. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że psy tej rasy nie są typowymi kanapowcami i pierwotnie były przeznaczone do pracy – np. niegdyś świetnie radziły sobie z tępieniem gryzoni. Aby mogły wykonywać efektywnie swoje zadania, musiały posiadać silnie rozwinięty instynkt łowiecki. Nie jest więc niczym dziwnym, że u yorków występuje agresja drapieżnicza. Podobnie jak wszystkie inne psy, mogą też cierpieć z powodu lękliwości, niewłaściwej socjalizacji i błędów wychowawczych. Gryzienie bywa też reakcją na niespodziewane zdarzenie, stres lub ból. Sytuacji, w których czworonóg może zaatakować, jest więc bez liku. Jeśli zatem spacerujemy z psem po często uczęszczanym terenie lub wybieramy się z nim do weterynarza, na wszelki wypadek, warto zaopatrzyć go w kaganiec (przeczytaj więcej o szelkach dla yorków KLIK).

Jaki kaganiec wybrać dla yorka?

Yorkshire terriery to małe, delikatne pieski. Ze względu na ich budowę i niską masę ciała (około 2-3 kg) nie należy wybierać dla nich ciężkich metalowych kagańców. Takie akcesoria byłyby niewygodne, dlatego z pewnością nie spełniałyby dobrze swojej funkcji. Jaki więc powinien być kaganiec dla yorka? Przede wszystkim lekki i miękki. Idealne będą akcesoria wykonane z plastiku lub skóry. Wyglądem przypominają one metalowe kagańce koszykowe, jednak są od nich duże lżejsze, a co za tym idzie, dużo wygodniejsze. Czworonóg może też w nich swobodnie otwierać pysk i dyszeć, dlatego nadają się nawet na dłuższe spacery lub podróże. Kagańce plastikowe są ponadto łatwe w czyszczeniu i odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne.

Jeżeli nasz mały pupil będzie potrzebował kagańca jedynie okazjonalnie, np. w czasie wizyty u weterynarza, możemy zdecydować się także na model materiałowy. Kagańce nylonowe ściśle przylegają do pyska psiaka, dlatego uniemożliwiają zwierzakowi ziajanie. Nie są więc przeznaczone do noszenia podczas codziennych spacerów, zwłaszcza w trakcie upalnych dni.

Jak dopasować kaganiec dla yorka?

Kaganiec musi być idealnie dopasowany do kufy naszego czworonoga. Przed zakupem musimy zatem zmierzyć długość i obwód psiego pyska. Dla yorków zaprojektowane zostały najmniejsze akcesoria o rozmiarze XS lub S (o numerze 0-1). Najczęściej dedykowane są psiakom o obwodzie kufy 10-24 cm. Warto jednak upewnić się odnośnie do rozmiarów wybranego kagańca. W zależności od producenta mogą się one nieco różnić. Sprawdźmy też, czy można odpowiednio wyregulować paski, a zapięcia są wystarczająco wytrzymałe. Źle dobrany kaganiec może uciskać czworonoga. W przypadku psów małych ras jest jednak bardziej prawdopodobne, że będzie spadał, a pupil nie będzie miał najmniejszego problemu, żeby go zdjąć. Właściwie dobrany kaganiec nie wywołuje u psa dyskomfortu, dlatego dużo łatwiej przyzwyczaić do niego zwierzaka. Jeśli jednak psiak, mimo upływu czasu, nie akceptuje nowego akcesorium, czasami konieczna bywa wymiana kagańca na innym model (przeczytaj również o obrożach dla yorkach KLIK).

↓ KAGAŃCE ODPOWIEDNIE DLA PSÓW RASY YORK ↓

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zdjęcie: Fotolia.pl

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu