Jakie zabawy lubią psy?

Jakie zabawy lubią psy?

Zabawa to nie tylko recepta na nudę, ale przede wszystkim prosty sposób na utrzymanie pupila we właściwej kondycji zdrowotnej i emocjonalnej. Niestety wielu opiekunów wciąż bagatelizuje to, jak ważną rolę pełni zabawa w życiu każdego psa. A jednak warto zadbać o to, by nasz zwierzak miał szansę wyszaleć się i wybiegać podczas zabawy, czy to w domu, czy na dworze. Dziś podpowiadamy, jakie zabawy lubią psy i jak organizować im czas, by były szczęśliwe.

Jakie zabawki dla psów są najlepsze?

Dlaczego zabawa z psem jest tak ważna?

Nikt nie lubi się nudzić, prawda? To samo można powiedzieć o naszych domowych ulubieńcach. Każdy pies, nawet najbardziej leniwy kanapowiec potrzebuje chociaż odrobiny rozrywki i ruchu w ciągu dnia, by prawidłowo się rozwijać i funkcjonować. Trzeba pamiętać, że zabawa odgrywa w życiu psa ogromnie istotną rolę i jest dla niego czymś znacznie więcej niż tylko sposobem na miłe spędzanie czasu. Podczas zabawy pies realizuje swe naturalne, instynktowne potrzeby, zażywa niezbędnej dawki ruchu i rozładowuje nadmiar drzemiącej w nim energii. Z kolei brak okazji do zabawy powoduje nudę i stres, pod którego wpływem pies staje się nerwowy, hałaśliwy czy nadpobudliwy. To właśnie znudzone domową rutyną czworonogi są najczęściej odpowiedzialne za niszczenie mebli, gryzienie butów czy brudzenie w domu. A wszystkich tych kłopotów można by łatwo uniknąć, zapewniając psu zajęcie i rozrywkę w ciągu dnia.  Jakie zabawy lubią psy? Oto kilka propozycji!

Jak bawić się z psem w domu?

Przestrzeń w domu czy mieszkaniu jest z reguły dość ograniczona, ale nawet tam można zorganizować dla psa coś ciekawego. Jedną z ulubionych zabaw czworonogów jest przeciąganie i siłowanie się o pluszaka czy inną zabawkę. Doskonale sprawdzają się zabawki w postaci lin i szarpaków albo piszczące zabawki gumowe. Podczas przeciągania pies rozwija swoją siłę, pobudza naturalne instynkty, rozładowuje nadmiar energii oraz negatywne emocje. Pamiętajmy, by nie pozwalać psu wygrywać za każdym razem, dzięki temu zabawa będzie mniej przewidywalna i ciekawsza.

↓ SZARPAKI DLA PSA ↓

Kolejna z zabaw, jakie lubią psy to zabawa w tropienie przysmaków. Poszukiwanie ukrytych smakołyków może kojarzyć się zwierzakowi z polowaniem, pobudza go do wysiłku i aktywności. Aby zachęcić go do zabawy, możemy stworzyć coś na kształt szlaku z kąsków karmy i prowadzić go ich tropem. Żeby nie było zbyt prosto, pochowajmy niektóre kąski w pudełkach, grach interaktywnych, piłkach czy innych zakamarkach. Jeśli pupil lubi taką rozrywkę, możemy sprawić mu grę strategiczną. Zwierzak będzie musiał trochę pogłówkować, by dobrać się do ukrytych wewnątrz smakołyków.

↓ PLUSZAKI DLA PSA ↓

Spacer z psem – w co lubią bawić się psy?

Zabawa w domu to oczywiście nie wszystko. Nasz pupil do pełni szczęścia potrzebuje jeszcze długiego, intensywnego spaceru połączonego z wesołą i angażującą go zabawą. Każdego dnia pies powinien móc wybiegać się i wyszaleć, bo dawka aktywności fizycznej nie tylko utrzymuje go w dobrej kondycji, ale też pozwala zachować równowagę emocjonalną. Jakie zabawy na dworze lubią psy?

Pierwszą z nich jest oczywiście zabawa w aportowanie. To wspaniała rozrywka, która nie tylko sprawia psu ogromną frajdę, ale też zaspokaja jego potrzebę ruchu. Jeśli chodzi o zabawki do aportowania », to do wyboru mamy różnego rodzaju piłki oraz frisbee (poczytaj więcej o frisbee dla psa KLIK »). To, na którą się zdecydujemy zależy od nas i samego pupila – niektórym czworonogom łatwiej chwycić piłkę, a rzucanie i łapanie frisbee wymaga pewnej wprawy. Do ras, które szczególnie lubią zabawę w aportowanie należą między innymi labradory, border collie oraz golden retrievery.

↓ ZABAWKI DLA PSA DO APORTOWANIA ↓

Kolejna zabawa, którą lubią psy to przeciąganie liny z zawiązanymi na niej supłami. Jeśli nie mamy jej pod ręką, możemy wykorzystać szarpak, ten sam, którym bawiliśmy się z psem w domu. Zabawa na dworze ma jednak tę zaletę, że nie musimy martwić się o sprzęty, które mogłyby ulec uszkodzeniu podczas szaleństw pupila. Zabawa w przeciągnie sprawia wielu psom ogromną frajdę, więc warto zaproponować coś takiego własnemu ulubieńcowi.

Zabawki dla psa – jakie wybrać?

Każdego dnia powinniśmy wygospodarować przynajmniej pół godziny na zabawę z pupilem. To ważne nie tylko z uwagi na kondycję czy samopoczucie zwierzaka, ale również wzajemną więź oraz zaufanie, jakim nas darzy. Jeśli większą część dnia spędzamy poza domem, warto zadbać również o kilka zabawek, którymi pies będzie mógł bawić się sam. Doskonale sprawdzają się zabawki w typie gryzaków, zwłaszcza te naturalne, które po dokładnym przeżuciu pies będzie mógł zjeść.

↓ GRYZAKI DLA PSA ↓

Niektóre psy lubią bawić się piłkami, inne pluszakami, ale prawdziwym hitem są zabawki interaktywne oraz kule-smakule, krótko mówiąc – wszystko to, co może zawierać przysmaki. Wewnątrz zabawek można ukryć porcję karmy albo kilka ulubionych smakołyków naszego pupila. Pies będzie musiał manewrować zabawką tak, aby przekąski z niej wypadły lub rozwiązać swego rodzaju łamigłówkę. Im bardziej kreatywna zabawa, tym lepiej!

↓ INTERAKTYWNE ZABAWKI DLA PSA ↓

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title


Zdjęcie: © gilitukha — istockphoto.com

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu