kaczka w diecie psa i kota

Kaczka w diecie psa i kota

Z roku na rok świadomość opiekunów psów i kotów rośnie. Starają się oni wprowadzać do diety rzadziej stosowane składniki lub zmieniać sposoby żywienia (np. zwolennicy diety BARF). Wybór kaczki jako źródła białka pochodzenia zwierzęcego wydaje się być świetnym pomysłem. Z rok na rok rośnie w Polsce produkcja mięsa kaczego. Charakter chowu kaczek w Polsce (półintensywny, z dostępem do zbiorników wodnych i świeżego powietrza) różni się od ferm kurcząt brojlerów i indyków – co ma znaczenie przy wzroście ekologicznej świadomości Polaków. Kaczka, obok gęsiny jest uznawana za najbardziej szlachetnie mięso drobiowe.

Mięso kaczki jest doskonałym źródłem białka o dobrej strawności i smakowitości i niskiej zawartości kwasów tłuszczowych nasyconych. Jest bogatym źródłem witamin z grupy B i zawiera duże ilości fosforu i potasu. Witamina B1 (tiamina) wspomaga pracę układu krążenia, wpływa pozytywnie na wzrost i rozwój kości. Z kolei B6 (pirydoksyna) odgrywa znaczącą rolę w przemianach białka i tłuszczu w organizmie. Ma wypływ na ciśnienie krwi, skurcze mięśni i odporność organizmu. W wytwarzaniu czerwonych krwinek w szpiku bierze udział witamina b12. Mięso kacze zawiera również cynk i selen, który bierze czynny udział w zwalczaniu wolnych rodników. Selen pomaga w ustabilizowaniu funkcjonowania tarczycy. Mięso kaczki zawiera znaczne ilości tłuszczu, co z jednej strony powoduje wzrost kaloryczności diety ( istotne dla psów sportowych), jak i stanowi cenne źródło wielonienasyconych kwasów tłuszczowych omega 3. Jest łatwostrawne, często z powodzeniem jest stosowane u zwierząt z wrażliwym przewodem pokarmowym. Nie sposób zapomnieć o wysokim stężeniu żelaza w mięsie.

Kacze mięso zawiera około 21 % białka w filecie, średnia zawartość to 15 %. Z kolei tłuszczu w całej tuszce jest nawet 28 %, a w filecie ok. 8 %.

Coraz częściej u naszych pupili z objawami świądu lekarze weterynarii podejrzewają alergię pokarmową. Korzystne jest wybranie mięsa kaczki jako jedynego źródła białka pochodzenia zwierzęta w przeprowadzeniu diety eliminacyjnej. Polega ona na podawaniu zwierzęciu pokarmu zawierającej rodzaj białka, którego nigdy wcześniej nie jadło. Konieczne jest, aby taka dieta trwała min. 6-8 tygodni i od początku jej trwania była rygorystycznie przestrzegana. Na zakończenie diety wskazana jest próba prowokacyjna – podanie niewielkiej ilości podejrzewanego alergenu i ocena reakcji organizmu ( czy świąd powrócił).

Różnorodność jest przyprawą życia i kluczem do optymalnego żywienia psów i kotów. Starajmy się zmieniać składniki diety, pobudzać kubki smakowe naszych pupili. Zapewni to im długie i szczęśliwe życie.

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title Autor: Lek.wet. Jakub Sadłowski, Warszawa

Zdjęcie: © chendongshan – stock.adobe.com

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu