Jakie obroże dla psów są najlepsze?

Jakie obroże dla psów są najlepsze?

Wielu właścicieli, wybierając obroże dla swojego psa, kieruje się wyłącznie jej wyglądem, a przecież poza walorami estetycznymi musi ona spełniać jeszcze inne, o wiele ważniejsze, kryteria. Należy mieć na uwadze przede wszystkim wygodę psa i wybrać taką, która nie spowoduje otarć na szyi, ani późniejszych problemów zdrowotnych. Ponadto obroża powinna zapewniać zwierzęciu maksimum bezpieczeństwa podczas spacerów.

Obroże dla psów, a materiał

Kupując obrożę dla psa należy zwracać uwagę na materiał, z którego jest wykonana oraz jego jakość. Wielu właścicieli decyduje się na tradycyjne obroże skórzane. Zazwyczaj są one bardzo wytrzymałe, ale dużo zależy od jakości wyrobu. Jeśli skóra jest zbyt cienka i pozbawiona podszycia może się z czasem rozciągnąć, a nawet zerwać, jeśli pies lubi mocno ciągnąc podczas spacerów. Barwiona skóra może również farbować sierść pupila, co nie wygląda estetycznie szczególnie, gdy pies ma jasne umaszczenie. Wybierając skórzaną obrożę warto również zwrócić uwagę na jej podszycie, gdyż zbyt ostre może powodować kołtunienie sierści. Najlepiej wybierać te podszywane ekoskórą, polarem albo filcem.

Równie popularne są obroże parciane, charakteryzujące się dużą wytrzymałością. Decydując się na taką należy pamiętać o tym, aby co jakiś czas ją zdjąć i dokładnie wyczyścić. Niestety, nasiąkają one wodą, co przyczynia się do rozwoju drobnoustrojów, które z kolei mogą być szkodliwe dla skóry zwierzęcia.

Dużym zainteresowaniem cieszą się także obroże metalowe. Ich zaletą jest to, że nie odciskają się na sierści ani nie nasiąkają wodą. Przed zakupem takiej obroży należy upewnić się jednak czy pies nie jest uczulony na nikiel i czy dźwięk metalowych ogniw nie będzie drażnił wrażliwego słuchu pupila.

Rodzaj zapięcia

To głównie od rodzaju i wytrzymałości zapięcia zależy bezpieczeństwo czworonoga. Decydując się na obrożę zapinaną na plastikowy zatrzask należy pamiętać, że musi on być mocny i wykonany z materiału dobrej jakości, tak aby nie rozpiął się, gdy pies mocniej szarpnie. Tego typu klipsy mogą również łamać się lub pękać. Obroże o plastikowych zatrzaskach sprawdzą się lepiej u mniejszych lub średnich psów, które nie ciągną podczas spacerów (dowiedz się co zrobić, gdy pies ciągnie na smyczy KLIK). Na rynku pojawiają się również obroże o metalowych klipsach.

Tradycyjnym rodzajem zapięcia jest metalowa sprzączka. Obecnie używa się ich rzadziej i raczej tylko przy obrożach wykonanych ze skóry. Niemniej jednak jest to mocne, wytrzymałe zapięcie, które zasługuje na uwagę, szczególnie ze strony właścicieli dużych i silnych psów.

Obroża półzaciskowa dla psa

Niezwykle popularne w ostatnim czasie stały się obroże półzaciskowe. Zasada ich działania opiera się na prostym, ruchomym obwodzie, składającym się z regulowanego paska oraz części zaciskowej. Obrożę wkłada się i zdejmuje przez głowę psa, nie trzeba niczego rozpinać. Pasek obroży układa się luźno wokół szyi psa, a zaciska dopiero gdy pupil mocno pociągnie. Część zaciskową można dowolnie wyregulować, tak by nie opinała szyi psa zbyt mocno. Zaletą takiej obroży jest to, że pies właściwie nie może się zerwać, ani wyciągnąć z niej głowy.
Obroże półzaciskowe rozróżnia się na podstawie elementu zaciskającego, którym może być ozdobna taśma, łańcuszek lub pętelka – martingale. Półzacisk z łańcuszkiem jest najbardziej wytrzymały, gdyż cały element jest spawany.

Standardowe wersje takich obroży stworzono z myślą o właścicielach, którzy próbują oduczyć swojego pupila szarpania i ciągnięcia na spacerach.

Kolczatki i dławiki

Ostatni rodzaj obroży dla psów stanowią wszelakie kolczatki i dławiki. Działają one na podobnej zasadzie co obroże półzaciskowe, jednak nie posiadają żadnej regulacji i nie da się ograniczyć szerokości zacisku. Warto zaznaczyć, że nie są to obroże przeznaczone do codziennych spacerów, za to świetnie posłużą jako pomoc w szkoleniu psa.

Zdjęcie: Fotolia.pl
{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu