Jak rozpocząć przygodę z terrarystyką?

Jak rozpocząć przygodę z terrarystyką?

Terrarystyka jest bardzo interesującym hobby, którym na pewno warto się zająć. Od czego jednak zacząć, czym się kierować, by dawało nam ono maksimum przyjemności i satysfakcji? W tym artykule chciałbym o tym trochę opowiedzieć.

Zwierzęta terraryjne możemy podzielić na cztery podstawowe grupy: gady, płazy, owady i pajęczaki. Każda z nich reprezentowana jest przez wiele rodzin (na przykład w gadach: żółwie, jaszczurki, węże) i gatunki (żółw grecki, wąż zbożowy, itd.). Istnieje jeszcze podział związany ze środowiskiem, w którym poszczególne zwierzęta żyją, czyli np. pustynne, półpustynne lub wodne oraz z trybem życia, np. naziemne, nadrzewne, dzienne, nocny. Dzięki tej różnorodności każdy może znaleźć zwierzę dla siebie.

Przede wszystkim musimy określić, czego oczekujemy. Czy chcemy mieć bezpośredni kontakt z naszym podopiecznym, którego będziemy brać na ręce, czy też bardziej odpowiada nam model obserwacji naszych zwierząt w zamkniętym terrarium. Jeżeli już określimy sobie, który kierunek bardziej nam odpowiada, czas zastanowić się nad konkretnym gatunkiem.

Dziś liczba zwierząt, które możemy pielęgnować w terrariach jest tak duża, że początkujący terrarysta może mieć problem z wyborem. Z pomocą może przyjść nam literatura lub dobry sprzedawca. Z tą myślą właśnie stworzyliśmy specjalistyczny dział terrarystyczny w naszym sklepie Kakadu w Parku Handlowym Targówek w Warszawie, w którym fachowa obsługa podpowie, jak wybrać przyszłego pupila oraz lokum dla niego, z całym niezbędnym asortymentem.

Warto nadmienić, że zwierzęta terraryjne podlegają jeszcze jednemu ważnemu podziałowi: na zwierzęta niewymagające świadectwa pochodzenia i na te, które bezwzględnie muszą je posiadać, ponieważ są na liście gatunków zagrożonych. Kupując zwierzę posiadające świadectwo pochodzenia mamy prawny obowiązek zarejestrowania go w terminie 14 dni od dnia zakupu. Należy to zrobić w swoim Starostwie Powiatowym po wstępnym uiszczeniu niewielkiej opłaty. Dopiero wówczas stajemy się pełnoprawnym opiekunem zwierzęcia.

Dlatego ważne jest to, gdzie kupujemy naszego przyszłego pupila. Najlepiej jest to zrobić w sklepie, który ma do tego odpowiednie przygotowanie, gdzie zwierzęta znajdują pod stałą opieką weterynaryjną i posiadają komplet niezbędnych dokumentów. Kupując zwierzę w nieznanym miejscu narażamy się na ryzyko, że nasze zwierzę może nie posiadać odpowiednich dokumenty, co skutkuje problemem prawnym. Ponadto jego zdrowie również może pozostawić wiele do życzenia. Dlatego polecam sklepy zoologiczne Kakadu, jako właściwe miejsce do zakupu przyszłego pupila, ponieważ posiadamy prawnie wymagane upoważnienia, a nasze zwierzęta mają stałą opiekę weterynaryjną.

Reasumując, wszystkich zachęcam do zapoznania się z terrarystyką. Ja już wybrałem swój kierunek w terrarystce i są nim duże gatunki węży z rodziny dusicieli, ale to jest temat na osobny artykuł.

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Tekst: Adam Wygralak
Zdjęcie: Fotolia.com

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Terrarystyka
Psy
Małe ssaki
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu