Jednobialkowa karma dla kota

Jednobiałkowa karma dla kota

Karmy jednobiałkowe, zwane także monoproteinowymi, stały się ostatnio bardzo popularne. Sięgają po nie zwłaszcza właściciele kotów o specjalnych potrzebach żywieniowych, którym posiłki z uproszczonym składem rzeczywiście mogą wyjść na zdrowie. Uważa się, że podając kotu karmę tego rodzaju możemy ograniczyć różne dolegliwości i problemy zdrowotne. Zobaczmy więc, czym właściwie są jednobiałkowe karmy dla kota i kiedy warto je podawać?

Czym są karmy jednobiałkowe?

Mówiąc najprościej, karmy jednobiałkowe to takie, które w swoim składzie zawierają tylko jeden określony rodzaj mięsa, czyli białka. Żywienie kota produktami tego rodzaju to element dużo bardziej złożonej koncepcji, której istotą jest eliminowanie z diety zwierzaka tych składników, które najczęściej powodują różnego rodzaju dolegliwości zdrowotne. Chodzi tu przede wszystkim o różnego typu proteiny wywołujące nadwrażliwość lub alergię pokarmową. Receptura karmy powinna być oparta na jednym źródle białka, na przykład czystego mięsa wołowego, z dodatkiem warzyw lub innych wartościowych dla kota składników odżywczych.

Kiedy jednobiałkowe a alergia u kota

Alergie i nietolerancje pokarmowe to już dosyć powszechny problem u kotów (poczytaj więcej o alergii u kota KLIK). Reakcje tego typu przeważnie wywoływane są przez niektóre proteiny pochodzenia zwierzęcego lub roślinnego. Właśnie z myślą o takich czworonogach opracowano program diety monobiałkowej, opartej na specjalistycznej karmie z ograniczoną ilością składników. Im prostszy jest skład karmy, tym mniejsze prawdopodobieństwo alergii lub nietolerancji na którąś z substancji. Przy takim sposobie żywienia możemy znacznie ograniczyć uciążliwe objawy alergii i niestrawności u kota.

↓ JEDNOBIAŁKOWA KARMA DLA KOTA ↓


Karmy jednobiałkowe stosuje się także w celach diagnostycznych, kiedy podejrzewamy, że kot może być uczulony na pewne składniki pokarmu. Eliminując z diety kota większość źródeł białka możemy rozpoznać, które z nich powodowało reakcję alergiczną. Po rozpoznaniu alergenu należy wciąż podawać kotu karmę monoproteinową, by mieć stałą kontrolę nad jego zdrowiem i zapobiec kolejnym reakcjom uczuleniowym.

Kiedy jeszcze warto podawać kotu karmę jednobiałkową?

Pokarmy jednobiałkowe zaleca się także futrzakom borykającym się z nadwrażliwością przewodu pokarmowego. Produkty tego rodzaju wytwarza się wyłącznie z naturalnych oraz starannie wyselekcjonowanych surowców, są więc lekkostrawne i doskonale przyswajalne przez organizm mruczka. Do produkcji karm monobiałkowych często wykorzystuje się także rodzaje mięs, których przeważnie nie spotyka się w pokarmach dla kotów, np.: z dziczyzną, koniną lub mięsem królika. Z uwagi na to , karmy te smakują także kotom grymaszącym przy misce lub z apetytem osłabionym przez chorobę.

Jak dobrać karmę jednobiałkową dla kota?

Wybierając karmę jednobiałkową dla kota, weźmy pod uwagę przede wszystkim rodzaj mięsa wchodzący w jej skład. Należy wybrać pokarm z mięsem, którego zwierzak jeszcze nie jadł lub które pojawiało się w jego jadłospisie tylko okazjonalnie. Wskazane jest także, by karma opierała się na jednym źródle węglowodanów lub w ogóle nie zawierała zbóż. Warto wybierać produkty z dodatkiem warzyw, takich jak marchew lub dynia, które dostarczają futrzakowi cennych witamin i minerałów. Dużą rolę odgrywają też składniki ograniczające objawy alergii, takie jak prebiotyki czy nienasycone kwasy tłuszczowe. Unikajmy z kolei produktów zawierających konserwanty i sztuczne barwniki, które także wywołują nadwrażliwość u kotów.

Karmy jednobiałkowe dla kotów dostępne są w sklepach Kakadu w wielu różnych wersjach smakowych. Dzięki temu z pewnością uda nam się dopasować posiłek do preferencji naszego pupila.

Jak stosować karmy monobiałkowe u kota?

Jeśli karmę jednobiałkową stosujemy w celu zdiagnozowania alergii, powinniśmy podawać ją mruczkowi przez minimum 8 tygodni. Pamiętajmy, by w tym czasie ściśle trzymać się wybranego rodzaju mięsa i nie podawać pupilowi żadnych przekąsek, zawierających białko innego pochodzenia. Po rozpoznaniu źródła alergii możemy stopniowo wprowadzać do diety pupila inne rodzaje protein.

Karmę monobiałkową stosuje się także w ramach leczenia alergii pokarmowych. Pamiętajmy jednak, że długotrwałe podawanie kotu pokarmu o uproszczonym składzie może wiązać się z koniecznością uzupełniania niedoborów pewnych substancji odżywczych. Możemy robić to za pomocą różnego rodzaju suplementów i preparatów witaminowych dla kotów. Po pewnym czasie możemy też zmienić karmę na hipoalergiczną.

↓ JEDNOBIAŁKOWA KARMA DLA KOTA ↓

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zdjęcie: © Africa Studio – stock.adobe.com

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu