jaka miske wybrac dla kota 1 938x535 - Jaką miskę wybrać dla kota?

Jaką miskę wybrać dla kota?

Miska dla kota » to produkt używany i potrzebny każdego dnia. Warto więc przemyśleć jej zakup i wybrać taką, która ułatwi jedzenie oraz sprawi, że choć trochę rozprawimy się z bałaganem, wynoszeniem jedzenia, jak i zwyczajnym grymaszeniem zwierzaka. Krótko mówiąc, dobra miska ułatwia życie i mruczkowi, i właścicielowi. Kto z nas nie miał do czynienia z pożywieniem porozrzucanym po całej kuchni albo nawet domu? Z wodą wymieszaną z suchą karmą, na skutek czego zrobiło się niejadalne bagno? A kto nie musiał słuchać zgrzytów i rumoru miski przetaczanej po podłodze raz za razem? Jest dobra wiadomość: możemy większości tych problemów uniknąć. Po prostu kupmy porządny produkt, dopasowany do zachowań i charakteru pupila. Wybór mamy ogromny!

Miski ceramiczne dla kotów

Bardzo eleganckie, często mogące konkurować z naszą najlepszą porcelanową zastawą. Są jednak dosyć wymagające. Najważniejsza sprawa jest taka, że miski z ceramiki, porcelany albo fajansu mogą się łatwo stłuc. W związku tym, przemyślmy taki zakup, jeśli mamy w domu mruczka o bardzo żywiołowym charakterze. Wówczas produkt może bardzo szybko zostać zniszczony, a tym samym stanowić zagrożenie dla mruczka. Miski ceramiczne potrafią też pękać albo stopniowo rozkruszać się. Ostre krawędzie są niebezpieczne. Mogą skaleczyć pupila, a kruszące się odłamki dostać do jedzenia i zostać połknięte. Pamiętajmy, że nawet drobiny mogą być bardzo ostre i wyrządzić ulubieńcowi krzywdę. To wszystko nie oznacza oczywiście, że nie należy kupować ceramicznych misek. Trzeba tylko wziąć pod uwagę charakter kota i zadbać o regularne czyszczenie oraz oglądanie akcesorium. Jeśli nabędziemy miskę wysokiej jakości, może ona posłużyć mruczkowi przez bardzo długi czas. Warto tylko zainwestować w specjalną podkładkę antypoślizgową, żeby produkt nie „wędrował” po całej kuchni wraz z pupilem.

↓ MISKI CERAMICZNE DLA KOTA ↓

Miski metalowe dla kotów

Miski metalowe są bardzo popularne i mają mnóstwo zalet. To produkty odporne, które nie kruszą się prawie i nigdy nie pękają. Są łatwe do czyszczenia, a ich ścianki mają zazwyczaj optymalną wysokość. Są do tego bardzo stylowe, eleganckie i z pewnością dopasują się do wystroju każdej kuchni. Tego typu akcesoria mogą oczywiście również wędrować po całej kuchni, przepychane kocim pyskiem. To niewygodne, a odgłosy temu towarzyszące naprawdę mocno działają wielu ludziom na nerwy. Jest jednak na to sposób. Warto zainwestować w model z antypoślizgowym spodem (wiele misek metalowych/ze stali go ma). Zawsze możemy również dokupić taki element i przyczepić do miski. W wersji o wyższym standardzie znajdziemy też produkty, które można przykręcić od razu do podłogi. To bardzo praktyczne i wygodne rozwiązanie.

↓ MISKI METALOWE DLA KOTA ↓

Miski plastikowe dla kotów

Bardzo popularne miski i do tego dostępne niemal każdej wersji kolorystycznej, więc z pewnością uda nam się dopasować odcień produktu do wystroju kuchni albo innych estetycznych kryteriów. Mruczkowi jest mocno obojętne, w jakim kolorze jest akcesorium. Obchodzi go za to, i to bardzo, wysokość ścianek. Pamiętajmy, aby nie były zbyt wysokie, bo to utrudnia jedzenie. O miskę plastikową należy też dbać i uważać przy jej szorowaniu. W rysach i pęknięciach zbierają się brudy oraz bakterie, których nie sposób domyć, a potem przedostają się do kociego jedzenia. Miski plastikowe mogą też pęknąć na całej długości, więc trzeba je często sprawdzać. Takie ostre kanty potrafią kaleczyć. Zawsze kupujmy produkt wysokiej jakości, który jest nie tylko bardziej wytrzymały, ale też nietoksyczny. Miski z plastiku są lekkie i łatwe do czyszczenia. Niestety, są także bardzo poślizgowe, więc specjalna podkładka na spód jest niezbędna.

↓ MISKI PLASTIKOWE DLA KOTA ↓

Miski dla kotów – produkty specjalne

Oprócz standardowych misek możemy kupić mruczkowi na przykład specjalną podkładkę/matę do jedzenia. Powstały z myślą o tym, aby stawiać na nich miskę i w ten sposób ograniczyć nieco zasięg rozrzutu jedzenia po najbliższej okolicy. Możemy jednak wykorzystać je także jako produkty same w sobie i kłaść mruczkowi pożywienie bezpośrednio na takiej podkładce. Będzie zachwycony! Mruczki uwielbiają jeść z jak najniższego poziomu (taką mają naturę i przystosowania anatomiczne). Dzięki takiej macie będą mogły przyjąć wygodną pozycję i dodatkowo zasłonić sobą trochę posiłek (to daje im poczucie bezpieczeństwa). Unikajmy przeciwieństwa podkładek, czyli wszelakich stojaków i podwyższeń na miski – to bardzo utrudni pupilowi pożywianie się. Przemyślmy też zakup miski podwójnej. Czy naprawdę jest zwierzakowi potrzebna? Dwa mruczki potrzebują dwóch oddzielonych misek, nie ma innej możliwości. W przeciwnym wypadku koty będą sobie bardzo przeszkadzać i czuć się niezwykle niekomfortowo. Jest oczywiście opcja: jeden pupil i obie części podwójnej miski tylko dla niego. To zadziała tylko w jednym wypadku: jeśli do jednej części nasypiemy karmę suchą, do drugiej mokrą (dowiedz się czym karmić kota KLIK). Wodę zawsze trzymamy w oddzielnej misce, która powinna stać w pewnej odległości od reszty. W przeciwnym wypadku nasz zwierzak zrobi sobie z suchego i mokrego mieszankę, nienadającą się do spożycia. Wilgoć w karmie suchej to też murowana pleśń.

↓ MISKI DLA KOTA ↓

banerek-promocyjny-kakadu1

Zdjęcie: Fotolia.pl

Kupuj taniej!
Ekskluzywne oferty na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Gady
Psy
Koty

Zapisanie się do newslettera jest bezpłatne i nie wiąże się
z żadnymi kosztami. Zawsze masz możliwość wypisania się
z naszej listy mailingowej. Mail z kodem rabatowym dotrze
do Ciebie w ciągu 24 h.

*Rabat dotyczy zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu