Jaki wybvrac transporter dla psa

Jaki wybrać transporter dla psa?

Podróże z pupilem potrafią dostarczyć wielu ekscytujących wrażeń. Zanim jednak przyjdzie nam cieszyć się z upragnionego wypoczynku, musimy zadbać o to, aby przejazd był całkowicie bezpieczny – nie tylko dla nas, ale też dla naszego ulubieńca. W takiej sytuacji często niezastąpiony okazuje się transporter. Na co powinniśmy zwrócić uwagę, wybierając transporter dla psa? Jaki model będzie odpowiedni dla naszego zwierzaka?

Jak bezpiecznie przewozić psa?

Każdy pies, niezależnie od wielkości, musi być przewożony w warunkach, które zapewnią mu komfort i bezpieczeństwo. Zbyt duża swoboda podczas jazdy nigdy nie jest wskazana. Niespodziewana sytuacja na drodze może bowiem wywołać u naszego pupila panikę, a co za tym idzie spowodować zupełnie nieoczekiwaną reakcję. Psiak może nie tylko dotkliwie się zranić, ale również rozproszyć kierowcę pojazdu. W takiej sytuacji nietrudno o wypadek. Z tego powodu psy małych ras powinny być zawsze przewożone w transporterze. Sytuacja nieco się komplikuje, jeśli mamy do czynienia z dużym czworonogiem. Co zrobić, jeśli standardowy pojemnik podróżny jest dla niego zbyt ciasny? Pupila możemy przewozić wtedy w specjalnej, obszernej klatce (przeczytaj więcej o tym, kiedy potrzebna jest klatka dla psa KLIK). Jeżeli jednak takie rozwiązanie nas nie przekonuje, powinniśmy skorzystać z innych gadżetów. Dla psa warto zakupić pasy bezpieczeństwa i matę samochodową. Niezależnie od tego, jakie akcesoria wybierzemy, pamiętajmy – czworonóg podczas podróży samochodem musi być odgrodzony od kierowcy.

Jaki transporter dla psa wybrać?

Na rynku dostępne są różne rodzaje transporterów dla psów. Z pewnością najczęściej wybieraną opcją są pojemniki z tworzyw sztucznych. Zazwyczaj posiadają one metalowe drzwiczki, przez które czworonóg wchodzi do środka. Pojemniki plastikowe możemy z łatwością przenosić lub zamontować w samochodzie. Transportery tego typu sprawdzają się nawet podczas długich wyjazdów. Jeśli planujemy podróżować z pupilem samolotem, musimy wybrać model z atestem linii lotniczych.

Czasami bardziej wygodna niż transporter plastikowy może okazać się torba podróżna. Jest ona dobrym rozwiązaniem, zwłaszcza jeśli często przemieszczamy się z psiakiem pieszo lub środkami komunikacji miejskiej. Torba dla psa » powinna posiadać specjalną siateczką, zapewniającą naszemu pupilowi odpowiednią wentylację.


Psiaka możemy przewozić także w metalowej klatce, którą zazwyczaj montuje się w bagażniku. Transportery tego typu posiadają najczęściej plastikowe dno, na którym możemy położyć ulubione posłanie czworonoga. Zaletą klatek jest przede wszystkim ich rozmiar, który powoduje, że można w nich przewozić nawet bardzo duże psy.

Oprócz typowych pojemników podróżnych w sklepach możemy spotkać również transportery rowerowe. Podobnie jak w przypadku innych akcesoriów podróżnych dla pupila do wyboru mamy plastikowe pojemniki, torby lub koszyki. W zależności od modelu, transporter rowerowy mocuje się albo na bagażniku, albo na kierownicy.

Jak duży powinien być transporter dla psa?

Transporter dla psa musi być na tyle obszerny, aby umożliwić pupilowi swobodne rozciąganie i wstawanie. Istotna jest również waga naszego czworonoga. Nigdy nie należy bowiem nadmiernie obciążać transportera. Z rozmiarem kontenera nie powinniśmy jednak przesadzać. W zbyt dużej klatce pies będzie bardziej narażony na urazy. Istnieje też ryzyko, że czworonóg z części transportera uczyni swoją toaletę.

Jak przyzwyczaić psa do transportera?

Zanim przyjdzie czas na pierwszą przejażdżkę w transporterze, nasz ulubieniec powinien najpierw zapoznać go na neutralnym gruncie. Ustawmy więc klatkę podróżną w widoczny miejscu, najlepiej wypełniając ją smakołykami. Warto w pobliżu transportera pozostawić też ukochane zabawki czworonoga. Pozwoli to stworzyć pozytywne skojarzenia. Możemy również zastosować trening klikerowy i nagradzać każdy krok naszego zwierzaka przybliżający go do wejścia do transportera. Jeśli psiak nie będzie miał już problemu z wchodzeniem do klatki podróżnej, powinniśmy nauczyć go grzecznego pozostawania wewnątrz. Stopniowo należy więc wydłużać czas, który nasz czworonóg musi spędzić w transporterze, aby otrzymać smakołyk. Kiedy psiak będzie już chętnie przebywał wewnątrz kontenera, warto zabrać go na krótką wycieczkę. Co istotne – celem pierwszej podróży powinno być miejsce lubiane przez naszego pupila – w żadnym zaś wypadku gabinet weterynaryjny.

Zdjęcie: Fotolia.pl

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu