transporter dla chomika 938x535 - Jaki wybrać transporter dla chomika?

Jaki wybrać transporter dla chomika?

papug200 1 - Jaki wybrać transporter dla chomika?
Transporter dla chomika kup w e-sklepie Kakadu »

Transporter dla chomika to produkt, który zawsze właściciel powinien mieć w domu. Nie używa się go codziennie, ale kiedy jest już potrzebny, to należy mieć go od razu pod ręką. Dobry transporter spełnia swoją funkcję, gdy jest bezpieczny, wygodny, ma dobrą wentylację i sprawia, że nasz chomik czuje się w nim komfortowo. Dlatego warto kupić produkt, który jest wysokiej jakości. Dzięki temu posłuży zwierzakowi przez długi czas, a my nie będziemy się denerwować, że coś się stanie w trakcie podróży. Nie zapomnijmy również, że w okresie zimowym należy wyścielić transporter dla chomika czymś ciepłym, żeby zwierzak się nie przeziębił. Można również rozważyć wrzucenie do środka zabawki albo czegoś do jedzenia. Smakołyki przydają się szczególnie wtedy, gdy nasz mały futrzak denerwuje się podczas podróży (sprawdź, jakie przysmaki podawać chomikowi KLIK).

Kiedy przydaje się transporter dla chomika?

Transporter to bardzo ważne akcesorium. Przydaje się przede wszystkim wtedy, gdy musimy zabrać naszą pociechę do weterynarza. Bez względu na to, czy zamierzamy przemieszczać się samochodem, autobusem, czy nawet iść na piechotę (bo klinika jest blisko), absolutnie nie wolno przenosić chomika tak po prostu, na rękach. To niebezpieczne! Zwierzę może uciec, upaść na ziemię, przeziębić się i do tego pogryźć także właściciela. Dobry transporter to w takiej sytuacji podstawa. Przydaje się również w samej przychodni weterynaryjnej, gdzie często trzeba poczekać na wizytę. Dla zwierzaka to o wiele bardziej komfortowe, kiedy może siedzieć w transporterze, gdzie panuje spokój, jest ciszej i ciemniej. Widok innych pupili z pewnością nie złagodzi stresu chomika. Druga ważna sytuacja, kiedy potrzebny jest transporter, to oczywiście podróż. Może być krótka, na przykład choćby na spacer do parku, żeby gryzoń pooddychał świeżym powietrzem i miał więcej rozrywki. Może być też dłuższa podróż, np. na wakacje albo związana z przeprowadzką. W przypadku każdej podróży i to bez względu na środek lokomocji, transporter to sprawa obowiązkowa. Zapewnia bezpieczeństwo i komfort. W samochodzie należy również przypiąć transporter pasami bezpieczeństwa.

Rodzaje transporterów dla chomików

Na rynku jest kilka podstawowych modeli transporterów dla chomików. Każdy ma swoje plusy i minusy. Dostaniemy je w każdym porządnym sklepie zoologicznym. Polecamy oczywiście szeroki wybór tego typu produktów w naszych sklepach Kakadu.

Najbardziej popularnym modelem jest transporter plastikowy, który otwiera się od góry. To stabilny i wytrzymały produkt. Możemy wybrać wersję dla jednego zwierzaka albo większy rozmiar, dzięki czemu do transportera zmieszczą się dwa gryzonie lub nawet więcej. Pamiętajmy, że zwierzaki muszą mieć kawałek przestrzeni i zapas świeżego powietrza. Nie wolno upychać do transportera większej ilości gryzoni, niż może pomieścić! Uduszą się i poturbują! Transportery plastikowe są bardzo praktyczne, bo łatwo je wysprzątać (a trzeba to robić regularnie, bo inaczej zaczną cuchnąć). Mają też świetną wentylacją, więc nasz pupil z pewnością dostanie taką dawkę świeżego powietrza, jaka jest mu potrzebna. Górne otwarcie umożliwia również wygodne i bezpieczne wyciągnięcie chomika z transportera, bez staczania z nim walki (są gryzonie, które nie chcą wyjść i wciskają się w najgłębszy kąt klatki).

Drugi model też jest plastikowy, ale otwiera się z boku. To również bardzo wytrzymały i stabilny produkt, z bardzo dobrą wentylacją. Jedyna różnica to boczne otwarcie – właściciel musi włożyć dłoń do transportera, żeby wyciągnąć pupila. Jeśli zwierzak jest zestresowany, może ugryźć.

Na rynku dostępne są również torby transportowe. To bardzo lekkie i praktyczne produkty. Pamiętajmy jednak, że wyczyszczenie ich jest już nieco bardziej skomplikowane. Zapewniają natomiast bardzo dobrą wentylację i są stabilne. Wybierzmy koniecznie taki rozmiar, który będzie odpowiedni dla naszego chomika. I pamiętajmy, że tak samo jak w przypadku transportera plastikowego z bocznym otwarciem, będziemy musieli sięgnąć po gryzonia ręką.

Dla wielbicieli produktów ekologicznych powstały również papierowe, jednorazowe pudełka transportowe. Są lekkie i poręczne, ale zdecydowanie mało stabilne, niezbyt wytrzymałe i do tego marnie trzymają ciepło. Nadają się raczej na bardzo krótki wypad, niż na długą podróż.

Transporter dla chomika – na co zwrócić uwagę?

Po pierwsze, należy zwrócić uwagę na rozmiar. Chomik musi się do niego zmieścić i mieć odpowiednio dużo miejsca. Po drugie, bardzo ważna jest wentylacja. W przeciwnym wypadku zwierzak może się nawet udusić! Po trzecie, oczywiście wytrzymałość. Transporter nie może pęknąć, odlecieć mu rączka albo, co najgorsze, w ogóle rozlecieć się na kawałki. Nie powinien mieć też zbyt wielkich otworów, przez które ucieka ciepło, a chomik może dodatkowo się w nich zaklinować. Po czwarte, drzwiczki muszą być mocno przymocowane. Nie ma mowy o żadnych wadliwych zawiasach. Kolor oczywiście możemy wybrać sami, tak samo jak dokładny kształt i rodzaj materiału. Warto także pomyśleć o przezroczystych ściankach – wtedy widzimy cały czas naszego pupila i wiemy, czy wszystko z nim w porządku.

↓ TRANSPORTERY DLA CHOMIKA ↓

banerek-promocyjny-kakadu1

Zdjęcie: Fotolia.pl[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Kupuj taniej!
Ekskluzywne oferty na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Gady
Psy
Koty

Zapisanie się do newslettera jest bezpłatne i nie wiąże się
z żadnymi kosztami. Zawsze masz możliwość wypisania się
z naszej listy mailingowej. Mail z kodem rabatowym dotrze
do Ciebie w ciągu 24 h.

*Rabat dotyczy zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu